Policja San Francisco rozważa zezwolenie robotom na użycie „śmiertelnej siły”


Departament Policji San Francisco proponuje nową politykę, która dałaby robotom licencję na zabijanie, jak informował wcześniej ks Lokalna misja (przez Zaangażuj). The projekt politykiktóry opisuje, w jaki sposób SFPD może używać broni typu wojskowego, stwierdza, że ​​​​roboty mogą być „używane jako śmiertelna opcja siły, gdy ryzyko utraty życia przez członków społeczeństwa lub funkcjonariuszy jest nieuchronne i przeważa nad jakąkolwiek inną opcją użycia siły”.

Jak poinformował o Lokalna misja, członkowie komisji regulaminowej rady nadzorczej miasta od kilku tygodni przeglądają nową politykę sprzętową. Oryginalna wersja projektu nie zawierała żadnego języka dotyczącego użycia śmiercionośnej siły przez roboty, dopóki Aaron Peskin, dziekan miejskiej rady nadzorczej, początkowo nie dodał, że „roboty nie mogą być używane jako użycie siły przeciwko jakiejkolwiek osobie. ”

Jednak SFPD zwrócił projekt z czerwoną linią skreślając dodatek Peskina, zastępując go linią, która daje robotom uprawnienia do zabijania podejrzanych. Według Lokalna misja, Peskin ostatecznie zdecydował się zaakceptować zmianę, ponieważ „mogą istnieć scenariusze, w których użycie śmiercionośnej siły jest jedyną opcją”. Komitet regulaminowy San Francisco jednogłośnie zatwierdzony wersja projektu z zeszłego tygodnia, która zostanie przedstawiona Radzie Nadzorczej 29 listopada.

Jak określono w polityce sprzętowej, SFPD ma obecnie 17 zdalnie sterowanych robotów, ale tylko 12 działa. Oprócz przyznania robotom możliwości użycia śmiercionośnej siły, wniosek zezwala również na ich użycie w „szkoleniach i symulacjach, zatrzymaniach kryminalnych, krytycznych incydentach, wymagających okolicznościach, wykonywaniu nakazu lub podczas oceny podejrzanych urządzeń”.

Podczas gdy większość robotów wymienionych w inwentarzu SFPD jest używana głównie do rozbrajania bomb lub radzenia sobie z materiałami niebezpiecznymi, nowsze modele Remoteca mają opcjonalny system uzbrojenia, a istniejące F5A wydziału ma narzędzie zwane zakłócaczem PAN, które może ładować łuski do strzelby kalibru 12. Zwykle jest używany do detonacji bomb na odległość. QinetiQ Talon departamentu można również zmodyfikować, aby pomieścić różne bronie – jest to uzbrojona wersja robota obecnie używany przez armię amerykańską oraz może wyposażyć granatniki, karabiny maszynowe, a nawet karabin przeciwpancerny kalibru .50.

„Potrzeba dostarczenia śmiercionośnej siły przez robota przez SFPD byłaby rzadką i wyjątkową okolicznością”

Reklama

„SFPD zawsze miała możliwość użycia śmiercionośnej siły, gdy ryzyko utraty życia przez członków społeczeństwa lub funkcjonariuszy jest nieuchronne i przeważa nad jakąkolwiek inną dostępną opcją użycia siły”, mówi oficer SFPD Eve Laokwansathitaya w oświadczeniu dla Krawędź. „SFPD nie ma żadnego konkretnego planu, ponieważ niezwykle niebezpieczne lub spontaniczne operacje, w których potrzeba SFPD do dostarczenia śmiercionośnej siły za pomocą robota byłaby rzadką i wyjątkową okolicznością”.

Departament policji w Dallas po raz pierwszy użył robota do przeprowadzenia śmiercionośnej siły po raz pierwszy w 2016 roku. Używał robota do usuwania bomb — ten sam model Remotec F5A należący do SFPD — uzbrojony w urządzenie wybuchowe w celu zabicia podejrzanego który zastrzelił pięciu policjantów i ranił kilku innych. W tamtym czasie szef policji w Dallas, David Brown, powiedział, że departament „nie widział innej opcji, jak tylko użyć naszego robota bombowego i umieścić na jego przedłużeniu urządzenie, które zdetonuje w miejscu, w którym znajdował się podejrzany”.

W zeszłym miesiącu, raport z Przechwycenie ujawnił, że kalifornijski Departament Policji w Oakland rozważał również zezwolenie robotom Remotec F5A wyposażonym w strzelbę na użycie śmiercionośnej siły. Wkrótce po opublikowaniu raportu policja w Oakland ogłoszono na Facebooku postanowił nie dodawać do departamentu „uzbrojonych zdalnie sterowanych pojazdów”. Tymczasem grupa twórców robotów, w tym Boston Dynamics, podpisał przysięgę nie uzbrajać swoich robotów na początku tego roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Twitter przestał egzekwować swoje zasady dotyczące dezinformacji covidowej

Twitter nie będzie już podejmował działań przeciwko tweetom zawierającym dezinformacje covidowe lub kontom, które je publikują. Zamiast ogłosić zmianę, platforma dodała notatkę...

Przebudzenie Smoczych Wysp — World of Warcraft: Dragonflight jest już dostępne

World of Warcraft: Dragonflight, dziewiąty dodatek do cieszącej się uznaniem krytyków sieciowej gry fabularnej dla wielu graczy firmy Blizzard Entertainment, jest już dostępny!...

Historia sprawy Roe przeciwko Wade

The Podcasty Apple Ogłoszono zwycięzcę nagrody za rok 2022. Jabłko nazwane Wolno palący jako program roku, za omówienie historii przełomowej sprawy dotyczącej...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!