Podsumowanie WWDC 2023: iOS 17, zestaw słuchawkowy Reality Pro i więcej


WWDC 2023 jest dni stądi może to być największe i najważniejsze wydarzenie Apple od dekady. Oczekuje się, że na tegorocznej WWDC Apple wprowadzi dużą aktualizację dla użytkowników iPhone’a z systemem iOS 17 oraz przeprojektowany interfejs dla użytkowników Apple Watch z systemem watchOS 10. Najbardziej godne uwagi jest jednak oczekiwane ogłoszenie zestawu słuchawkowego Reality Pro z AR i Funkcje VR oraz nowa platforma oprogramowania xrOS.

Kiedy jest WWDC 2023?

WWDC 2023 rozpocznie się w poniedziałek 5 czerwca. Apple otworzy tygodniowe wydarzenie specjalnym przemówieniem 5 czerwca o 10:00 czasu pacyficznego / 13:00 czasu wschodniego. Podczas tego przemówienia Apple ogłosi ważne aktualizacje dla iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch. Zaprezentuje również zestaw słuchawkowy Reality Pro i platformę oprogramowania xrOS.

Oczekuje się, że myślą przewodnią WWDC 2023 będzie nagrany wcześniej film o wysokiej wartości produkcyjnej, piękna wideografia Apple Park oraz występy wielu dyrektorów i inżynierów Apple.

Tegoroczna konferencja WWDC 2023 obejmuje część osobistą dla programistów i przedstawicieli prasy. Deweloperzy będą mieli okazję wziąć udział w poniedziałkowym przemówieniu, wybrać się na wycieczkę po Apple Park i wziąć udział w specjalnych sesjach poświęconych zapowiedziom Apple.

Również 5 czerwca Apple ogłosi zwycięzców Apple Design Awards i już ogłosił listę finalistów tegorocznych uroczystości. Po przemówieniu Apple zorganizuje również Platforms State of the Union, które przedstawi bardziej szczegółowe informacje na temat zapowiedzi Apple. Odbędą się również specjalne wieczorne zajęcia, których według Apple uczestnicy „nie chcą przegapić”.

Reklama
Dekodowanie WWDC: Czy grafika z 2023 roku ma wibracje VR?

Jak oglądać WWDC 2023 z domu

Dla tych, którzy nie są obecni na Apple Park, Apple będzie transmitować na żywo całe WWDC za pośrednictwem wielu kanałów. Będziesz mógł dostroić się do przemówienia WWDC za pośrednictwem strony internetowej Apple, aplikacji Apple Developer, aplikacji Apple TV i YouTube. Oznacza to, że możesz oglądać na dowolnym urządzeniu, w tym na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac i Apple TV.

Platformy State of the Union będzie można oglądać za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej Apple Developer o 13:30 czasu pacyficznego/16:30 czasu wschodniego. Apple będzie również transmitować na żywo Apple Design Awards 5 czerwca o 18:30 czasu pacyficznego / 21:30 czasu wschodniego.

Urządzenia z iOS 17

Czego można się spodziewać na WWDC 2023: iOS 17

Przede wszystkim Apple zaprezentuje iOS 17 na tegorocznej konferencji WWDC. Będzie to coroczna główna aktualizacja dla użytkowników iPhone’a, która przyniesie nowe funkcje, zmiany, poprawki błędów i wiele więcej. Więc co jest na liście nowych funkcji iOS 17? Oto, co mówią plotki.

Całkowicie nowa aplikacja do kronikowania: Ta aplikacja podobno zintegruje się z aplikacją Apple Find My, aby stworzyć „inteligentną” aplikację do dziennika, która integruje wiele różnych funkcji opartych na lokalizacji.

Nowy tryb „inteligentnego wyświetlacza”.: W przypadku serii iPhone 14 Pro firma Apple planowanie nowe funkcje dla zawsze aktywnego wyświetlacza. iOS 17 podobno będzie zawierał nowy poziomy interfejs dla zawsze aktywnego ekranu blokady, który może pokazywać takie rzeczy, jak spotkania w kalendarzu, prognoza pogody i powiadomienia.

Nowe funkcje aplikacji Zdrowie: W systemie iOS 17 Apple to zrobi podobno dodać nowe funkcje śledzenia nastroju i emocji. Umożliwią one użytkownikom codzienne rejestrowanie swojego nastroju, odpowiadanie na konkretne pytania dotyczące każdego dnia i śledzenie wyników w czasie. Aplikacja Zdrowie rzekomo zyska również nowe funkcje do zarządzania warunkami widzenia, takie jak możliwość przechowywania danych kontaktowych i recept na okulary.

Ładowanie boczne i sklepy z aplikacjami innych firm: W odpowiedzi na ciśnienie regulacyjne w Unii Europejskiej Apple przygotowuje się do otwarcia iPhone’a na sklepy z aplikacjami innych firm i po raz pierwszy ładowanie boczne. Umożliwi to użytkownikom iPhone’a instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Apple App Store. Mówi się, że te funkcje są dołączone jako część iOS 17 ale będzie dostępny tylko w Unii Europejskiej.

Uaktualnienia do aplikacji Wallet: Według BloombergaApple jest przygotowanie „istotne” zmiany w aplikacji Portfel w ramach iOS 17. Na razie nie są dostępne żadne dalsze szczegóły na temat tego, co obejmują te zmiany.

AirPlay i Share Play: Apple również pracowałem nad ulepszeniami SharePlay w ramach iOS 17. Firma pracuje też nad rozszerzeniem AirPlay na kolejne miejsca, w tym hotele.

Poza plotkami Apple prawdopodobnie pracuje nad innymi nowymi funkcjami iOS 17. Firma jest ogólnie całkiem dobra w zapobieganiu wyciekom większości szczegółów oprogramowania. Oznacza to, że podczas przemówień WWDC zawsze pojawia się element zaskoczenia, gdy Apple ogłasza nowe funkcje i zmiany.

Dowiedz się więcej o iOS 17 z naszego kompletnego przewodnika.

iPadOS 17

Dla użytkowników iPada, Apple ogłosi iPadOS 17 na WWDC w tym roku. W tej chwili plotki na temat tego, czego można się spodziewać po iPadOS 17, są dość lekkie. Najbardziej konkretna plotka, jaką słyszeliśmy w ten sposób pochodził z daleka Bloomberga, który informuje, że iPadOS 17 będzie zawierał aplikację Zdrowie. Byłby to pierwszy raz, kiedy Apple rozszerzyło aplikację Zdrowie poza iPhone’a.

Istnieje kilka innych funkcji, które wydają się prawdopodobne dla iPadOS 17 w tym roku. Przede wszystkim spodziewalibyśmy się, że Apple przyniesie Opcje dostosowywania ekranu blokady, która po raz pierwszy trafiła na iPhone’a w ramach iOS 16, w tym roku na iPada. Możemy również zobaczyć aplikację Journaling na iOS 17 na iPada z iPadOS 17.

macOS 14

Podobnie jak w przypadku iPadOS 17, nie ma zbyt wielu plotek na temat tego, co ma nadejść w ramach macOS 14 w tym roku. Aktualizacja prawdopodobnie będzie zawierać niektóre nowe funkcje z iOS 17, takie jak pewnego rodzaju integracja z nową aplikacją Journaling i dostęp do nowych funkcji Find My.

data premiery watchOS 10

zegarekOS 10

Następnie na WWDC 2023 Apple ogłosi system watchOS 10 dla Apple Watch. Oczekuje się, że będzie to duża aktualizacja z całkowicie nowym interfejsem użytkownika dla Apple Watch. Według BloombergaMarka GurmanawatchOS 10 będzie „dość obszerną aktualizacją” skupioną na „znaczących zmianach w interfejsie użytkownika”.

Kluczem do tego nowego projektu będzie nowy nacisk na widżety. WatchOS 10 podobno będzie używał widżetów jako „centralnej części” oprogramowania Apple Watch. Według plotek nowy projekt będzie podobny do „stosów widżetów”, funkcji na iPhonie i iPadzie, która pozwala użytkownikom układać wiele widżetów jeden na drugim i przewijać je.

Według Bloomberga, Użytkownicy Apple Watch będą mogli przeglądać widżety dotyczące śledzenia aktywności, pogody, notowań giełdowych, terminów w kalendarzu i nie tylko. Nowy interfejs będzie „dostępny jako nakładka na dowolną tarczę zegarka”.

Koncentracja Apple na widżetach może posunąć się nawet do włączenia nowych funkcji sprzętu Digital Crown w zegarku Apple Watch. W aktualnej wersji systemu watchOS naciśnięcie Digital Crown powoduje przejście do ekranu głównego zegarka Apple Watch. Jednak w systemie watchOS 10 Apple testuje, aby Digital Crown zamiast tego otwierał nowy interfejs widżetów.

Poza widżetami, system watchOS 10 prawdopodobnie będzie zawierał również wiele nowych funkcji systemu iOS 17. Na przykład funkcje takie jak śledzenie nastroju i emocji w aplikacji Health i Journaling prawdopodobnie będą miały jakąś integrację z systemem watchOS 10.

Dowiedz się więcej o systemie watchOS 10 z naszego kompletnego przewodnika.

tvOS 17 dla Apple TV i HomePoda

Nie ma żadnych plotek na temat tego, czego mogą się spodziewać użytkownicy Apple TV i HomePod na tegorocznym WWDC. tvOS 17 będzie najnowszym oprogramowaniem dla użytkowników Apple TV, podczas gdy wersja 17 oprogramowania HomePod będzie dostępna dla HomePod i HomePod mini.

Oto dlaczego 15-calowy MacBook Air byłby dobrym dodatkiem do oferty komputerów Mac

15-calowego MacBooka Air

Jeśli chodzi o nowy sprzęt na WWDC, oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowego 15-calowego MacBooka Air. Obecnie MacBook Air jest dostępny tylko w jednej opcji rozmiaru ekranu o przekątnej 13,6 cala i byłby to pierwszy raz, kiedy Apple zaoferował wersję swojego najpopularniejszego laptopa z większym ekranem.

Według Do Bloomberga, 15-calowy MacBook Air ma rozdzielczość ekranu identyczną jak 14-calowy MacBook Pro. Oznacza to, że wyświetlacz byłby nieco mniej ostry niż 14-calowy MacBook Pro, ponieważ ta sama rozdzielczość została rozciągnięta do 15 cali.

Jeśli chodzi o wydajność, oczekuje się, że 15-calowy MacBook Air będzie korzystał z procesora M2 firmy Apple i oferował wydajność „na równi” z obecnymi komputerami Mac z procesorem M2.

Dokładna cena 15-calowego MacBooka Air nie jest znana. Biorąc jednak pod uwagę różnicę w cenie 500 USD między podstawowymi 14- i 16-calowymi modelami MacBooka Pro, spodziewamy się, że 15-calowy MacBook Air będzie miał wzrost ceny o 500 USD w stosunku do 13-calowego modelu M2. To ustawiłoby oczekiwaną cenę 15-calowego MacBooka Air na około 1799 USD.

oprogramowanie xrOS

Apple Reality Pro i xrOS

Wreszcie, co nie mniej ważne, wszystko wskazuje na to, że Apple zaprezentuje długo oczekiwany zestaw słuchawkowy Reality Pro na WWDC 2023. Ten zestaw słuchawkowy będzie oferował zarówno rzeczywistość mieszaną, jak i rzeczywistość rozszerzoną oraz będzie charakteryzował się ultra-wysokimi specyfikacjami i sprzętem.

Oczekuje się, że pierwszy zestaw słuchawkowy Reality Pro firmy Apple będzie produktem ultra-premium w cenie około 3000 USD. Będzie on wyposażony w najwyższej klasy specyfikacje, w tym m.in „innowacyjna konfiguracja z trzema wyświetlaczami” z dwoma panelami 4K Micro-LED. Jabłko jest również obecnie pracuje bardziej przystępny cenowo zestaw słuchawkowy, ale nie oczekuje się, że będzie gotowy na masę produkcji co najmniej do 2025 r.

Zestaw słuchawkowy będzie podobno zasilany przez xrOS, co podobno oznacza „rozszerzoną rzeczywistość” w Apple. Platforma oprogramowania będzie obsługiwać szeroki zakres funkcji, w tym FaceTime, konsumpcję treści, gry, możliwość budowania wirtualnych światów i pokoi oraz wiele innych.

Zestaw słuchawkowy Reality Pro pozwoli użytkownikom przełączać się między trybami AR i VR, co będzie integralną częścią oprogramowania xrOS. Tryb VR na xrOS zapewni całkowicie wciągające wrażenia. Obracając przełącznik przypominający cyfrową koronę znajdujący się na samym zestawie słuchawkowym, xrOS będzie stopniowo przechodził w tryb AR, aby użytkownicy mogli zobaczyć otaczający ich świat.

Na tegorocznym WWDC Apple zorganizuje szereg sesji i warsztatów dla programistów, aby poszerzyć ich wiedzę na temat xrOS. Obejmuje to takie tematy, jak tworzenie aplikacji dla zestawu słuchawkowego, strategie przenoszenia aplikacji z innych platform na zestaw słuchawkowy, wytyczne projektowe zapewniające atrakcyjne wrażenia w rzeczywistości wirtualnej i nie tylko.

Ale mimo że Apple ogłosi swój nowy zestaw słuchawkowy i xrOS na WWDC 2023, oczekuje się, że będzie dostępny w sprzedaży dopiero pod koniec tego roku.

Dowiedz się więcej o xrOS w naszym kompletnym przewodniku.

Zakończyć

Jak widać, WWDC 2023 zapowiada się na ogromne wydarzenie dla Apple. Wydarzenie obejmie nie tylko coroczne aktualizacje oprogramowania dla istniejących aktualizacji Apple, ale także zaprezentuje pierwszą nową platformę oprogramowania Apple od czasu Apple Watch w 2014 roku.

Trzymaj to zamknięte do 9to5Mac za kompleksową relację poprzedzającą wydarzenie. Będziemy również na miejscu podczas WWDC 2023 przez cały tydzień. Co najbardziej ekscytuje Cię na WWDC 2023? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...
Advertisment