Port USB-C iPhone’a 15 może przesyłać do akcesoriów znacznie więcej energii niż Lightning


iPhone 15 i iPhone 15 Pro będą ładowane z mocą 27 W przez port USB-C. Oznacza to, że za pomocą kabla USB-C możesz naładować telefon od 0 do 100% w niecałe dwie godziny Standardowa kostka ładująca USB-C o mocy 20 W firmy Apple. Nie zmienia się to jednak w porównaniu z serią iPhone’a 14, która może ładować z tą samą prędkością przez Lightning.

Różnica w przypadku USB-C polega jednak na tym, że iPhone może teraz przesyłać znacznie więcej energii do akcesoriów. Przez MacotakaręiPhone 15 będzie mógł przesyłać do akcesoriów moc do 4,5 W przez USB-C.

Dla porównania, Lightning na poprzednich iPhone’ach generował znacznie mniej, maksymalnie około 0,3 wata.

Oznacza to, że świat akcesoriów do iPhone’a prawdopodobnie znacznie się rozszerzy, teraz gdy urządzenia będą mogły być wystarczająco zasilane przez sam iPhone.

Na przykład przenośne dyski twarde USB-C zasilane z magistrali można teraz podłączyć bezpośrednio do iPhone’a i służyć jako pamięć zewnętrzna. W iPhonie 15 Pro port USB-C to USB 3, który umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 10 Gb/s.

Reklama

Podczas przemówienia Apple zasugerował, że klienci – w mgnieniu oka – mogą nawet ładować słuchawki AirPods lub Apple Watch w podróży, podłączając je do iPhone’a 15 za pomocą kabla ładującego USB-C.

To tylko kwestia czasu, zanim ktoś spróbuje naładować iPhone’a 15 iPhonem 15…

Obserwuj Benjamina Mayo @bzamayo dalej Mastodont, WątkiI Świergot.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Śmierć to nowa, gorąca mechanika w fantazyjnej kampanii Planescape firmy D&D

Płaski krajobrazmiejsce akcji kultowej, klasycznej gry wideo typu RPG Planescape: Udrękapowraca na blat Lochy i smoki. Trzytomowy zestaw pudełkowy od...

Razer chce odmienić Twój salon za pomocą własnych inteligentnych świateł dla graczy

Razer ma teraz własną żarówkę. I dwie lampy. Oraz elastyczna listwa oświetleniowa LED. Wszystkie są wyposażone w diody LED RGB,...

Procesor graficzny Intel Arc A580 i Alchemist+ szczególnie brakuje na wydarzeniu Innovation 2023

Fani architektury graficznej Alchemist firmy Team Blue byli nieco rozczarowani brakiem nowych, dyskretnych produktów GPU Arc na cotygodniowym wydarzeniu Innovation, podczas którego prezentacje...
Advertisment