Po zwolnieniach SiriusXM koncentruje się na podcastach z gwiazdami


Niestety nie mogę uczestniczyć w Podcast Evolutions w tym roku. Jeśli jesteś obecny i masz trochę gorących plotek, nie krępuj się wysłać mnie! Do tego ciepła, sucha pogoda – byłoby miło.

Dziś SiriusXM zwalnia setki pracowników, Twitter Spaces traci kolejną funkcję, a bracia podcastowi nie mogą złapać przerwy na rynku randkowym.

Jak zwolnienia SiriusXM wpłyną na jego działalność w zakresie podcastów?

W poniedziałek dyrektor generalny SiriusXM, Jennifer Witz, ogłosiła, że ​​rezygnuje z około 475 ról 8 procent pracowników w firmie. Powołując się na niepewność ekonomiczną (nowość!), Witz powiedział, że cięcia są konsekwencją planu kierownictwa mającego na celu „poprawę współpracy, konsolidację zespołów w celu osiągnięcia większej wydajności, a ostatecznie zaprojektowanie struktury organizacyjnej, która jest najlepiej przygotowana do realizacji naszych priorytetów”. Ucierpiały wszystkie działy, w tym inżynieria, sprzedaż i oczywiście podcasting.

SiriusXM stał się siłą podcastów, kiedy to nabył Stitcher w 2020 roku za 325 milionów dolarów i od tego czasu dodał do swojego składu, kupując Team Coco i 99% niewidzialny. Według Edison i Triton Digital, po dodaniu umów licencyjnych z Freakonomics Radio i Crooked Media, SiriusXM Podcast Network jest największym wydawcą podcastów w branży. Ale wszystkie te przejęcia oznaczają wielu pracowników wiadomości, z których wielu zostało dotkniętych zwolnieniami. W pewnym zespole zajmującym się podcastami liczba personelu spadła o połowę.

Wygląda na to, że firma jest zdeterminowana, aby utrzymać ten szeroki zasięg bez takiej samej szerokości treści lub personelu. Według osoby, która uczestniczyła w spotkaniu, na spotkaniu wszystkich rąk w zeszłym miesiącu, dyrektor ds. Treści, Scott Greenstein, opowiadał się za robieniem mniejszej liczby, ale lepszych programów. Greenstein podkreślił ten punkt podczas wczorajszego spotkania, w którym zachwalał podcasty Kevina Harta i Conana O’Briena jako historie sukcesu. Wydaje się, że jest to kontynuacja tzw przejście od bardziej dziwacznych programów wschodzących do podcastów prowadzonych przez wielkie nazwiska z natychmiastowym losowaniem. Komentarze Greensteina wywołały wewnętrzny alarm. „Ostrzegamy podcasty napędzane przez celebrytów” – powiedziała osoba.

Reklama

Według rzeczniczki SiriusXM, Jessiki Casano-Antonellis, komentarze Greensteina miały zademonstrować, co firma robi szczególnie dobrze: identyfikować programy, które mają potencjał crossovera z radiem. Hart miał kanał SiriusXM przed otrzymaniem swojego podcastu, podczas gdy SiriusXM uruchomił kanał Team Coco po przejęciu firmy w zeszłym roku.

Biorąc pod uwagę komentarze Greensteina, rozległe cięcia kadrowe i skupienie się Witza na konsolidacjach, wydaje się nieuniknione, że niektóre podcasty znikną z drogi.

Twitter Spaces usuwa stare nagrania

Naprawdę skłaniają się ku robieniu tego na żywo. Świergot wysłał powiadomienie mówiąc, że usługa zacznie kasować stare nagrane audycje. Powiadomienie mówiło: „Jeśli chcesz zachować nagrane transmisje, musisz je wkrótce pobrać lub ryzykować ich utratę”, a następnie skierować do Centrum pomocy. Wygląda na to, że ty Móc wciąż nagrywasz nowe Spaces, ale jak długo będą one aktywne, abyś miał do nich dostęp? Kto ma powiedzieć. Usunięcia wydają się być ostatnią oznaką cięcia kosztów na Twitterze – i dalszej depriorytyzacji funkcji audio.

Najwyraźniej przebyliśmy długą drogę, długi od zeszłego lata, kiedy Twitter ogłosił funkcję beta podcastów. Hardcore Twitter pod przywództwem Elona Muska również prawie natychmiast zlikwidował listy odtwarzania podcastów jak większość zespołu Spaces. Jednym z kluczowych — i unikalnych — elementów funkcji podcastów było tworzenie zindywidualizowanych list odtwarzania łączących programy z RSS z nagranymi Spaces.

Posunięcie ma również miejsce w czasie, gdy firma zwolniła jednego z najważniejszych pracowników Spaces, Leah Culver. Culver pojawiła się na Twitterze w 2021 roku po tym, jak firma nabyła jej aplikację do podcastów Breaker. Culver przetrwał znacznie dłużej niż większość zespołu Spaces i tweetował w zeszłym tygodniu że „jedynie żałuję, że nie zostałem zwolniony za coś niesamowitego i przezabawnego. Zamiast tego jestem tylko częścią zwolnień przejętych założycieli”.

Twitter Spaces jest jedną z niewielu platform audio na żywo, które wciąż tam wiszą, ale nie jest jasne, jak długo tak będzie, ponieważ branża pionowa jest w kółko pozbawiana priorytetów. Z tak mało ludzi zostało w firmie i tak wiele problemów do rozwiązania, trudno sobie wyobrazić, jak Spaces może się rozwijać.

Kameleon: Dzicy chłopcy wygrywa podcast roku w Ambies

Akademia Podcastów ogłosiła nagrody za doskonałość w audio na Ambies zeszłej nocy. Campside i Sony Kameleon: Dzicy chłopcy odebrał nagrodę za podcast roku. Prawdopodobnie dostaniemy więcej od Campside i Dzicy chłopcy producent Sam Mullins, jak studio napisało umowa pierwszeństwa z nim zaledwie w zeszłym miesiącu.

Możesz zobaczyć pełną listę zwycięzców Tutaj.

To trudne dla podcastu, bracie

Z całym szacunkiem, jest konsekwencja do umieszczania wszystkich swoich myśli w Internecie.

To wszystko na teraz. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.5590 WHQL

W piątek (14/06) firma Intel udostępniła najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU. Wersja 101.5590 WHQL dodaje optymalizację Game On (dzień zerowy) dla...

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...
Advertisment