Po wzmocnieniu zabezpieczeń liczba oszustw związanych z Apple Music spadła o 30%.


Muzyka Apple Jak wynika z nowego raportu, w zeszłym roku liczba oszustw spadła o 30%, po tym jak firma wdrożyła silniejszą ochronę przed tzw. manipulacją przesyłaniem strumieniowym.

Najbardziej oczywistym przykładem oszustwa dotyczącego przesyłania strumieniowego jest sytuacja, w której muzyk korzysta z sieci botów do ciągłego przesyłania strumieniowego swojej muzyki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w celu uzyskania tantiem, ale Apple twierdzi, że wykrył inne przykłady…

Billboard twierdzi, że choć nowe mechanizmy zwalczania nadużyć finansowych wyszły na jaw dopiero teraz, Apple stosuje je już od ponad roku.

Jak wynika z e-maila otrzymanego przez Apple Music, Apple Music po cichu wprowadziło własne, wzmocnione zabezpieczenia przed oszustwami, w tym uderzając recydywistów „korektami finansowymi”. Billboard które platforma wysłała w marcu do partnerów z branży muzycznej. Wewnętrzne wskaźniki Apple Music wskazują, że zasady te doprowadziły już do 30% spadku manipulacji przesyłaniem strumieniowym.

Sztuczne strumienie nie są jedynym rodzajem wykrytych oszustw. Apple płaci opłatę licencyjną za utwór, z zastrzeżeniem, że utwór trwający maksymalnie 30 sekund nie jest liczony. Dlatego niektórzy „muzycy” stworzyli całe albumy zawierające 31-sekundowe utwory.

Chociaż motywacja jest zwykle finansowa, niektórzy artyści chcą po prostu zwiększyć swoją pozorną popularność. Apple poinformował w e-mailu do wytwórni muzycznych, że to też nie działa.

Aby pomóc wytwórniom i dystrybutorom dowiedzieć się, gdzie dochodzi do oszustwa, z e-maila Apple Music wynika, że ​​platforma zaczęła wysyłać codzienne raporty zawierające szczegółowe informacje na temat „albumów dostawcy treści z przeglądanymi strumieniami”. „Po każdej recenzji” – czytamy dalej w e-mailu – „usuwamy zmanipulowane transmisje i udostępniamy legalne odtworzenia. Pod koniec każdego miesiąca dostawcy treści również otrzymują raport ze wszystkimi wykluczonymi strumieniami. (Spotify usprawniło teraz także raportowanie, które dostarcza wytwórniom i dystrybutorom, według jednego z dyrektorów firmy dystrybucyjnej, „dodając nowy wymiar widzenia recydywistów”).

„To wszystko dzieje się, zanim Apple Music zapłaci tantiemy i utworzy zestawienia list przebojów” – napisano w e-mailu. „Blokujemy przestępcom dostęp do głównych korzyści płynących z manipulacji strumieniami i przekierowujemy tantiemy na prawidłowe odtwarzania treści”.

Reklama

Firma z Cupertino twierdzi, że podchodzi do oszustw niezwykle poważnie i ma szereg sposobów reagowania, w zależności od wagi. Mogą one obejmować „korekty finansowe”, zamknięcie kont i – w przypadku gdy odpowiedzialna jest za to wytwórnia płytowa, a nie muzyk – rozwiązanie umów dystrybucyjnych.

Środki te najwyraźniej działają, a Apple Music najwyraźniej ma najniższy poziom oszustw w branży. Deezer stwierdził, że odkrył, że 7% odtworzeń było fałszywych, Spotify twierdzi, że jego wskaźnik wynosi mniej niż jeden procent, podczas gdy Apple twierdzi, że po wdrożeniu tych nowych narzędzi i zasad jego własny wskaźnik spadł do 0,3%.

Zdjęcie: Auguras Pipiras/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...

Najlepsza podklasa Barda, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Bard to rzucający oparty na wynikach,...

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...
Advertisment