Polygon wybiera najlepsze gry planszowe, TCG i RPG z serii Star Wars


Zawsze w ruchu jest przyszłość Gwiezdne Wojny wszechświat… przynajmniej jeśli chodzi o filmy i telewizjagdzie nadal znajduje się znacznie ponad połowa projektów znajdujących się obecnie w fazie opracowywania brak publicznie dostępnej daty premiery. Z kolei świat planszowych gier Star Wars jest nieco bardziej przewidywalny. Wygląda na to, że zarówno w tym roku, jak i w zeszłym roku pojawiają się nowe wydania Pyke mniej więcej co kilka miesięcy. W połączeniu z kilkoma znakomitymi, starszymi tytułami, które są wciąż w druku, jest dla mnie jasne, że żyjemy w złotej erze gier planszowych Gwiezdnych Wojen – zwłaszcza jeśli grasz także w gry karciane, TTRPG i gry miniaturowe. Oto te najlepsze.


Reklama

Zdjęcie: Charlie Hall/Polygon

Corey Konieczka brał udział w wielu świetnych grach planszowych inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami, w tym Gwiezdne Wojny: Atak Imperium dungeon crawler i popularne Gwiezdne Wojny: Przeznaczenie gra w kości i karty. Ale jego ukoronowaniem dzięki licencji jest epicka gra strategiczna pt Gwiezdne Wojny: Rebelia. Dla fanów oryginalnej trylogii nie ma nic lepszego.

Otwierając duże, kwadratowe pudełko Fantasy Flight Games, natkniesz się na ponad 150 maleńkich plastikowych figurek, wszystkie odlane w kształty znanych pojazdów z Gwiezdnych Wojen. Następnie pojawia się 25 postaci, reprezentujących wszystkich, od księżniczki Leii po Wielkiego Moffa Tarkina. Cały gang jest tutaj gotowy do akcji, a setlista zawiera nic innego jak największe bitwy kosmiczne w historii serii — potyczki niszczące flotę, takie jak bitwy o Yavin, Hoth i Endor.

U jej podstaw leży Gwiezdne Wojny: Rebelia to gra w chowanego o wysoką stawkę. Jeden z graczy wciela się w rolę złego Imperium, które nieustannie szuka ukrytej bazy Rebeliantów. W międzyczasie gracz Rebelii gromadzi siły, organizując śmiałe ataki typu „uderz i uciekaj” na interesy Imperium w całej galaktyce.

Aby dać wam wyobrażenie o skali tych bitew, gra zawiera nie jedną, nie dwie, ale trzy miniaturowe Gwiazdy Śmierci, z których wszystkie można wykorzystać, jeśli Imperium dobrze rozegra swoje karty. To powalająca i przeciągająca się walka o galaktyczną dominację z delikatnym zestawem zasad, która na końcu obiecuje zaciętą walkę. Po prostu przygotuj się na spędzenie dwóch lub trzech godzin przy stole.


Asortyment kart z talii startowej Luke'a Skywalkera w pobliżu kilku kryształów kyber i miecza świetlnego.

Zdjęcie: Charlie Hall/Polygon

Gwiezdne Wojny: Nieograniczone zaskoczyła mnie, gdy zagrałem w nią po raz pierwszy na Gen Con w 2023 r. Kolekcjonerska gra karciana jest szybka i dynamiczna, z dwoma torami walki – jednym w kosmosie i jednym na ziemi – które zapewniają graczom ciekawe wybory. Czy jedziesz all-in na pojazdach, aby zniszczyć przeciwnika, czy też uderzasz szybko, korzystając z potężnych zdolności postaci? Ostatecznie wybór należy do Ciebie, zarówno jeśli chodzi o tworzenie własnej talii, jak i reagowanie na losowe karty, które pojawiają się na Twojej ręce po rozpoczęciu gry.

Ale gdzie Gwiezdne Wojny: Nieograniczone naprawdę pokazał, że ma w sobie zapał pudełka wzmacniające wypełnione paczkami losowych kart. Uważam, że TCG są wyjątkowo onieśmielające, zarówno pod względem tematyki, jak i zasad. Ale ta gra wyróżnia się grafiką, oferując karty, które są łatwe do odczytania i łatwe do zorganizowania w zwycięskie talie. Dodaj do niego mnóstwo wspaniałych alternatywnych kart graficznych, a otrzymasz naprawdę wciągającą grę karcianą.

Należy pamiętać, że ponieważ gra została niedawno wydana, zapasy są obecnie dość ograniczone. Jeśli po prostu musisz się przetasować i zagrać w grę karcianą o tematyce Gwiezdnych Wojen, nie możesz się pomylić Star Wars: Gra polegająca na budowaniu taliikolejna doskonała, choć niepowiązana mechanicznie oferta Fantasy Flight.


Miniaturowy Jango Fett z podniesionymi miotaczami, jak w jego ostatnich chwilach w prequelach.  Muśnięcie pędzla jest niewidoczne, a światła są ostre i wyraźne.

Zdjęcie: Charlie Hall/Polygon

Atomic Mass Games, nowsze wydawnictwo stale rosnącej stajni studiów deweloperskich Asmodee, miało szczęście odziedziczyć Gra Star Wars: X-Wing Miniatures tuż po ponownym wydaniu wersji 2.0. Podczas gdy większy fandom kontynuował wprowadzanie poprawek, studio zaczęło także przygotowywać zaawansowaną grę polegającą na miniaturowych potyczkach o nazwie Gwiezdne Wojny: Punkt Rozbicia. Rezultatem jest hit, któremu towarzyszy cała lista doskonałych rozszerzeń.

pierwszy raz spotkałem Gwiezdne Wojny: Punkt Rozbicia Na AdeptiCon 2023do którego właśnie przygotowywała się ekipa Atomic Mass Święto Gwiezdnych Wojen w Londynie. Wspaniała gra zawiera ponadprzeciętne miniatury, co oznacza, że ​​znacznie łatwiej je malować. Co więcej, do skutecznego składu wystarczy garść małych plastikowych figurek – około trzech do pięciu po każdej stronie stołu. Oznacza to, że będziesz spędzać mniej czasu na przycinaniu, klejeniu i malowaniu, a więcej na rozgrywaniu meczów ze znajomymi.

A sama rozgrywka jest doskonała, z tematycznie odrębnymi jednostkami z całej historii serii. Z Zła partia Do bojowe misie, mistrzowie Do praktykantmiSkażdy znajdzie tu coś dla siebie.


Najlepsza gra RPG na tablecie Star Wars — Star Wars: Edge of the Empire Beginner Game

Okładka Edge of the Empire przedstawia kilku łajdaków w ścigaczu, pokonujących szturmowców w ruchu.

Obraz: Gry o locie fantasy

Bieżąca iteracja Gra fabularna Gwiezdne Wojny może wyglądać dość onieśmielająco z zewnątrz — zwłaszcza biorąc pod uwagę, że używa niestandardowych kości i wyjątkowo skupionego na historii systemu, który nie będzie dobrze współpracował ze standardowymi kamieniami matematycznymi. Jednak zdecydowanie najtrudniejszą częścią rozpoczęcia jest zrozumienie zasad gry ponad 50 podręczników. Obejmują one całą gamę gier, począwszy od serii Age of Rebellion, która szczegółowo opisuje ustawienia i wątki fabularne z oryginalnej trylogii, po serię Force & Destiny, zawierającą mnóstwo zasobów do budowania Jedi o dużej mocy i innych użytkowników Mocy.

Jednak dla nowych graczy najwyraźniejszym punktem wejścia jest Gra Edge of the Empire dla początkujących, zestaw pudełkowy z uproszczoną podstawową instrukcją, wstępnie wygenerowanymi postaciami, zestawem tych efektownych kości i początkową przygodą. Linia produktów Edge of the Empire to mój ulubiony podzbiór SWRPG. Dzięki nim gry bardziej przypominają szorstkie, lokalne historie osobiste Mandalorianin zamiast chaotycznej, obejmującej całą galaktykę przygody z filmów takich jak Widmowe zagrożenie. Te książki źródłowe opisują statystyki, umiejętności, sprzęt i tak dalej dla gier skupiających się na łowcach nagród, przemytnikach, odkrywcach, najemnikach i innych mieszkańcach peryferii. Podają mnóstwo szczegółów na temat grania wszystkimi szumowinami i nikczemnikami, którzy nie pasują do standardowej dynamiki Jedi kontra Sith czy Rebelianci kontra Imperium.

Innymi słowy, jest to obszar gry, w którym możesz wcielić się w najbardziej kolorowe postacie, z największą różnorodnością, najbardziej osobistymi stawkami i największym polem do kreatywnej zabawy we wszystkich zakątkach galaktyki Gwiezdnych Wojen, w których kręcą się filmy i filmy. Do niedawna programy telewizyjne były w większości ignorowane. Star Wars: Edge of the Empire Gra dla początkujących to bardzo uproszczone wprowadzenie do tej linii produktów, ale jest to dobry punkt wyjścia do zrozumienia, jak działa gra fabularna Star Wars i dlaczego jej system jest łatwy do zrozumienia i pełen niuansów tworzących historię, które wykraczają daleko poza zwykłe „sukces” lub porażkę” mechaniki gry. — Tasza RobinsonSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...
Advertisment