Popularna platforma fanfiction AO3 pada ofiarą ataków DDoS


Popularna platforma fanfiction Nasze własne archiwum (AO3) doświadcza obecnie fali ataków DDoS (Distributed Denial-of-Service), które zmusiły witrynę do wyłączenia jej od poniedziałku. AO3 po raz pierwszy potwierdziło awarię na oficjalnym koncie firmy na Twitterze 10 lipca o 8:24 czasu wschodniego, później potwierdzając że problem został spowodowany „atakiem DDoS” — złośliwą cyberprzestępczością, w której cyberprzestępcy przeciążają serwer ruchem — „powodując przewrócenie się serwerów”.

Grupa podająca się za Anonymous Sudan przyznała się do ataku i żąda okupu za przerwanie trwającej operacji.

Zespół AO3 ​​próbuje obecnie obronić się przed atakiem i przywrócić platformę, ostrzegając, że w międzyczasie użytkownicy mogą napotkać różne komunikaty o błędach lub napotkać problemy z wyświetlaniem układu strony. (W naszych testach witryna była całkowicie nieosiągalna przez wiele godzin.) Firma stwierdziła, że ​​ponieważ ataki DDoS nie naruszają prywatnych danych użytkowników, użytkownicy nie muszą zmieniać hasła w odpowiedzi na awarię. W chwili pisania tego tekstu nie podano szacunkowego harmonogramu, kiedy archiwum zostanie ponownie udostępnione online. Dotarliśmy do Organizacja Dzieł Transformacyjnychmacierzystej organizacji non-profit AO3, o komentarz i zaktualizuje tę historię, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Grupa w usłudze przesyłania wiadomości Telegram, która twierdzi, że jest organizacją „haktywistyczną” Anonymous Sudan, przyznała się do ataku. Według dostawcy informacji o zagrożeniach Temperatura zapłonuAnonymous Sudan działa od stycznia 2023 r., przyznając się do ataków DDoS przeciwko Microsoftowi I różne firmy dookoła Europychoć wydaje się, że ugrupowanie to nie ma żadnych wiarygodnych powiązań z krajem Sudanu ani z poprzednią grupą Anonymous, która w nim działała.

AO3 ostrzegło, że te twierdzenia należy traktować z przymrużeniem oka. „Grupa przedstawiająca się jako kolektyw hakerów motywowanych religijnie i politycznie przyznała się do ataku” – napisała platforma w poniedziałek na Twitterze. “Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa uważają, że grupa, która przyznaje się do odpowiedzialności, kłamie na temat swojej przynależności i powodów ataków na strony internetowe. Patrz na oświadczenia grupy ze sceptycyzmem”.

Grupa Anonymous Sudan początkowo twierdziła, że ​​atak będzie trwał do 24 godzin, ale od tego czasu zażądała okupu za Bitcoiny o wartości 30 000 USD, grożąc zatrzymaniem AO3 przez tygodnie, jeśli firma nie zastosuje się. Organizacja Twórczości Transformacyjnej (i jej projekt AO3) jest w całości utrzymywana z darowizn użytkowników i prowadzona przez wolontariuszy, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby firma była w stanie zapłacić taki okup, nawet jeśli to zagrożenie okaże się prawdziwe.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment