Popyt na nowego iPada Pro prawdopodobnie będzie niski z dwóch powodów: TrendForce


Można się spodziewać wprowadzenia pierwszego Ekrany OLED i niezwykle cienka obudowa aby był mocny iPada Pro popyt, ale nowa prognoza firmy TrendForce, zajmującej się badaniem rynku, sugeruje, że w rzeczywistości może być on niższy niż w zeszłym roku.

Firma przewiduje, że łączna dostawa najnowszych modeli iPada Pro „wyniesie zaledwie od 4,5 do 5 milionów sztuk w 2024 r.” – czyli mniej niż w 2023 r. Podaje dwa powody tego pesymistycznego obrazu…

Nowe modele iPada Pro – cieńsze, OLED, chip M4

Kiedy wczoraj Apple ogłosiło nowe modele iPada Pro, wprowadzono trzy kluczowe ulepszenia w stosunku do wcześniejszych wersji:

  • Cieńsza obudowa
  • Ekrany OLED
  • Układ M4

Popyt prawdopodobnie będzie stosunkowo niski

TrendForce szacuje, że całkowity popyt na iPada Pro w tym roku wyniesie od 4,5 do 5 milionów sztuk, co w rzeczywistości oznaczałoby spadek popytu z roku na rok, pomimo nowych funkcji.

Firma podaje dwa powody, z których pierwszym jest cena. Ceny nowych modeli wzrosły o 200 dolarów (aczkolwiek z dwukrotnie większą ilością miejsca na dane), a ponadto wymagają zupełnie nowej klawiatury Magic Keyboard i akcesoriów Apple Pencil Pro. To składa się na całkowity koszt aktualizacji bardzo drogi.

Reklama

Ale drugim czynnikiem jest premiera 13-calowego iPada Air. Powiedziałem to wcześniej Uznałem to za ogromną wiadomość.

Po raz pierwszy nabywcy iPadów nie są już zmuszeni płacić za funkcje Pro, których nie potrzebują tylko po to, aby uzyskać większy ekran.

TrendForce potwierdza.

Wprowadzenie 13-calowego iPada Air może potencjalnie osłabić zainteresowanie konsumentów, wpływając na popyt na inne modele [including the new iPad Pro].

Ale Apple nadal przejmie połowę rynku

Firma twierdzi, że choć popyt może być niższy, niż niektórzy się spodziewają, łączna wielkość rynku iPadów OLED jest niewielka, więc Apple przejmie około połowy tego rynku.

Przewiduje się, że łączna dostawa tabletów AMOLED w 2024 r. wyniesie około 9 milionów sztuk, co będzie stanowić około 7% rynku tabletów.

Zdjęcie: Jabłko

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment