Podobno nadchodzi łączność satelitarna Galaxy S23


Samsung ma zaledwie kilka miesięcy do debiutu serii Galaxy S23, a plotka głosi, że flagowy produkt nowej generacji firmy weźmie pod uwagę łączność satelitarną iPhone’a 14, a także zmodernizuje czujnik odcisków palców.

W swojej najnowszej serii iPhone’ów 14 firma Apple wprowadziła obsługę łączności satelitarnej. Ta funkcja została udostępniona użytkownikom w tym miesiącu i umożliwia dostęp do satelitów na całym świecie w sytuacjach awaryjnych, gdy sieci komórkowe są niedostępne lub zawodne.

elektr donosi, że Samsung chce również włączyć łączność satelitarną do Galaxy S23.

Najwyraźniej podejście Samsunga do tej funkcji będzie zasilane przez partnera, Iryd. Firma była pierwsza zgłoszone zawrzeć umowę rozwojową z producentami smartfonów na początku tego roku z 66 satelitami komunikacyjnymi o niskiej orbicie.

Połączenie satelitarne Apple przebiega przez Globalstar i obie firmy mieć umowę na prawie wyłączność.

Samsung najwyraźniej chce korzystać z połączenia satelitarnego w serii Galaxy S23 nie tylko w sytuacjach awaryjnych Apple, mając na celu „przesyłanie danych, takich jak wiadomości tekstowe i obrazy o małej pojemności, z szybkością setek kb/s”. Jest to podobno możliwe dzięki przezwyciężeniu ograniczeń technicznych związanych z włączeniem anteny, która może obsługiwać tę komunikację.

Reklama

Huawei jako pierwszy wprowadził łączność satelitarną na telefonie z Androidem, ale wysiłki Samsunga będą oczywiście dostępne dla znacznie większej liczby osób, biorąc pod uwagę obecną sytuację Huawei.

W międzyczasie podobno Samsung Galaxy S23 Ultra przyjmuje nowy czujnik odcisków palców. @RGCloudS na Twitterze roszczenia że Samsung zastosuje najnowszy ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych 3D firmy Qualcomm, trzecią generację produktu. Nie jest jasne, jakie ulepszenia przyniesie to do stołu, ale prawdopodobnie zobaczymy lepszą szybkość i dokładność. Być może ta wersja może również przyjąć większy obszar skanowania Dźwięk 3D Max Mało używany czujnik.

Oczekuje się, że seria Galaxy S23 pojawi się w lutym przyszłego roku, pakując Androida 13 po wyjęciu z pudełka z nowymi czujnikami aparatu w modelu Ultra i w większości znanym projektem w całej rodzinie, a także zmniejszonym wykorzystaniem chipów Exynos z zamiast tego więcej chipów Snapdragon.

Więcej o Samsungu Galaxy S23:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Historia sprawy Roe przeciwko Wade

The Podcasty Apple Ogłoszono zwycięzcę nagrody za rok 2022. Jabłko nazwane Wolno palący jako program roku, za omówienie historii przełomowej sprawy dotyczącej...

Today’s game developers grew up with gender diversity in early RPGs

My parents treated me to a bowl cut and The Lion King after I told them who I was, so it...

Dlaczego niektórzy dyrektorzy generalni ds. technologii kibicują Elonowi Muskowi

Po długim weekendzie, dziś porozmawiajmy o w dużej mierze pozytywnym odbiorze radykalnego przeprojektowania Twittera przez Elona Muska ze strony dyrektorów generalnych ds. Zakup...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!