Ponad jedna czwarta dorosłych Brytyjczyków korzysta z usług fintechów typu „kup teraz, zapłać później”.


Według danych Financial Conduct Authority (FCA) z usług kredytowych opartych na technologii Fintech, znanych jako „kup teraz, zapłać później” (BNPL), korzystała w drugiej połowie ubiegłego roku ponad jedna czwarta dorosłych w Wielkiej Brytanii.

W swoim badaniu Financial Lives FCA ustaliła, że ​​27% dorosłej populacji Wielkiej Brytanii, czyli około 14 milionów osób, korzystało z usług BNPL od czerwca 2022 r. do stycznia 2023 r.

Oznacza to znaczący wzrost usług, które oferują konsumentom możliwość rozłożenia płatności na szeroką gamę zakupów. Dane FCA wykazały, że w ciągu 12 miesięcy poprzedzających czerwiec 2022 r. 17% dorosłych w Wielkiej Brytanii korzystało z usług BNPL.

Zwiększone zainteresowanie jest spowodowane obecnym kryzysem kosztów utrzymania, w wyniku którego coraz większej liczbie osób trudno jest związać koniec z końcem. FCA ustaliło, że niektóre osoby borykające się z problemami finansowymi skorzystały z usług BNPL ponad 10 razy w okresie objętym badaniem.

Według najnowsze badania przeprowadzone przez Adobe Analyticsusługi BNPL odpowiadały za 12% łącznych wydatków Wielkiej Brytanii na Internet wynoszących 8 miliardów funtów.

Firmy BNPL nie podlegają regulacjom, ale taka jest ich rosnąca baza klientów, w zeszłym roku Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wykorzystał swoje wpływy, aby zabezpieczyć zmiany warunków kontraktów firm BNPLw tym zwrot kosztów niektórym klientom, którzy zostali niesłusznie obciążeni.

Reklama

FCA wykorzystała Ustawę o prawach konsumentów do oceny firm w obawie, że istnieje potencjalne ryzyko wyrządzenia szkody konsumentom w związku ze sposobem, w jaki zredagowano niektóre warunki BNPL.

Obrońca praw konsumentów Który? już wezwał do silniejszej ochrony dla konsumentów korzystających z produktów BNPL, ponieważ produkty fintech przyspieszyły i uprościły ich wykorzystanie.

Sheldon Mills, dyrektor wykonawczy ds. konsumentów i konkurencji w FCA, powiedział: „Produkt przy właściwym stosowaniu zapewnia cenne korzyści, ale chcemy mieć pewność, że konsumenci, zwłaszcza ci znajdujący się w szczególnie trudnej sytuacji, będą mieli odpowiednią ochronę i wystarczające informacje”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...

Najlepsza podklasa Druida, atuty i przewodnik budowy BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The druid to klasa rzucająca, która koncentruje...
Advertisment