Platforma „realityOS” wymieniona w kodzie open source firmy Apple


Podobno Apple pracuje nad nowym zestawem słuchawkowym rzeczywistości mieszanej, który ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Słyszeliśmy wiele plotek na temat tego produktu, ale teraz pojawiły się nowe dowody na jego istnienie – i to od Apple. Otwarty kod źródłowy dostarczony przez samą firmę odwołuje się teraz do platformy „realityOS”.

Oczekuje się, że zestaw słuchawkowy Apple AR / VR będzie działał z systemem realityOS

Jak udostępnił Aarona na TwitterzeApple zaktualizowało dziś swoje kod źródłowy dostępny dla programistów na GitHubie. Co ciekawe, najnowszy kod open source firmy wspomina o „realityOS” i „Reality Simulator” wraz z obecnie istniejącymi platformami, takimi jak iOS, macOS i watchOS.

9to5Mac może niezależnie potwierdzić wzmianki o realityOS, Reality Simulator i „Wolf” (nazwa kodowa platformy) w otwartym kodzie źródłowym Apple.

Dla każdego, kto nie jest zaznajomiony, realityOS to potencjalna nazwa systemu operacyjnego, który będzie działał na zestawie słuchawkowym rzeczywistości mieszanej firmy Apple. Imię było wcześniej wspomniane w dziennikach App Storekolejne narzędzie Apple dla programistów. Firma posiada również znak towarowy realityOS z Urzędem Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) w 2021 r.

Jednakże, Bloomberga kiedyś o tym informował Apple zdecydowało się na „xrOS” jako nazwę platformy dla swojego nowego zestawu słuchawkowego. Nazwa byłaby nawiązaniem do „rzeczywistości rozszerzonej”, co ma również sens, biorąc pod uwagę całą ideę integracji AR i VR. Apple ma również zarejestrowane znaki towarowe, takie jak „Reality One”, „Reality Pro” i „Procesor rzeczywistości”.

Co plotki mówią o zestawie słuchawkowym

Zestaw słuchawkowy Apple Mixed Reality
Reklama

Oczekuje się, że pierwsza iteracja zestawu słuchawkowego będzie zaprezentowany na WWDC w czerwcu, a urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie wyposażony w dwa wyświetlacze mikro-OLED o wysokiej rozdzielczości (po jednym dla każdego oka), a także dziesiątki zintegrowanych kamer i czujników do śledzenia dłoni i oczu, wszystkie zasilane przez układ M2.

Jednak ze względu na wysokiej jakości sprzęt zestaw słuchawkowy ma kosztować około 3000 USD Apple już pracuje nad tańszą wersją na przyszłość. Informacja powiedział, że Apple jest celem obniżyć cenę o połowę, do około 1500 USD.

Nie możesz się doczekać zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej Apple? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!