Plotka: iPhone 16 Pro będzie wyposażony w najcieńszą ramkę smartfona na świecie


Choć iPhone 16 Pro będzie w większości przypominał designem tzw iPhone’a 15 Pro, spodziewamy się niewielkich zmian. Rozmiary ekranów zarówno Pro, jak i Pro Max są coraz bardziej nieznacznie i możemy również zaobserwować dalsze dramatyczne zmniejszenie czarnej ramki widocznej wokół ekranu.

Jest to według IceUniversektóry twierdzi, że iPhone 16 Pro może faktycznie mieć najcieńsze ramki smartfonów na świecie.

Twierdzenie to mówi o ramce otaczającej ekran. Oczekuje się, że projekt wycięcia wyświetlacza Dynamic Island nie ulegnie zmianie w tym roku i będzie wyglądał tak samo. Krążą pogłoski, że Face ID zostanie zintegrowany pod wyświetlaczem i tym samym w 2025 roku w wysokiej klasy iPhone’ie 17 wycięcie zmniejszy się do okrągłego otworu.

W przypadku iPhone’a 16 Pro i Pro Max oczekuje się, że obecnie cienka ramka stanie się jeszcze cieńsza. Opiera się to na redukcji ramek zaobserwowanej już w porównaniu z serią 14 i 15, gdzie ramki skurczyły się z około 3,5 mm do poniżej 2 mm. Wierzymy, że tej jesieni ramka o grubości 2 mm w iPhone’ie 16 Pro będzie jeszcze mniejsza.

W rzeczywistości ta najnowsza plotka potwierdza wcześniejsze pogłoski dotyczące łańcucha dostaw. Według doniesień Apple zastosuje technologię BRS w nadchodzących wyświetlaczach 16 Pro, czyli technologię „Border Reduction Structure”. Aby to osiągnąć, okablowanie i obwody w pobliżu krawędzi panelu muszą być wygięte w dół. To podobno spowodował pewne wyzwania produkcyjne podczas rampy produkcyjnej.

Reklama

Oprócz tego, że wygląda fajnie, zmniejszenie ramki zrównoważy w pewnym stopniu wzrost ogólnego rozmiaru urządzenia w wyniku fizycznego zwiększenia rozmiarów ekranu.

Oczekuje się, że iPhone 16 Pro będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala zamiast 6,1 cala. iPhone 16 Pro Max będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,9 cala, w porównaniu z 6,7 cala o przekątnej. Telefony w dalszym ciągu będą nieco większe w dłoni, ale już nie tak bardzo, jeśli jednocześnie nie zmniejszymy ramek.

Apple oficjalnie zaprezentuje ofertę iPhone’a 16 tej jesieni, prawdopodobnie podczas wydarzenia medialnego we wrześniu. Oprócz ulepszeń wyświetlacza, inne oczekiwane funkcje obejmują najnowszy procesor A18, nowy, wrażliwy na siłę fizyczną „przycisk robienia zdjęć”, który pomoże użytkownikom robić zdjęcia i nagrywanie filmów, a 5-krotny zoom po raz pierwszy pojawi się w modelach innych niż Max.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

All Elden Ring DLC Shadow of the Erdtree Remembrance bosses and rewards

There are 10 new Remembrance bosses to fight in Elden Ring’s Shadow of the Erdtree DLC. Like the 15 Remembrances from...

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...
Advertisment