Płatność za wyszukiwanie Apple jest sercem sprawy przeciwko Google


Choć Departament Sprawiedliwości oskarżył Google o szereg zachowań antykonkurencyjnych, sędzia w tej sprawie stwierdził, że „sednem” sprawy jest opłata Apple za wyszukiwanie.

Konsekwencja jest jasna. Jeśli ta transakcja okaże się nielegalna, Google przegra sprawę, a firma być może będzie musiała zostać rozwiązana. I odwrotnie, jeśli sąd uzna, że ​​płatność była zgodna z prawem, Google prawdopodobnie wygra, ponieważ pozostałe opłaty są stosunkowo niewielkie…

Płatność za wyszukiwanie Apple

Podczas wyszukiwania przy użyciu połączonego adresu URL/paska wyszukiwania na dowolnym urządzeniu Apple zostanie użyta domyślna wyszukiwarka. Chyba że masz ręcznie to zmieniłemtą wyszukiwarką jest Google.

Ruch pochodzący z wyszukiwań na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac jest dla Google wart ogromną sumę pieniędzy, ponieważ dzięki temu może wyświetlać trafne reklamy obok wyników wyszukiwania. Aby utrzymać ten ruch i przepływ pieniędzy, Google co roku płaci Apple nieujawnioną kwotę za utrzymanie statusu domyślnej wyszukiwarki.

Ostatnią płatność oszacowano na około 20 miliardów dolarów, co stanowiłoby rekompensatę około 15% całkowitych zysków Apple.

Reklama

Dwa pytania w sercu sprawy

Arstechnica zauważa, że ​​sędzia stwierdził, że sednem sprawy jest płatność za wyszukiwanie Apple.

Fakty nie są sporne. Chociaż Google jak dotąd udało się przekonać sąd, aby zachował w tajemnicy faktyczne kwoty, obie strony zgadzają się, że Google co roku dokonuje dużej płatności na rzecz Apple za pozostanie domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple – i że robi to co roku od 21 lat .

Kwestią sporną jest motywacja Google do takiego działania. Google twierdzi, że jest to zupełnie zwyczajna transakcja handlowa, której celem jest zwiększenie ruchu w jego witrynie. Departament Sprawiedliwości argumentuje, że celem Google jest ograniczenie konkurencji ze strony innych wyszukiwarek.

Dwa pytania są następujące:

  1. Czy Google zamierzał uniemożliwić innym wyszukiwarkom konkurowanie na równych zasadach, skutecznie gwarantując, że większość użytkowników Apple będzie kiedykolwiek korzystać wyłącznie z Google?
  2. Czy Google chciał odwieść Apple od uruchomienia własnej wyszukiwarki, płacąc firmie tak dużo pieniędzy, że byłoby to sprzeczne z interesami finansowymi producenta iPhone’a? Krótko mówiąc, czy Google przekupywał Apple’a, żeby z nim nie konkurować?

Jeśli odpowiedź na jedno lub oba pytania brzmi „tak”, oznacza to, że Google złamał prawo.

Co stanie się z Apple, jeśli Google przegra?

Apple nie jest tu sądzony: nawet jeśli Google było to nielegalne oferta płatności, nie było to nielegalne w przypadku Apple zaakceptować ich.

Firma straciłaby ogromną część dochodów, które w rzeczywistości byłyby niemal czystym zyskiem, ale miałaby szereg opcji – w tym utrzymanie umowy z Google poza Stanami Zjednoczonymi (przynajmniej do czasu, gdy znajdzie się pod ostrzałem organów antymonopolowych w innych krajach). .

Najbardziej prawdopodobny wynik jest taki, że użytkownicy Apple zostaną proaktywnie poproszeni o wybranie domyślnej wyszukiwarki na etapie konfiguracji, a producent iPhone’a pobierze prowizję od Wszystko wyszukiwarek prezentowanych użytkownikom. Całkowity pobór może być nieco mniejszy, ale prawdopodobnie nie masowy.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Barbarzyńców BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Barbarzyńca to klasa walcząca w zwarciu,...

Plotka: nowy przycisk akcji pojawi się w całej ofercie iPhone’a 16

Przycisk Akcja po raz pierwszy zaprezentowany w iPhonie 15 Pro może stać się potężniejszy i rozszerzyć się na nowe urządzenia w przyszłym roku....

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...
Advertisment