Po tygodniu gniewu niepopularna opłata instalacyjna Unity ulegnie zmianie


Unity Technologies wprowadzi zmiany w swojej niezwykle niepopularnej polityce opłat za instalację, oznajmiła firma w niedzielę w opublikuj post na platformie znanej wcześniej jako Twitter. Aktualizacja pojawia się kilka dni po ogłoszeniu przez Unity planów dotyczących a nowa struktura cenco oznaczałoby dodanie opłaty dla programistów po każdej instalacji po osiągnięciu progu przychodów i pobrań.

W niedzielę firma przeprosiła za „zamieszanie i niepokój”, jakie spowodowała nowa polityka. Nie ma jeszcze aktualizacji, ale Unity twierdzi, że dalsze szczegóły zostaną podane w ciągu najbliższych „kilku dni”. Firma stwierdziła: „Słuchamy, rozmawiamy z członkami naszego zespołu, społecznością, klientami i partnerami i będziemy wprowadzać zmiany w polityce”.

Może być już za późno. Unity pokazało już, że jest skłonne wprowadzić duże zmiany w warunkach, na jakich programiści podpisywali się na silniku. Niektórzy deweloperzy wzywają do całkowitego odwrócenia tej polityki.

Twórcy gier twierdzą, że nowa polityka może zdewastować finansowo studia i że złamała zaufanie programistów, którzy podpisali kontrakt z Unity, oczekując niezmienionych warunków. Kilku głównych programistów obiecało przeniesienie swoich projektów na inny silnik, jeśli Unity nie wycofa zapowiedzianej aktualizacji zasad, podczas gdy duzi wydawcy i programiści gier mobilnych w ramach protestu wyłączyli programy reklamowe.

Kilka dni po ogłoszeniu, Poinformował Bloomberg że Unity zamknęła kilka biur w Austin w Teksasie i San Francisco w związku z czymś, co określono jako „wiarygodną groźbę śmierci”. Unity potwierdziło później, że zostało zamknięte z powodu „potencjalnego zagrożenia”. – poinformowała później policja z San Francisco Unity poinformowało, że „pracownik groził swojemu pracodawcy za pomocą mediów społecznościowych”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment