Porównanie HomePod mini i HomePod


jabłko zadebiutował HomePod mini w październiku z zupełnie nowym kulistym wyglądem i imponującą listą funkcji i specyfikacji w cenie 99 – 200 USD mniej niż cena katalogowa jego większego brata. Przeczytaj szczegółowe porównanie HomePod mini z HomePod.

Aktualizacja 15.03.2021: Teraz, gdy oryginał HomePod został wycofany możesz się zastanawiać, czy warto wybrać jeden (lub więcej?), zanim oni całkowicie wyprzedane. A może po prostu ciekawi Cię wyjątkowe cechy większego HomePod, takie jak Dolby Atmos, świadomość przestrzenna i bogatszy dźwięk.

Zaktualizowaliśmy ten artykuł – w szczególności różnice i sekcje podsumowujące – z szerszym kontekstem w świetle zaprzestania produkcji HomePod.


HomePod mini vs HomePod

Co to jest to samo?

HomePod mini zawiera większość funkcji HomePod w mniejszym kulistym kształcie, który zachowuje tę samą wrażliwą na dotyk górną część elementów sterujących. Warto zauważyć, że zawiera nawet pewne ulepszenia, których HomePod nie zawiera, takie jak ultraszerokopasmowy układ U1 i wątek. Układ U1 umożliwi lepsze przekazywanie połączeń, które „poczujesz”, a także spersonalizowane sugestie dotyczące słuchania na iPhonie, gdy będziesz w pobliżu HomePod mini.

Apple podzieliło się krótkim przeglądem porównującym oba:

To wspaniale, że funkcja interkomu jest dostępna zarówno dla nowego HomePod mini, jak i istniejącego HomePod. Większość innych głównych funkcji oryginalnego HomePod jest dołączona do mini, takich jak dźwięk multiroom, obsługa par stereo, inteligentne centrum domowe, dźwięk 360 stopni, mikrofony dalekiego zasięgu do obsługi Siri, dźwięk obliczeniowy i inne.

Reklama

Różnice

Dolby Atmos, Spatial Awareness, więcej

Wracam Listopad z tvOS 14.2, Apple wypuściło możliwość ustawienia dwóch głośników HomePod jako domyślnych dla dźwięku Apple TV i cieszenia się dźwiękiem stereo i przestrzennym z Dolby Atmos (można również używaj Atmos z tylko jednym HomePod, Wymagany Apple TV 4K). Ta nowa funkcja jest świetna, ale dziwna w świetle wycofania HomePod i faktu, że Apple nie udostępniło jej dla HomePod mini.

Świadomość przestrzenna jest również unikalna dla oryginalnego HomePod, która pozwala mu dostosowywać dźwięk w zależności od otoczenia.

Plik Strona ze specyfikacjami technicznymi HomePod mini nie wspomina o włączeniu bezpośredniego i otoczenia kształtowania wiązki dźwięku, które obsługuje HomePod, a mniejszy głośnik ma 4 mikrofony dalekiego pola, zamiast 6 na HomePod.

Dźwięk: wyjście i jakość

Inną istotną różnicą będzie HomePod, w tym głośnik niskotonowy i siedmio-matrycowy zestaw głośników wysokotonowych, podczas gdy HomePod mini wykorzystuje „przetwornik szerokopasmowy i podwójne radiatory pasywne”. Oznacza to, że nie może w pełni odpowiadać ogólnej wydajności dźwięku oryginalnego HomePod.

Od jakiegoś czasu używam zarówno HomePod, jak i HomePod mini. HomePod mini zdecydowanie wydaje imponujący dźwięk jak na swój rozmiar, ale oryginalny HomePod zapewnia znacznie bogatszy, pełniejszy dźwięk. Według mnie HomePod jest idealny do większych przestrzeni, takich jak salony, kuchnie itp., Podczas gdy HomePod mini lepiej pasuje do mniejszych przestrzeni.

Szczególnie, gdy naciskasz głośność na HomePod mini, dźwięk wydaje mi się zauważalnie cieńszy niż na HomePod, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę różnice sprzętowe.

Absolutnie uważam, że HomePod mini przewyższa podobne małe inteligentne głośniki, jak Amazon’s Echo Dot. Ale po prostu nie może zastąpić HomePoda, jeśli chodzi o dźwięk w pełnym zakresie.

Oto jak Apple opisuje dźwięk HomePod mini:

Pełen innowacji, HomePod mini zapewnia nieoczekiwanie potężny dźwięk jak na głośnik tej wielkości. Ma zaledwie 3,3 cala wysokości i prawie nie zajmuje miejsca, ale wypełnia całe pomieszczenie bogatym, 360-stopniowym dźwiękiem, który brzmi niesamowicie pod każdym kątem.

 HomePod mini w wyglądzie wnętrza

Jeśli chodzi o procesory, w HomePod mini zastosowano układ S5 firmy Apple, który zasila zegarek Apple Watch z serii 5, podczas gdy HomePod wykorzystuje układ A8.

Wątek

Warto zauważyć, że HomePod mini ma funkcjonalność wątku, podczas gdy HomePod nie. Jest to protokół komunikacyjny P2P inteligentnego urządzenia domowego nowej generacji, który może być przyszłością HomeKit. Przeczytaj więcej poniżej, aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, czym jest Wątek i dlaczego jest cenny:

Rozmiar

Jeśli chodzi o rozmiar, HomePod mini ma 3,3 cala (84,3 mm) wysokości, 3,9 cala (97,9 mm) szerokości i waży zaledwie 0,76 funta (345 gramów).

HomePod ma wymiary 6,8 cala (172 mm) wysokości, 5,6 cala (142 mm) szerokości i waży 5,5 funta (2,5 kg).

Zestaw HomePod mini vs HomePod

Za 99 USD HomePod mini pasuje do wielu świetnych przypadków użycia, w których HomePod jest przesadą w przypadku pokoi, mieszkań i innych ustawień. Wygląda również na świetną propozycję wartości dla tych, którzy chcą pozostać w ekosystemie Apple, nie tracąc 200-300 USD na HomePod.

Czy warto kupić wycofany HomePod?

To załadowane pytanie, ale warto wybrać wycofany HomePod, jeśli jesteś oddanym użytkownikiem Apple Music, który ceni obsługę Dolby Atmos i ogólnie pełniejszy, bogatszy dźwięk. Jeśli tak, HomePod oferuje najlepsze wrażenia dzięki wbudowanej funkcji Siri.

Do wyczerpania zapasów HomePod można znaleźć w Apple (dostępny biały, czarny wyprzedany) i sprzedawców detalicznych, takich jak Najlepsza oferta.

Ale trzeba przyznać, że istnieje wiele niewiadomych. Apple powiedział, że będzie nadal obsługiwał oryginalny HomePod za pomocą aktualizacji oprogramowania i usług, ale nie powiedział dokładnie, jak długo (historycznie Apple jest w tym naprawdę dobry).

Inne czynniki obejmują to, czy Apple może uruchomić obsługę Atmos dla HomePod mini z aktualizacją oprogramowania, brak obsługi wątków dla oryginalnego HomePod i ogólnie, czy wolałbyś zainwestować w coś takiego jak Pasek odtwarzania Sonos Arc Atmos, Pięćlub inne głośniki, które nie zostały wycofane?

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

CrowdStrike ma nowe centrum porad dotyczące radzenia sobie z awarią systemu Windows

Na stronie znajdują się informacje techniczne dotyczące przyczyny awarii, systemów, których ona dotyczy, oraz Oświadczenie dyrektora generalnego George’a KurtzaZawiera linki do procesów odzyskiwania...

Popierając Trumpa, Elon Musk ryzykuje przyszłością Tesli

W ciągu 30 minut od próby zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa Elon Musk zrobił to, czego wcześniej obiecał nie robić. „Całkowicie popieram...

Promocja Apple Card zapewnia zwiększony zwrot gotówki w wysokości 6% na stacjach ładowania Exxon, Mobil i EV

Firma Apple niedawno wprowadziła na rynek nowy Oferta Apple Cardumożliwiając posiadaczom kart zarobienie dodatkowej gotówki podczas tankowania lub ładowania samochodów. Oferta trwa do...
Advertisment