Polestar 4 również otrzyma obniżkę ceny przed debiutem


Polestar 4 trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a kiedy to nastąpi, cena będzie nieco inna niż pierwotnie zapowiadano elektrycznego crossovera coupe.

W zeszłym roku Polestar powiedział, że ceny 4 będą zaczynać się od około 60 000 dolarów. Obecnie szwedzki (przez Chiny) producent samochodów obniża cenę początkową do 56 300 dolarów (w tym 1400 dolarów opłaty docelowej) za jednosilnikową wersję z napędem na tylne koła dalekiego zasięgu. Tymczasem dwusilnikowy Polestar 4 ze standardowym pakietem Pilot będzie zaczynał się od 63 400 dolarów (w tym także opłata za miejsce docelowe).

Polestar 4 wejdzie do produkcji pod koniec kwietnia, a pierwsze dostawy do klientów spodziewane są w czwartym kwartale roku.

Nastąpiło to po wiadomości, że Polestar obniżył także cenę swojego nadchodzącego trzyrzędowego SUV-a, Polestar 3. Producenci samochodów w całej branży borykają się z wolniejszym wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych, a także z gwałtownymi skutkami obniżek cen Tesli. A to sprawia, że ​​Polestar stara się znaleźć odpowiednią cenę na swoje nadchodzące modele.

Jest to następstwem wiadomości, że Polestar obniżył także cenę swojego nadchodzącego trzyrzędowego SUV-a, Polestar 3

Razem z Polestarem 3, Polestar 4 sygnalizuje przyspieszenie realizacji ambicji firmy w zakresie poszerzenia oferty, dotarcia do większej liczby klientów i bardziej agresywnego konkurowania. Polestar był wspierany przez Volvo przez kilka lat, ale obecnie jest nadzorowany przez chińską spółkę-matkę Volvo, Geely. Firma po prostu otrzymał 950 milionów dolarów finansowania zewnętrznegoco wystarczy na „kolejny etap jego rozwoju i pokrywa zdecydowaną większość szacowanych potrzeb finansowych” – stwierdził.

Reklama

Polestar 4 to SUV w stylu coupe o docelowym zasięgu ponad 500 mil i pokaźnym akumulatorze 102 kWh. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech jest całkowity brak tylnej szyby, co zdaniem Polestar „umożliwia nowy rodzaj wciągających wrażeń z tyłu”. Krawędź powiedział współpracownik Daniel Golson dla pasażerów na tylnych siedzeniach było trochę ciemno, ale ogólnie cyfrowe lusterko wsteczne bardzo mi się podobało.

Firma twierdzi, że będzie to najszybszy jak dotąd samochód produkcyjny, osiągający prędkość od 0 do 100 km w 3,8 sekundy i maksymalną moc wyjściową 400 kW lub 544 KM. Dostępne będą wersje dwu- i jednosilnikowe, a także wersje jednosilnikowe z napędem na tylne koła. W obu wersjach dalekiego zasięgu montowany jest akumulator o pojemności 102 kWh. Sprzęgło rozłączające umożliwia odłączenie przedniego silnika elektrycznego, gdy nie jest on potrzebny, aby zmaksymalizować zasięg i wydajność.

Polestar 4 może obsługiwać szybkie ładowanie DC o mocy do 200 kW i ładowanie AC o mocy 22 kW. Podobnie jak Polestar 3, model 4 będzie wyposażony w całą masę wspaniałych technologii, takich jak dwukierunkowe ładowanie z możliwością ładowania pojazdu (V2L) i pompa ciepła do wstępnego kondycjonowania akumulatora. Wersja jednosilnikowa dalekiego zasięgu będzie generować 272 konie mechaniczne i moment obrotowy 253 funtów na stopę. Zasięg wyniesie 300 mil dla wersji RWD i 270 mil dla wersji z dwoma silnikami.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spy x Family Code: Biała recenzja: Nieudana misja służenia każdemu fanowi

Kocham kiedy Szpieg x Rodzina zmienia się w dramat życia. Lubię patrzeć, jak zdolny szpieg Loid Forger i zabójczy...

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...
Advertisment