Pojemniki plastikowe: lepsze niż pudełka


Kojarzę wiele rzeczy z przeprowadzką — stres; przeklinanie właścicieli za podniesienie czynszu. Ale najczęściej myślę o kartonach — dużych; małych; półotwartych pudełkach, które zalegają przez kilka tygodni w moim nowym domu, dopóki nie znajdę miejsca na wszystkie moje rzeczy; i wreszcie stosach tektury czekającej na dzień recyklingu, gdy tylko te pudełka zostaną rozłożone.

Po tym, jak pod koniec zeszłego roku zdecydowałem się na przeprowadzkę, przygotowałem się na kolejną Boxpocalypse. Narzekałem na to na czacie grupowym, gdy znajomy zapytał: „Czy rozważałeś wynajęcie plastikowych pojemników?”

Zalety plastikowych pojemników

Przez ostatnią dekadę lub dłużej plastikowe pojemniki stały się alternatywą dla pudeł tekturowych. Są wielokrotnego użytku, odporne na wodę i trwalsze niż nawet najmocniejsze opcje tekturowe. Ponieważ można je układać w stosy, zajmują też mniej miejsca.

Możesz kupić własne pojemniki lub je wynająć. Jeśli je kupisz, będą atrakcyjnym kandydatem Etykiety ruchome QRktóre pozwalają zeskanować etykietę telefonem, aby zobaczyć zdjęcie lub spis zawartości pojemnika. Jeśli je wynajmiesz, zestaw pojemników zostanie dostarczony do Twojego domu, a Ty spakujesz swoje życie i się przeprowadzisz. Po kilku tygodniach te pojemniki zostaną odebrane z Twojego nowego domu.

Większość pojemników wygląda w ten sposób, choć występują w różnych kolorach, w zależności od firmy.
Obraz: Bin-It

Reklama

Jeśli, tak jak ja, planujesz wynająć kontenery, musisz przeprowadzić sporo badań. Oto kilka rzeczy, które nauczyłem się brać pod uwagę przed rozpoczęciem przeprowadzki z wykorzystaniem kontenerów.

Jakiego rodzaju usługi potrzebujesz?

Po pierwsze: czy zatrudniasz przeprowadzkowców, czy robisz wszystko sam? Jeśli to pierwsze, o wiele wygodniej (choć drożej) jest znaleźć firmę przeprowadzkową, która oferuje wynajem kontenerów i zajmuje się przeprowadzką za Ciebie. Ale jeśli wynajmujesz U-Haul i prosisz o przysługi znajomych i rodzinę, możesz uznać za łatwiejsze wybranie firmy wynajmującej kontenery, która wynajmuje tylko kontenery. W ten sposób nie musisz się martwić o to, że ktoś będzie Cię namawiał na dodatkowe usługi przeprowadzkowe.

Sprawdź obszar działania Twojej firmy, ceny i okres wynajmu

Ceny różnią się w zależności od liczby wynajmowanych pojemników i od tego, czy wybierzesz pakiety usług. To powiedziawszy, pojemniki kosztują średnio od 5 do 6 dolarów za pojemnik, nie wliczając podatków.

W moim przypadku przeprowadzałem się przez granice stanowe i chociaż wszystkie firmy, które sprawdziłem, dostarczały pojemniki za darmo, niektóre nie odbierały ich z mojego nowego domu. Musiałem albo zapłacić dodatkową opłatę za odbiór, dostarczyć je osobiście, albo znaleźć firmę, która obsługiwałaby moje nowe sąsiedztwo, jak i moje stare. Przeprowadzałem się tylko przez granicę z Nowego Jorku do New Jersey, ale nawet wtedy musiałem skreślić wiele firm z listy.

Podczas przeprowadzania badań firmy zajmujące się wynajmem kontenerów na śmieci często oferują zestawienia i pakiety, aby uprościć sprawę.
Zrzut ekranu: Bin-It

Ostatecznie, mimo że musiałem zapłacić dodatkowe opłaty za przeprowadzkę przez granice stanowe i za schody w nowym domu, udało mi się uzyskać przyzwoitą cenę: 5 dolarów za sztukę, czyli 150 dolarów w sumie za 30 pojemników.

Będziesz także chciał potwierdzić okres wynajmu. Niektóre firmy mają ścisłe okno i nie pozwolą ci go przedłużyć. Niektóre oferują bezpłatne przedłużenia, podczas gdy inne robią to za opłatą.

Należy również sprawdzić, czy istnieje minimalna liczba pojemników, które należy musieć wynajem. Chciałem zamówić pojemniki a la carte i znalazłem tylko jedną firmę w moim rejonie, która by to zrobiła — pod warunkiem, że wynajmę co najmniej 15. Reszta miała pakiety wynajmu oparte na wielkości pokoju.

Co jest zawarte?

Większość firm oferuje etykiety, opaski zaciskowe, dostawę i odbiór oraz różne rozmiary pojemników. Ale jeśli wynajmiesz pojemniki od firmy przeprowadzkowej, nie masz gwarancji, że wniosą je do Twojego domu za darmo. Kilka firm, które sprawdziłem, oferowało pojemniki tylko na parter — wiele pięter i apartamenty bez wind wiązało się z dodatkową opłatą. Przeprowadziłem się do czteropiętrowego domu szeregowego i zapłaciłbym za każde piętro. Skończyło się na tym, że zapłaciliśmy opłatę za to, aby przeprowadzkowi dostarczyli wszystkie pojemniki do salonu na drugim piętrze i zrobiliśmy cardio, taszcząc pojemniki przeznaczone na trzecie i czwarte piętro.

Wybór ekologiczny

Kosze na śmieci są również uważane za bardziej zrównoważoną opcję niż pudełka tekturowe, ponieważ nadają się do ponownego użycia i generują mniej odpadów. Bloomberg raporty że recykling tektury w gospodarstwach domowych pozostaje daleko w tyle za recyklingiem w przedsiębiorstwach, częściowo dzięki boomowi w handlu elektronicznym. Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej Departamentu Energii USA odkryłem, że 56 procent odpadów papierowych i tekturowych trafia na wysypiska śmieci, a tylko 38 procent tektury jest faktycznie poddawane recyklingowi. Choć ta liczba mnie przeraża, nie mogę zaprzeczyć, że rozkładanie pudeł tekturowych to jedno z moich najbardziej znienawidzonych cotygodniowych obowiązków.

Rozkładanie tekturowych pudeł nie należy do przyjemności, a tony tektury używanej do produkcji domów i tak lądują na wysypiskach śmieci.
Zdjęcie autorstwa Smith Collection / Gado / Getty Images

Pakowanie się

Opakowania nie różnią się zbytnio od pudeł, choć mają swoje dziwactwa.

W poprzednich przeprowadzkach wolałem mniejsze pudełka na ciężkie lub delikatne przedmioty. Jednak firma, z której skorzystałem, oferowała tylko jeden rozmiar pojemnika: duży. (Inni oferują średnie i duże pojemniki.) Na szczęście nie okazało się to wielkim problemem. Musiałem po prostu bardziej strategicznie rozłożyć ciężar. Dzięki ręcznikom i koszulkom jako wyściółce moje delikatne przedmioty przetrwały przeprowadzkę nienaruszone.

Ponieważ pojemniki mają blokujące się i składane pokrywy, nie trzeba używać taśmy, aby je zamknąć. Gdy skończyłem pakować pojemnik, po prostu postawiłem go starannie na innym, oszczędzając miejsce w moim ciasnym nowojorskim mieszkaniu. A plastik jest wodoodporny — nikt nie lubi przeprowadzek w deszczowy dzień, ale rozmiękła tektura pogarsza sytuację.

Pamiętaj, że te pojemniki były wielokrotnie przenoszone

Z drugiej strony pamiętaj, że te pojemniki przeszły wiele przeprowadzek. Podczas gdy wnętrze było czyste, zewnętrzne strony moich pojemników były pokryte czarnym markerem Sharpie, z nazwami pomieszczeń nabazgranymi różnymi literami pisma. W jednym pojemniku transportowano rzeczy przeznaczone do kuchni jednej osoby, salonu innej i sypialni jeszcze innej. Pojemniki miały również resztki źle usuniętych etykiet przeprowadzkowych innych osób, pozostawiając mi niewiele miejsca na zapisanie, do których pomieszczeń umieścić pojemniki. Mój ruch. Oznaczało to, że nie były dobrą opcją dla etykiet QR, co było rozczarowaniem.

Przeniesione i zrobione

To, co naprawdę przekonało mnie do korzystania z pojemników, to fakt, że mają one limit czasowy: trzeba je zwrócić po dwóch tygodniach. To było najszybsze rozpakowywanie, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Było stresujące, ale kiedy dostawcy przyjechali odebrać wszystkie 30 pojemników, byłem już tydzień po przeprowadzce i 90 procent zrobione. To pomogło mi się zrelaksować w nowym domu znacznie szybciej.

Plastikowe pojemniki mogą nie być dla każdego — ale nie zobaczysz mnie przeprowadzającej się z tekturowymi pudłami w najbliższym czasie. Przejście na pojemniki sprawiło, że przeprowadzka stała się o wiele mniej koszmarna niż w przeszłości. Ta dodatkowa wygoda — i fakt, że minęły już cztery miesiące od przeprowadzki, a nie ma ani jednego tekturowego pudła — były tego warte.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment