Poczta poparła zmianę prawa z 1999 r., która ułatwiła ściganie za pomocą dowodów komputerowych


Urząd Pocztowy poparł zmianę w 1999 r. w sposobie, w jaki brytyjskie prawo traktowało dowody komputerowe, co później ułatwiło ściganie podoficerów za kradzież i fałszywą księgowość. Bez tej zmiany prawa organizacji trudniej byłoby wykorzystać swoje uprawnienia prokuratorskie do skazania podpoczmistrzów, którzy – ponad 20 lat później – unieważnili te wyroki z powodu wad komputerowych.

W 1995 r. Komisja Prawna przeprowadziła konsultacje, w celu uzyskania informacji zwrotnej od organów ścigania w sprawie propozycji zmiany zasad wykorzystywania dowodów komputerowych w sądzie.

W tamtym czasie paragraf 69 Ustawy o policji i dowodach karnych (PACE) z 1984 r. stanowił, że dowody komputerowe powinny być przedmiotem dowodu, że system komputerowy działał prawidłowo. Urząd Pocztowy, który ma uprawnienia prywatnego prokuratora, powiedział, że było to „nieco uciążliwe” w przypadku ścigania osób oskarżonych o przestępstwa, takich jak podrzędni pocztowcy, którzy prowadzą i są właścicielami jego oddziałów.

Komisja Prawa chciała uzyskać informację zwrotną na temat propozycji zmiany tego i wprowadzenia m.in domniemanie, że system komputerowy działał prawidłowo, chyba że istnieją wyraźne dowody przeciwne;. Nowa ustawa została uchwalona w 1999 roku i zbiegła się w czasie z wprowadzeniem systemu informatycznego Horizon, który zautomatyzował księgowanie w tysiącach placówek pocztowych.

W odpowiedzi na konsultacje, która została ujawniona w odpowiedzi na żądanie wolności informacji (FoI) autorstwa informatyka Stevena Murdocha z University College London, wydziału prawa karnego Urzędu Pocztowego, stwierdził, że zasada ta jest „nieco uciążliwa z punktu widzenia prokuratury”.

Respondent z Urzędu Pocztowego napisał: „Uważam, że dowód komputerowy w zasadzie nie różni się od jakiegokolwiek innego rodzaju dowodu i powinien być, ogólnie rzecz biorąc, dopuszczalny, tak aby każdy argument w sądzie odnosił się raczej do jego wagi niż jego dopuszczalności. Dlatego uważam, że powinno istnieć domniemanie, że maszyna jest sprawna itp. i jeśli obrona chce argumentować inaczej, to oczywiście powinna mieć taką możliwość. Obecnie uważam zatem, że wymogi dowodowe są zbyt surowe i mogą utrudniać ściganie”.

Reklama

Niedługo po wprowadzeniu Horizon podoficerowie zaczęli zgłaszać niewyjaśnione niedociągnięcia w księgowości. Ci przedsiębiorcy, będący właścicielami i prowadzącymi oddziały Pocztowe, zostali uznani za odpowiedzialnych za straty, jeśli nie mogli udowodnić, że jest inaczej.

Pomiędzy uruchomieniem programu Horizon w 2000 r. a 2015 r. Urząd Pocztowy korzystał ze swoich uprawnień do ścigania z oskarżenia prywatnego, aby ścigać 736 podoficerów za przestępstwa finansowe. Wielu z nich podejrzewało i twierdziło, że Horizon ponosi winę za niewyjaśnione niedociągnięcia księgowe. Poczta konsekwentnie zaprzeczała, jakoby Horizon mógł być winny i ścigała subpostmasterów – dzięki zmianom w prawie dotyczącym dowodów komputerowych, które zakładały, że Horizon działał, chyba że udowodniono inaczej. Niektórzy ludzie trafili do więzienia, a wielu od tego czasu żyje z kartoteką kryminalną.

W odpowiedzi na konsultacje Komisji Prawnej z 1995 r., ujawnione po raz pierwszy przez FoI, Urząd Pocztowy napisał: „W przypadku oskarżenia podrzędnego naczelnika poczty o kradzież lub fałszywą księgowość, Urząd Pocztowy może być zmuszony do polegania na skomputeryzowanych zapisach księgowych . Subpostmaster jest często jedyną osobą, która może przedstawić dowody wymagane w sekcji 69 z [PACE]. W przypadku braku dopuszczenia lub innych bezpośrednich dowodów, Urząd Pocztowy może nie być w stanie udowodnić sprawy wyłącznie z powodu niemożności spełnienia wymagań technicznych sekcji 69 [PACE]”.

W 2009 roku Pierwsze ujawnione śledztwo Computer Weekly że subpostmasterzy byli obwiniani za niewyjaśnione niedociągnięcia w księgowości. Dziesięć lat później grupa 555 subpostmasterów wygrała proces grupowy Sądu Najwyższego, który dowiódł, że błędy w systemie Horizon mogą powodować niewyjaśnione straty, a Urząd Pocztowy wiedział o błędach w systemie.

Od tego czasu 72 podkomendantom, którzy zostali skazani w wyniku postępowań na Poczcie, uchyliło swoje wyroki, niektórzy z nich po 20 latach. Oczekuje się, że nastąpi ich o wiele więcej.

w ostatnia grupa subpostmasterów, którzy mieli niesłuszne wyroki, które zostały unieważnione, w sądzie okazało się, że Poczta zaoferowała niektórym oskarżonym o kradzież możliwość przyznania się do mniejszego wykroczenia fałszywej księgowości, ale tylko wtedy, gdy nie wspomnieli o swoich podejrzeniach, że problemy z Horizon są przyczyną braków.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

DeepCool wprowadza na rynek zasilacze z serii PQ-M

DeepCool, globalna marka i producent sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych dla entuzjastów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji zasilaczy spełniających wysokie standardy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!