Poleganie na PSN może mieć większy wpływ na cyberataki


Centralne Biuro ds. Cyfryzacji i Danych (CDDO) rządu Wielkiej Brytanii przetarg na dostawcę aby pomóc w długo oczekiwanej i nieuchronnie opóźnionej migracji sektora publicznego poza Sieć usług publicznych (PSN), twierdząc, że opóźnienia i złożoność projektu naraziły kluczowe systemy na zwiększone ryzyko i mogły zaostrzyć wpływ cyberataków na sektor.

W ogłoszeniu o przetargu CDDO stwierdziło, że pomimo wcześniejszego pragnienia, aby większość organizacji opuściła PSN do marca 2021 r., prawie 18 miesięcy później nadal 484 organy sektora publicznego łączą się z podstawowymi aplikacjami biznesowymi za pośrednictwem PSN.

Według CDDO oznacza to, że zarówno dostawcy usług, jak i organy sektora publicznego są „całkowicie zależne” od starszych, niepewnych i słabo wydajnych architektur sieciowych w swojej codziennej pracy.

„Organizacje są narażone na wszelkie problemy z wydajnością lub bezpieczeństwem sieci, która została po raz pierwszy wprowadzona w 2008 roku” — napisano w oświadczeniu CDDO. „Przy niewielkiej lub zerowej przejrzystości w zakresie użytkowania lub kosztów są również zmuszeni nadal płacić zawyżone opłaty niewielkiej grupie dostawców PSN.

„Departamenty muszą czekać miesiącami na skonfigurowanie łączności sieciowej w PSN, co powoduje opóźnienia we wdrażaniu nowych usług.

„Opóźnienia i złożoność wdrażania tych zmian grozi wydłużeniem żywotności istniejących dotychczasowych systemów, narażając działy na niepotrzebne ryzyko, a w rezultacie zwiększonymi kosztami wsparcia. Cyberataki w Redcar i Cleveland (całkowity koszt 10,4 mln GBP) i Hackney (całkowity koszt 10 milionów funtów) to ostatnie przykłady tego, co może się stać, jeśli PSN zostanie ponownie przeoczone.

Reklama

„Cała platforma działa na podstawie MOU [memorandum of understanding] zamiast wyraźnych polis ubezpieczeniowych z określonymi umowami o poziomie usług [SLAs]nie ma oczywistego sposobu zadośćuczynienia, uniemożliwiającego korzystanie z usług rządowych”.

Uruchomiono framework PSN ponad dekadę temu jako środek, dzięki któremu sektor publiczny mógłby zaopatrywać się w usługi sieciowe i komunikacyjne oraz ciąć koszty. Rząd zasygnalizował zamiar usunięcia organów sektora publicznego z PSN w styczniu 2017kiedy GDS zadekretował, że internet jest wystarczająco dobry, aby wspierać ogromną większość pracy, którą wykonuje rząd.

We wrześniu 2020 r. powiedział, że PSN może zostać zamknięte na dobre”już w 2023”, chociaż w chwili pisania tego tekstu ta skala czasowa jest już wyraźnie nieosiągalna.

CDDO chce zaangażować dostawcę, który umożliwi podmiotom korzystającym z PSN przyjęcie aktualnej łączności, która umożliwi im trwałą migrację z PSN, przy jednoczesnym wzmocnieniu ogólnego stanu bezpieczeństwa sieci.

Zasoby do tego celu będą hostowane na platformie publicznej i będą obejmować wzorce architektury sieci i dokumentację techniczną, wytyczne, zawartość strony internetowej, studia przypadków i bezpośrednie zaangażowanie. Wszystko to powinno być ostatecznie dostępne na stronach PSN na gov.uk.

Wymogiem będzie wspieranie organizacji przechodzących przez Przyszłe sieci dla rządu (FN4G) – program Gabinetu stworzony specjalnie po to, by pomóc odzwyczaić sektor publiczny od PSN.

FN4G zidentyfikowało już alternatywne rozwiązania, które poprawiają zarówno bezpieczeństwo, jak i wydajność podczas dostępu do starszych sieci, więc otwierając FN4G dla wszystkich, CDDO ma nadzieję, że pozostali użytkownicy PSN nadal będą mogli uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny z połączenia PSN i uprościć proces gdy nadejdzie czas na migrację ich aplikacji na dobre.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!