Po Apple, UE podąża za Microsoftem i Booking.com


Po Jabłko musiał dokonać dużych zmian w Europie, aby dostosować się do unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), Microsoftu i Booking.com również zostały uznane za podlegające prawu antymonopolowemu…

Zmiany Apple w celu zapewnienia zgodności z DMA

DMA wykorzystuje wielkość rynku w celu ustalenia, czy firma jest wystarczająco duża w danej dziedzinie, aby można ją było nazwać „gatekeeperem”. Oznacza to, że posiada wystarczającą dominację na rynku, aby móc stawiać przeszkody na drodze potencjalnym konkurentom.

Firma Apple została wyznaczona na strażnika w odniesieniu do Sklep z aplikacjami i jego Przeglądarka internetowa Safari. Producent iPhone’a ogłosił jednak nowe zasady dotyczące obu kwestii nie przekonała organów regulacyjnych, że jest zgodna.

Microsoft również podlega DMA w stosunku do Teams

Microsoft – z którym się mierzył przełomowe oskarżenia antymonopolowe w USA w 2001 roku – obecnie stwierdzono, że podlega również DMA w odniesieniu do aplikacji do czatowania i wideokonferencji w miejscu pracy Teams.

Microsoft Team został uruchomiony przez firmę w 2016 roku jako bezpośredni konkurent Slacka, po tym, jak gigant technologiczny zdecydował się nie kupować firmy obsługującej czaty. Później zdecydowano, że Teams zastąpi zarówno Microsoft Classroom, jak i Skype dla firm.

Reklama

Powodem, dla którego firma stoi teraz przed wyzwaniem związanym z naruszeniem prawa konkurencji, jest to, że połączyła usługę Teams z platformą Microsoft 365, co oznacza, że ​​jej klienci rzadziej korzystali z konkurencyjnych produktów, takich jak Slack. Odzwierciedla to pierwotną sprawę skierowaną przeciwko niej w USA, dotyczącą połączenia przeglądarki Internet Explorer z systemem Windows.

W odpowiedzi Microsoft zaproponował rozdzielenie Teams, ale nie było jasne, czy to wystarczy, aby zadowolić organy regulacyjne.

The „Financial Times”. twierdzi, że UE zakończyła już dochodzenie i ma zamiar oficjalnie ogłosić zarzuty antymonopolowe przeciwko spółce pomimo planu unbundlingu.

Według trzech osób posiadających wiedzę na temat tego posunięcia Komisja Europejska nalega na przedstawienie formalnego zarzutu […]

Osoby zaznajomione z ich tokiem myślenia stwierdziły, że urzędnicy UE nadal obawiają się, że firma nie posunęła się wystarczająco daleko, aby zapewnić uczciwość na rynku. Rywale obawiają się, że Microsoft sprawi, że Teams będzie działał bardziej kompatybilnie niż konkurencyjne aplikacje z własnym oprogramowaniem. Kolejnym problemem jest brak możliwości przenoszenia danych, co utrudnia obecnym użytkownikom aplikacji Teams przejście na rozwiązania alternatywne.

Ogłoszenie spodziewane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni, choć w raporcie wskazano, że Microsoft może przedstawić dalsze oferty mające na celu uniknięcie opłat. Ani Microsoft, ani UE nie były skłonne do komentarza.

Bloomberga informuje, że witryna rezerwacji podróży Booking.com również została wyznaczona jako „gatekeeper” i podlega DMA. Zarzucano jej, że przedstawia konsumentom stronnicze oferty hoteli, w których faworyzuje oferty generujące dla firmy najwyższe prowizje, a nie te, które oferują podróżnym najlepsze oferty.

X na razie bezpieczny

Sieć społecznościowa znana wcześniej jako Twitter również była przedmiotem dochodzenia w sprawie tego, czy prowadzona przez nią działalność w zakresie sprzedaży reklam działała w sposób antykonkurencyjny, ale UE stwierdziła, że ​​tak nie było.

Organ regulacyjny nadal jednak nie decyduje, czy pozostałe usługi X mogą podlegać DMA.

zdjęcie zrobione przez Workowiec NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...

IRDM przedstawia dyski SSD M.2-2230 z serii Pro Nano do przenośnych konsol do gier

IRDM, europejska marka pamięci komputerowych przeznaczona dla graczy i entuzjastów, należąca do Wilk Elektronik SA, z dumą wprowadza do swojej oferty najnowszy produkt...
Advertisment