Porotech przedstawia pierwsze na świecie monolityczne pełnokolorowe wyświetlacze MicroLED do AR/VR


Porotech, światowy lider w dziedzinie technologii mikroLED i półprzewodników z azotku galu (GaN), przedstawia pierwszy na świecie jednopanelowy, pełnokolorowy mikrowyświetlacz odpowiedni do zastosowań rozszerzonej rzeczywistości (AR). Mikrowyświetlacz oparty jest na przełomowej technologii Dynamic Pixel Tuning (DPT) firmy Porotech, w której piksele DPT microLED mogą emitować dowolny widoczny kolor, gdy są zasilane prądem o określonej gęstości. Porotech zaprezentuje monolityczny kolorowy mikrowyświetlacz o przekątnej 0,26 cala wraz z platformą programistyczną AR podczas tygodnia SID Display w Los Angeles w dniach 21-26 maja 2023 r.

Po zademonstrowaniu, w jaki sposób piksel DPT może tworzyć pełną gamę widocznych kolorów, Porotech przedstawia teraz nowy, innowacyjny wyświetlacz microLED o przekątnej 0,26 cala z aktywną matrycą, oferujący rozdzielczość 1280×720, który wykorzystuje zastrzeżoną metodę sterowania opracowaną przez Porotech, która szybko wyświetla czerwony, zielony i niebieskie światło, aby umożliwić pełnokolorowy wyświetlacz RGB i bogato nasycone kolory.

Usuwanie kluczowych barier produkcyjnych

W oparciu o istniejącą technologię płyty montażowej, 3,5-mikronowe mikroLEDy są wytwarzane z pikselami o wielkości 4,5 mikrona. Rozmiar emitera mikroLED firmy Porotech może być większy przy zachowaniu rozdzielczości, ponieważ subpiksele nie są już potrzebne. Dzięki technologii DPT firmy Porotech, pełnokolorowe natywne wyświetlacze microLED można teraz odblokować za pomocą pojedynczego wzrostu epitaksjalnego diody LED i jednoetapowego połączenia płytki z płytką z płytą montażową CMOS. Eliminuje to złożone i nisko wydajne bariery produkcyjne związane z alternatywnymi podejściami.

W odpowiedzi na przyszłość wyświetlaczy
Diody MicroLED reprezentują wiodące, realne rozwiązanie dla przyszłości wyświetlaczy w okularach AR, oferując korzyści, takie jak lepsza jasność, efektywność energetyczna, współczynnik kontrastu, dłuższa żywotność urządzeń, mniejszy rozmiar wyświetlacza, a także większa gęstość pikseli i rozdzielczości. Wielu programistów AR z niecierpliwością szukało i czekało na jednopanelowe, pełnokolorowe rozwiązanie o dużej gęstości pikseli i minimalnym współczynniku kształtu.

Założyciel i dyrektor generalny Porotech, Tongtong Zhu, powiedział: „Ten nowy jednopanelowy, pełnokolorowy mikrowyświetlacz stanowi ważny kamień milowy dla Porotech i całej branży microLED, ponieważ tylko piksele DPT mogą spełniać specyfikację, wydajność, niezawodność i koszt wymagane dla okularów AR. Ponadto, Technologia DPT firmy Porotech otwiera rynek dla dodatkowych zastosowań wyświetlaczy wykorzystujących mikroLED poza AR/VR, w tym inteligentnych zegarków, smartfonów, tabletów, telewizorów z płaskim ekranem, po duże wyświetlacze panelowe do komercyjnych oznakowań zewnętrznych.

Zapraszamy potencjalnych partnerów i klientów do wspólnego opracowywania i projektowania monolitycznych pełnokolorowych paneli mikrowyświetlaczy, projektorów i lekkich silników do okularów AR nowej generacji lub innych aplikacji wyświetlających, które mogą wykorzystać technologię DPT firmy Porotech”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment