Plotka: Apple pracuje nad niestandardowym projektem baterii, aby wydłużyć jej żywotność w przyszłych produktach


Z raportu branżowego wynika, że ​​Apple pracuje nad własnym projektem baterii z ET News. Apple najwyraźniej rozważa zastosowanie alternatywnych materiałów katodowych, które poprawią ogólną wydajność modułu baterii, mając na celu zwiększenie efektywnej żywotności baterii w przyszłych produktach.

Apple już określa swoje własne baterie jako „zaprojektowane przez Apple”, ale to, co tutaj opisano, byłoby znacznie głębszym przedsięwzięciem, niż widzieliśmy wcześniej w przypadku firmy. Zostało to nieco zapowiedziane w 2019 roku, kiedy Apple zatrudnił specjalistę ds. SDI firmy Samsung do pracy nad rozwojem akumulatorów.

W szczególności z dzisiejszego raportu wynika, że ​​Apple aktywnie rozważa wykorzystanie większej ilości krzemu w baterii niż grafitu.

Według doniesień podejście oparte na krzemie poprawiłoby ogólną pojemność baterii i skróciło czas ładowania. Jednakże krzem ma skłonność do rozszerzania się podczas procesu ładowania. Apple najwyraźniej znalazło sposób na rozwiązanie tego problemu.

Wszystko to należy na razie uważać za cel średnio- i długoterminowy. Z raportu ET News wynika, że ​​nowe baterie Apple pojawią się w produktach użytkowników końcowych dopiero w 2025 roku lub później.

Reklama

W pewnym sensie donoszono już wcześniej, że Apple zaprojektował niestandardowy akumulator na potrzeby projektu pojazdu elektrycznego Apple Car, choć oczywiście nie przybrał on jeszcze żadnego kształtu ani formy.

Na początku tego roku Apple zobowiązał się do stosowania do 2025 roku we wszystkich bateriach „zaprojektowanych przez Apple” kobaltu w 100% pochodzącego z recyklingu w ramach swoich inicjatyw ekologicznych.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment