Ponad dwa miliony pracowników pracuje obecnie w branży technologicznej w Wielkiej Brytanii, twierdzi CompTIA


Według badania CompTIA w 2022 r. w brytyjskim sektorze technologicznym pracowało ponad dwa miliony osób, co stanowi 6,3% osób zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. Stan siły roboczej technologicznej w Wielkiej Brytanii raport.

Badania przeprowadzone przez tę organizację non-profit wykazały, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba osób na stanowiskach technologicznych wzrosła o 75 280, osiągając 2 043 622 pracowników do 2022 r. i wnosząc do brytyjskiej gospodarki 82,6 miliarda funtów.

Świat prace technologiczne postępują dynamicznie w ostatnim czasie początkowo zaobserwowano wzrost zatrudnienia w branży technologicznej, gdy pandemia uwypukliła znaczenie przyjęcia technologii. Jednak w ubiegłym roku pojawiły się groźby zwolnień spowodowały, że ludzie nie byli pewni bezpieczeństwa swojej pracy – chociaż niekoniecznie znalazło to odzwierciedlenie w liczbie stanowisk pracy lub wzorcach zatrudniania.

Oczekuje się, że w nadchodzącym roku liczba stanowisk pracy w branży technologicznej w Wielkiej Brytanii wzrośnie jeszcze bardziej – CompTIA przewiduje, że w 2023 r. powstanie 17 000 nowych stanowisk.

„W miarę wzrostu naszej zależności od technologii wciąż pojawiają się nowe możliwości zatrudnienia” – powiedział Jason Moss, wiceprezes CompTIA ds. globalnego rozwoju biznesu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Moss zwróciła jednak uwagę, że krajobraz różnorodności w branży nie poprawił się, a ponieważ kobiety stanowią dużą część aktywnej populacji Wielkiej Brytanii, w branży brakuje tak potrzebnych talentów – badanie CompTIA wykazało, że kobiety stanowią 17% wszystkich pracowników osób na stanowiskach technicznych, mimo że stanowią 49% populacji aktywnej zawodowo w Wielkiej Brytanii.

Reklama

„Musimy obniżyć bariery dostępu, upewniając się, że specyfikacje stanowisk nie zawierają uciążliwych „wymagań”, które stanowią nadwyżkę w stosunku do stanowiska, i przedstawiając je szerszemu gronu odbiorców niż tylko te na LinkedIn” – powiedział.

Poszerzanie puli talentów

Zaangażowanie większej liczby kobiet i grup niedostatecznie reprezentowanych w sektorze technologii, a co za tym idzie poszerzenie puli talentów, na których firmy mogą łowić, jest złożonym problemem, w którym wiele barierami na drodze do sukcesu, do których zalicza się brak kultury włączającej w branżybrak dostępnych wzorców do naśladowania i w rezultacie mniejsza liczba osób z niedostatecznie reprezentowanych grup wybierających te ścieżki w trakcie edukacji.

Estelle Johannes, starsza dyrektor ds. społeczności członkowskich CompTIA, powiedziała: „Zmniejszenie tej różnicy między płciami ma kluczowe znaczenie, jeśli mamy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na pracowników technologicznych.

„To samo dotyczy osób z innych grup, które są obecnie niedostatecznie reprezentowane na rynku pracy z branży technologicznej” – dodała. „Sprawiając, że praktyki rekrutacyjne będą bardziej włączające, oferując programy mentorskie i zapewniając odpowiednie środki zachęty, osoby te są więcej niż zdolne do pracy w obszarach bezpieczeństwa cybernetycznego, rozwoju oprogramowania, infrastruktury IT i innych zawodów technologicznych”.

Jeśli chodzi o zapłatę, wynagrodzenia w branży technologicznej zawsze były nieco wyższe od średniej krajowejzwłaszcza że niedobory umiejętności technologicznych sprawiają, że firmy walczą o ten sam talent, co sprawia, że ​​wynagrodzenie jest jednym z głównych sposobów, w jaki firmy mogą konkurować o wykwalifikowanych pracowników.

Analizując stanowiska w branży technologicznej w Wielkiej Brytanii, CompTIA odkryła, że ​​istnieje kilka sposobów kategoryzacji pracowników technologicznych – pierwszy to osoby pracujące na stanowiskach technologicznych w dowolnej firmie lub branży, z których 51% pracuje w firmach technologicznych, a 49% to osoby pracujące w firmach technologicznych. w innych branżach, a drugą grupę stanowią pracownicy na innych stanowiskach zatrudnieni w firmach technologicznych, którzy stanowią około 31% pracowników technologicznych.

CompTIA ustaliła, że ​​mediana wynagrodzenia pracowników technologicznych w Anglii wynosi 42 758 funtów – o 55% więcej niż średnia krajowa płaca w regionie.

W Irlandii Północnej mediana wynagrodzeń w branży technologicznej była o 46% wyższa od mediany krajowej i wyniosła 34 524 funtów; w Walii były one o 49% wyższe od mediany krajowej i wyniosły 39 937 funtów; natomiast w Szkocji mediana wynagrodzenia pracowników branży technologicznej wynosząca 35 244 funtów była o 43% wyższa od mediany krajowej.

Londyn był kiedyś największym centrum technologicznym w Wielkiej Brytaniiz dużą koncentracją pracowników i przedsiębiorstw z branży technologicznej zlokalizowanych w mieście, ale koncentracja zatrudnienia w branży technologicznej w Wielkiej Brytanii rozszerzyła się od czasu, gdy pandemia wprowadziła większą elastyczność w życiu zawodowym.

Chociaż Londyn nadal charakteryzuje się największą koncentracją pracowników technologicznych, stanowiących 9% aktywnej populacji miasta, w Wielkiej Brytanii istnieją obecnie cztery inne metropolitalne centra technologiczne – pracownicy techniczni w Leeds stanowią 8,5% pracowników w mieście, podczas gdy Edynburg ma 8,2%, Birmingham 6,7%, a Bristol 6,4%.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment