Plotka głosi, że iOS 18 otrzyma nowy interfejs oparty na systemie VisionOS


Minęło trochę czasu, odkąd Apple wprowadziło radykalne zmiany w języku projektowania iOS. Zamiast tego firma powoli zmieniała konkretne części systemu – np. ekran blokady w iOS 16. Jednak teraz sceptyczne plotki sugerują, że iOS 18 będzie miał nowy wygląd inspirowany interfejsem użytkownika VisionOS.

Czy iOS 18 będzie miał nowy interfejs oparty na systemie VisionOS?

Raport z Weryfikator twierdzi, że iOS 18, kolejna duża aktualizacja systemu operacyjnego iPhone’a i iPada, wprowadzi elementy wizualne z VisionOS. Chociaż system VisionOS jest wyraźnie inspirowany systemem iOS, elementy pokazane w Vision Pro mają zaokrąglone rogi, cienie i głębię, ponieważ okna zawsze pływają i nakładają się na złożone tło.

Jako przykład tego przejścia witryna podaje system tvOS 17.2, ponieważ aktualizacja ujawniła odświeżoną aplikację Apple TV z nowym ruchomym paskiem bocznym – podobnym do tego, co użytkownicy mogą znaleźć w aplikacjach VisionOS. Jednak pomimo najnowszych aktualizacji aplikacja na iPhone’a nadal ma swój własny język projektowania.

Ważne jest, aby traktować ten raport z przymrużeniem oka – zwłaszcza, że Weryfikator ma mieszane osiągnięcia, jeśli chodzi o plotki. Bloomberga Niedawno poinformował o tym Mark Gurman iOS 18 będzie miał „ambitne zmiany dookoła” nie jest jednak jasne, czy zmiany te dotyczą nowego interfejsu, czy tylko nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które pojawią się w tym roku.

Wersja 9to5Mac

Chociaż wszystkie systemy operacyjne Apple mają wiele wspólnych cech, firma konsekwentnie utrzymuje odrębność swoich języków projektowania. Na przykład iOS nigdy nie miał okrągłych ikon ze względu na system watchOS ani ikon z cieniami i głębią ze względu na macOS Big Sur.

Reklama

Wierzę, że w tym raporcie jest trochę prawdy, ale nie dotyczy on iOS. Chodzi o tvOS. Przykład nowej aplikacji Apple TV w tvOS 17.2 to świetny przykład czegoś inspirowanego interfejsem VisionOS. Biorąc pod uwagę, że tvOS działa na znacznie większych ekranach, sensowne byłoby upodobnienie go pod pewnymi względami do systemu VisionOS.

Nowa aplikacja na Apple TV

Co z tobą? Co sądzisz o tej plotce? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...

Zobacz, jak Odyseusz próbował pierwszego lądowania na Księżycu w USA od 1972 roku o 18:24 czasu wschodniego

Misja, oficjalnie znana jako IM-1, niesie ładunek naukowy, który ma pomóc NASA dowiedzieć się więcej o powierzchni Księżyca, zanim program Artemis NASA przyniesie...
Advertisment