Pokémon Scarlet i Violet pytają: „Co to jest cheugy?”


Pokémon Scarlet oraz FioletowyLokalizatory w języku angielskim firmy są wyraźnie modne w przypadku wielu terminów internetowych, a niektórzy gracze, którzy nie są terminalowo online, są zdezorientowani. Jednym z przykładów jest w szczególności tworzenie rozbawienia i oszołomienia wśród fanów Pokémonów: dyrektor Clavell, który prowadzi akademię regionu Paldeanpyta: „Co oznacza „cheugy”?”

Cóż, dyrektorze Clavell i wszyscy inni zdezorientowani gracze Pokémon, mogę wam na to odpowiedzieć. Po pierwsze, reżyser Clavell nie jest bezczelny. W rzeczywistości nie wydaje mi się, aby jakikolwiek NPC, którego spotkałem w grze, był tandetny. Łatwiej jest pokazać, niż powiedzieć, czym jest cheugy — to znaki „Live Laugh Love”, Uggs i kamizelka puchowa, a nawet szampon Herbal Essence, według The Cut. Zasadniczo jest to słowo opisujące rzeczy, które są podstawowe i nieco niemodne. The Cut opisuje to jako „po części estetykę 2010, po części energię girlboss”. Chyba za bardzo się staram. Tak jak — powiedział New York Timespo prostu wiesz, kiedy to widzisz.

Reklama

Zdjęcie: Game Freak/The Pokémon Company, Nintendo przez Polygon

Samo słowo jest już prawdopodobnie tandetne. To zdecydowanie tandetne słowo w tej grze. Jego początki sięgają 2013 roku, a ludzie zaczęli go szeroko rozpowszechniać na TikToku w zeszłym roku. Słowo zyskało masowe rozpowszechnienie, gdy doniósł o tym The New York Times i zaczęło zyskiwać na popularności w Internecie. A teraz jest to uwiecznione w grze Pokémon, a wiele osób online jest zdezorientowanych, gdy po raz pierwszy uczą się tego słowa.

Jak to się tam dostało? Cóż, dyrektor Clavell – znowu stary facet odpowiedzialny za akademię – wciąga gracza do swojego biura na pogawędkę i ma pytanie. „Powiedz mi, co znaczy „cheugy”?” Gracz sam może odpowiedzieć, wybierając jedną z trzech opcji: „Coś super fajnego”, „Bycie przestarzałym i niefajnym” lub „To naprawdę guma do żucia”.

Jasne, możesz powiedzieć Clavellowi właściwą odpowiedź, że jest to coś „przestarzałego i niefajnego”. Ale po co to robić, skoro można zrobić z niego absolutnego głupca?

Reżyser Clavell w Pokemon Scarlet and Violet mówi o gumie do żucia: „… bardzo gumowa kulka do żucia?  więc to jakiś słodycz, za którym ostatnio przepadają dzieci?

Zdjęcie: Game Freak/The Pokémon Company, Nintendo

Pytanie Clavella zmusiło wielu graczy Pokémon do wyszukiwania w Google – pytanie „Co oznacza cheugy?” lub po prostu „cheugy Pokémon” — powodując, że słowo to zaczęło zyskiwać na popularności. Na Twitterze jest mnóstwo ludzi, którzy zadają to samo pytanie lub lamentują, że nauczyli się kilku nowych słów w grze.

Jest też duży kontyngent ekstremalnie online ludzi, takich jak ja, rozbawiony widząc to w nowej grze Pokémon.

Jeśli czegoś się tu nauczyliśmy, to właśnie tego Pokémon Scarlet oraz Fioletowy gracze są również bardzo online. Na przykład inna postać Pokémon mówi o miejscu na selfie Flek. Gra po prostu ma klimat, który rozumie kulturę internetową — możesz to zobaczyć także w kilku innych przypadkach gry, na przykład u niektórych liderów siłowni. W szczególności jest Iono, Levincia Gym i lider siłowni elektrycznych, który jest jednocześnie influencerem i streamerem. W ramach przygotowań do gry firma Pokémon Company przekazała kilka wiadomości za pośrednictwem swojej transmisji na żywo w świecie. W grze nazywa swoje bitwy „kolaboracjami” i zmusza swoich przeciwników do udziału w grach transmitowanych na żywo.

Ale czy ona jest chujowa? Absolutnie nie – jest jej przeciwieństwem.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego niektórzy dyrektorzy generalni ds. technologii kibicują Elonowi Muskowi

Po długim weekendzie, dziś porozmawiajmy o w dużej mierze pozytywnym odbiorze radykalnego przeprojektowania Twittera przez Elona Muska ze strony dyrektorów generalnych ds. Zakup...

Klauzula „legalna, ale szkodliwa” usunięta z ustawy o bezpieczeństwie online

Rząd Wielkiej Brytanii zaproponował zastąpienie kontrowersyjnego „legalnego, ale szkodliwego” przepisu ustawy o bezpieczeństwie online nowymi obowiązkami w celu zwiększenia odpowiedzialności gigantów technologicznych. Zgodnie...

Streaming muzyki jest sprawiedliwy zarówno dla konsumentów, jak i artystów – stróż

Kompozytorzy i muzycy od dawna twierdzą, że streaming muzyki traktuje ich niesprawiedliwie, a mniejsi artyści zarabiają niewielkie sumy. Ale brytyjski organ nadzorujący...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!