Pomimo gier wojennych w Chinach nie można przenosić plantacji chipsów jabłkowych


TSMC Jabłko Zakładów produkujących chipy nie można przenieść poza wyspę – twierdzi firma, pomimo stale rosnących obaw związanych z m.in chiński inwazja.

Prezes producenta chipów, CC Wei, powiedział, że prowadził on rozmowy z „niektórymi klientami” na temat pomysłu po przeprowadzeniu przez Chiny ćwiczeń wojennych na wyspie, ale jest to po prostu niepraktyczne…

Stale rosnący strach przed chińską inwazją

Jakby inwazja Rosji na Ukrainę nie była wystarczającym problemem dla światowych przywódców, dodatkową obawą było to, że ta akcja może ośmielić ambicje Chin dotyczące inwazji na Tajwan.

Służby bezpieczeństwa USA i Wielkiej Brytanii później wydał „bezprecedensowe ostrzeżenie” że jest to realna możliwość. Te obawy nasiliły się, kiedy Chiny faktycznie ćwiczyły blokadę militarną wyspy – prawdopodobnie pierwszy krok w kierunku inwazji – i ponownie, gdy Chiny ogłosiły takie plany osiągnąć nowe szczyty militarne do 2027 rw 100-lecie Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

Generał Mark Milley, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów USA, powiedział, że Pekin może chcieć być gotowym na inwazję na Tajwan do tego roku.

Od tego czasu Chiny przeprowadziły dalsze ćwiczenia wojskowe na wodach wokół Tajwanu, pozornie odgrywając role, jakie kroki podejmą w okresie poprzedzającym inwazję.

Reklama

Roślin chipsów jabłkowych nie można przenosić

Chociaż Wei nie wymienił klientów, którzy zadali to pytanie, Apple z pewnością będzie jednym z nich. Producent iPhone’a stanowi mniej więcej połowę działalności TSMC.

Reutera przekazuje uwagi zgłoszone po WZA spółki.

„Niestabilność w Cieśninie Tajwańskiej rzeczywiście jest problemem dla łańcucha dostaw, ale chcę powiedzieć, że z pewnością nie chcemy, aby doszło do wojen” – powiedział Wei reporterom po dorocznym walnym zgromadzeniu firmy.

Powiedział, że przeniesienie fabryk chipów poza wyspę byłoby niemożliwe, biorąc pod uwagę, że 80-90% jej mocy produkcyjnych znajduje się na Tajwanie.

Firma ma jednak poczynił plany awaryjne aby zapewnić, że Chiny nie będą mogły korzystać ze swoich fabryk w przypadku inwazji.

Ponieważ 100% chipów Apple z serii A i M jest produkowanych przez TSMC, uwagi ponownie podkreślają znaczenie budowanie amerykańskich fabryk o bardziej zaawansowanych możliwościach – ale jest to proces, którego wdrożenie zajmuje lata.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment