Podwykonawcy IT „stają się niechętni” do pracy dla firm, które wprowadzają „całkowity zakaz”


Wykonawcy IT wykazują „zwiększoną niechęć” do pracy dla organizacji z sektora prywatnego, które cieszą się opinią pochopnego podejścia do wykonania nadchodzących reform IR35, twierdzi się.

W oczekiwaniu na reformy, które wejdą w życie w sektorze prywatnym od 6 kwietnia 2021 r., Firmy spieszą się z przygotowaniem swoich działań, aby zapewnić zgodność umów z kontrahentami ze zmienionymi zasadami.

Na ich warunkach wszystkie średnie i duże firmy z sektora prywatnego będą odpowiedzialne za ocenę, w jaki sposób należy opodatkować kontrahentów, z którymi współpracują, podczas gdy – obecnie – to jest coś, co wykonawcy mogą sami ustalić.

Zmiana odpowiedzialności jest częścią długotrwałego ścigania w zakresie unikania opodatkowania przez HM Revenue and Customs (HMRC), którego celem jest zniechęcenie wykonawców do celowego błędnego klasyfikowania ich zobowiązań z klientami końcowymi w celu zminimalizowania ich zobowiązań podatkowych z tytułu zatrudnienia.

Określenie statusu podatkowego opiera się na pracy wykonanej przez wykonawcę i sposobie jej wykonania, oraz – od 6 kwietnia 2021 r – klient końcowy będzie musiał zdecydować, czy podwykonawcy, z którymi współpracuje, powinni być opodatkowani w taki sam sposób, jak pracownicy (w ramach IR 35), czy jako pracownicy pozapłacowi (poza IR 35).

Tak jak zgłoszone przez Computer Weeklywiele firm z sektora prywatnego starało się zmniejszyć obciążenie administracyjne związane z poświęceniem czasu na indywidualną ocenę każdego wykonywanego zlecenia, wydając ogólne ustalenia, na podstawie których wszyscy ich wykonawcy są zobowiązani do pracy w ramach IR35.

Reklama

Rozsądna opieka

Jest to sprzeczne z wytycznymi IR35 HMRC, które nakazują organizacjom objętym reformami „zachować rozsądną ostrożność” poprzez indywidualną ocenę statusu podatkowego każdego kontrahenta, z którym współpracują.

Mark Thomas, dyrektor sprzedaży korporacyjnej w firmie rekrutacyjnej Ellis Recruitment Group zajmującej się zagadnieniami IT, powiedział, że firmy, które przyjmują „ogólne” podejście do określania statusu, prawdopodobnie będą miały trudności z przyciągnięciem wysokiej jakości wykonawców IT w przyszłości.

„W rezultacie obserwujemy obecnie zwiększoną niechęć wykonawców do przyjmowania zleceń w ramach IR35, w przypadku których nie przeprowadzono należytego procesu, jeśli chodzi o zatrudnienie przez organizację zatrudniającą udokumentowanego i rozsądnego oświadczenia o ustaleniu statusu. [SDS] proces ”, powiedział Thomas, w poście na blogu.

„Wierzymy, że w świecie po pandemii organizacje stosujące metodę całkowitego zakazu będą miały trudności z przyciągnięciem i zatrzymaniem wysoko wykwalifikowanych wykonawców potrzebnych do realizacji kluczowych dla biznesu projektów IT”.

Między styczniem a lipcem 2020 r. „Ogromna liczba wykonawców” była świadkiem wstrzymania istniejących projektów IT i braku nowych, co spowodowało, że rynek został „zalany niespotykaną wcześniej liczbą wykonawców bez zleceń” – powiedział Thomas. .

Wydaje się, że było to spowodowane opadami atmosferycznymi od początku pandemii koronawirusa Covid-19 i spowodowało, że wykonawcy mieli „niewielki lub żaden wybór”, jak tylko akceptować zlecenia w ramach IR35, które płaciły o wiele mniej niż stawki dzienne, którym wcześniej nakazali utrzymać dochód, powiedział.

Jednak od sierpnia 2020 r. Sytuacja uległa znacznej poprawie, przy „zauważalnym wzroście” nowych możliwości kontraktowych, co jest poparte danymi udostępnionymi przez stałe zatrudnienie IHS Markit i tymczasowe indeksy rozliczeniowe – kontynuował.

To odbicie w liczbie ról oznacza, że ​​wykonawcy są coraz mniej skłonni do akceptowania ról, które płacą mniej lub oznaczają pracę dla firm, które są znane z tego, że nie dbają o należytą ostrożność przy ocenie statusu podatkowego swoich kontrahentów.

„Ten trend będzie się nadal rozwijał, ponieważ branża IT pogodzi się z faktem, że krytyczne projekty IT muszą być kontynuowane” – dodał.

„Organizacje [that] nie działają zgodnie z duchem prawa, a całkowity zakaz poza wykonawcami IR35 poprzez niestosowanie procesu określania statusu zrazi się do wysoko wykwalifikowanych wykonawców. Organizacje nie będą wtedy wykorzystywać tych niszowych wykonawców wymaganych do realizacji projektów informatycznych o znaczeniu krytycznym dla firmy ”.

Patrząc w przyszłość, Thomas powiedział, że jego firma uważa, że ​​rynek z czasem zrównoważy się, ponieważ klienci końcowi będą bardziej zadowoleni ze swoich obowiązków IR35 i zdadzą sobie sprawę, że ich podejście do przestrzegania reform może zniechęcać niektórych ludzi do pracy dla nich.

„Uważamy, że z biegiem czasu rynek ustabilizuje się, a prawdziwie zewnętrzne zlecenia IR35 staną się bardziej powszechne, gdy świat komercyjny powróci do normalnych sił rynkowych i wymagań” – mówi.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd wyznacza badaczy do analizy oprogramowania Post Office Capture używanego przed programem Horizon

Rząd powołuje wyspecjalizowanych śledczych, aby zbadali, czy oprogramowanie poczty używane w latach 90. XX wieku – przed wprowadzeniem kontrowersyjnego systemu Horizon – mogło...

Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach

Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone'a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca. Oficjalne dane...

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...
Advertisment