Ponowne uruchomienie Road House firmy Amazon jest oskarżane o naruszenie praw autorskich i klonowanie głosu AI


Scenarzysta filmu akcji z 1989 roku Dom drogowy pozywa MGM Studios i jej właściciela Amazon Studios, zarzucając im naruszenie praw autorskich w związku z nadchodzącą produkcją Dom drogowy przeróbka, raport the Los Angeles Times I Reporter z Hollywood. W pozwie złożonym we wtorek przed Centralnym Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Los Angeles zarzuca się także, że Amazon Studios wykorzystało generatywną sztuczną inteligencję do klonowania głosów aktorów w celu dokończenia filmu. Dom drogowy przerobić w trakcie zeszłoroczne strajki w Hollywoodco w dużej mierze wstrzymało produkcję filmową.

W skardze scenarzysta R. Lance Hill podobno stwierdza, że ​​w listopadzie 2021 r. złożył petycję do amerykańskiego Urzędu ds. Praw Autorskich o odzyskanie praw do scenariusza (którego zarówno oryginał Dom drogowy i opiera się na ponownym uruchomieniu Amazon Studios). W tym momencie Amazon byłby właścicielem praw do nich Dom drogowy ze względu na technologicznego giganta przejęcie biblioteki filmowej MGMale roszczenia technologicznego giganta dotyczące tych prac miały wygasnąć w listopadzie 2023 r.

Ale według THRpierwotna umowa Hilla z United Artists (która zapewniła prawa do scenariusza z 1986 r., zanim został później przejęty przez MGM Studios) jest określana jako „dzieło stworzone do wynajęcia”. Według Urzędu ds. Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych termin ten oznacza, że ​​strona, która zatrudniła osobę do stworzenia dzieła, to obie strony właściciela i posiadacza praw autorskich tej pracy.

Hill twierdzi, że klauzula dotycząca pracy do wynajęcia była jedynie szablonem i że Amazon zignorował jego roszczenia dotyczące praw autorskich i pospieszył z produkcją remake’u, podejmując nawet „ekstremalne środki”, takie jak wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji. Pozew dotyczy nakazu sądowego blokującego premierę filmu, którego premiera zaplanowana jest na wieczór otwarcia SXSW 8 marca, a transmisja w Prime Video 21 marca.

Amazon MGM Studios kategorycznie zaprzeczyło używaniu sztucznej inteligencji do zastępowania lub odtwarzania głosów aktorów w oświadczeniach Krawędźa rzeczniczka Jenna Klein powiedziała nam, że „studio wyraźnie poinstruowało twórców filmu, aby NIE używali sztucznej inteligencji w tym filmie”.

„Jeśli kiedykolwiek wykorzystano sztuczną inteligencję, zrobiliby to twórcy filmu (podczas montażu wczesnych fragmentów filmu)”

Reklama

„Jeśli kiedykolwiek wykorzystano sztuczną inteligencję, zrobiliby to twórcy filmu (podczas montażu wczesnych wersji filmu), a nie studio, które kontrolowało redakcję” – napisał Klein, dodając, że twórcy filmu zostali poinstruowani, aby usunąć wszelkie „sztuczną inteligencję lub aktorzy spoza SAG AFTRA” podczas kończenia filmu.

Amazon stwierdził również, że „liczne zarzuty” zawarte w pozwie są „kategorycznie fałszywe” i że firma nie wierzy, że jej prawa autorskie faktycznie wygasły Dom drogowy.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment