Podsumowanie skandalu na poczcie: czwarta władza pełną parą


Skandal związany z pocztą nabrał wyraźnie politycznego charakteru i choć „Computer Weekly” w dalszym ciągu prowadzi dochodzenie, zasoby dziennikarskie mediów głównego nurtu również zostały wyczerpane.

To już nie jest tylko Tygodnik Komputerowy, Prywatne oko i freelancer Nicka Wallisa dokonywanie ważnych odkryć, ale pełna potęga Czwartej Władzy.

Oznacza to, że zamiast kilku dziennikarzy wykorzystujących swoje umiejętności śledcze w opracowywaniu historii, są teraz setki dziennikarzy ośmielonych pracą wykonaną już w celu ujawnienia skandalu.

Jest to mile widziany postęp, ponieważ przybliża szerszej opinii publicznej historię jednej z największych pomyłek wymiaru sprawiedliwości w historii Wielkiej Brytanii i pozwala uzyskać nowe informacje.

Podczas gdy Computer Weekly nadal drąży temat, oto podsumowanie niektórych innych ważnych wiadomości dotyczących skandalu na poczcie, które miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca.

Były prezes Poczty zdradza prawdę

Większą część ostatnich kilku tygodni zdominowała bardzo publiczna sprzeczka pomiędzy obalonym przewodniczącym Urzędu Pocztowego Henrym Stauntonem a sekretarzem stanu ds. biznesu i handlu Kemim Badenochem.

Reklama

Staunton został zwolniony przez Badenocha pod koniec stycznia, choć początkowo opisywano to jako rozstanie za obopólną zgodą. Następnie podał A szczery wywiad dla Niedzielne czasy 18 lutego.

Staunton ujawnił, że został zwolniony, ponieważ „ktoś musiał wziąć na siebie karę” za błędy Poczty.

Poinformował także , Niedzielne czasy departament biznesowy nakazał mu wstrzymanie wypłat zadośćuczynienia finansowego na rzecz ofiar skandalu, aby zaoszczędzić pieniądze i umożliwić rządowi „kuśnięcie do wyborów”, oraz że w sprawie odszkodowań tak naprawdę nie podjęto żadnych działań do czasu Pan Bates kontra Poczta dramat telewizyjny.

Kemi Badenoch zaprzeczyła temu i podsyciła ogień twierdzeniem, że Staunton zmyślał i zamiast tego był objęty dochodzeniem w sprawie znęcania się.

Poczta nadal uważa, że ​​wielu kierowników poczty jest winnych

Kolejnym odkryciem, które pojawiło się w sporze Staunton i Badenoch, był fakt, że Urząd Pocztowy wydaje się popierać około połowę postępowań karnych wobec kierowników poczty.

Dyrektor generalny Poczty Nick Read napisał list do sekretarza sprawiedliwości Alexa Chalka w sprawie decyzji rządu o masowym uchyleniu setek wyroków skazujących na zastępcę naczelnika poczty.

W liścieRead powiedział, że Urząd Pocztowy sprzeciwi się odwołaniom od 369 postępowań, ponieważ dowody, na których oparto się w tych sprawach, nie miały związku z wadliwym systemem.

Od tego czasu wyszło na jaw, że Nick Vamos, prawnik w kancelarii Post Office solicitors Peters & Peters, stwierdził, że „jest wysoce prawdopodobne, że zdecydowana większość osób, które nie złożyły jeszcze apelacji, w rzeczywistości była winna zarzucanych jej czynów i została bezpiecznie skazana”.

Dyrektorzy urzędów pocztowych czerpią korzyści finansowe z dochodzenia w sprawie skandalu

Jedna historia, która choć nie jest nowa, nabrała w tym miesiącu dużego rozgłosu, pojawiła się, gdy Channel 4 przyjrzał się bliżej kontrowersyjnej sytuacji „Bonusgate”.

Ten skandal w skandalu został ujawniony w zeszłym roku podczas trzeciej fazy badania publicznego „Horyzont IT”. Poczta była zmuszona przeprosić po ujawnieniu, że wypłaciła kierownictwu, w tym dyrektorowi generalnemu Read, premie za terminowe dostarczenie firmie wszystkich potrzebnych informacji.

W dochodzeniu stwierdzono, że w rocznym raporcie finansowym Urzędu Pocztowego znajdowało się „wprowadzające w błąd i niedokładne stwierdzenie”, zgodnie z którym kadra kierownicza otrzymywała premie za „wszystkie wymagane dowody i informacje dostarczone na czas, wraz z potwierdzeniem od Sir Wyna Williamsa i zespołu, że wyniki Urzędu Pocztowego wspierały i umożliwiały zapytanie zakończyć zgodnie z oczekiwaniami”.

Jednak Williams stwierdził w oświadczeniu: „Ani ja, ani żaden członek mojego zespołu nie zgodziłem się w żaden sposób uczestniczyć w potwierdzeniu (lub w inny sposób), że wyniki POL w dochodzeniu były na tyle duże, że powinny skutkować wypłatą premii dla POL kadra kierownicza”.

Od tego czasu Read spłacił część premii związaną z dostarczeniem dowodów.

Poczta jest w 100% własnością rządu, a wszystkie premie są podpisane przez ministra – Channel 4 potwierdził, że tak było w przypadku premii za zapytania.

Obejrzyj Raport Kanału Czwartego tutaj.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie śledczych

Do najbardziej szokujących przesłuchań w ramach ustawowego dochodzenia publicznego doszło podczas dochodzeń w Urzędzie Pocztowym, którzy prowadzili dochodzenia w sprawie rzekomych przestępstw finansowych popełnionych przez kierowników poczty. W toku dochodzenia usłyszano dowody na to, że uważali kierowników poczty za złodziei, że otrzymywali premie zależne od liczby postępowań karnych i że zaniedbali analizę dowodów komputerowych, które oczyściłyby kierowników poczty z zarzutów,

Najnowsze wiadomości twierdzi, że Urząd Pocztowy zatrudnił śledczych do przeprowadzenia dochodzenia przez własnych śledczych. Część z nich to byli funkcjonariusze policji.

Rzecznik Urzędu Pocztowego powiedział, że „traktuje wszelkie zarzuty dotyczące nadużyć niezwykle poważnie i prowadzi dochodzenie w oparciu o ustalone procedury, w tym w stosownych przypadkach z udziałem odpowiednich władz”.

Tygodnik Komputerowy po raz pierwszy ujawnił skandal w 2009 rokuukazujący historie siedmiu kierowników poczty i problemy, jakich doświadczyli w wyniku działania systemu Horizon.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment