Plany Apple WWDC inne niż AI obejmują ulepszenia Ustawień i Centrum sterowania


Wygląda na to, że plany Apple na WWDC wykraczają poza posypanie wszystkiego magicznym pyłem AI (choć to też będzie duża część). Oprócz tego, że Siri uzyska nową kontrolę nad aplikacjami opartymi na sztucznej inteligencji, firma planuje także dokonać przeglądu takich elementów, jak aplikacje Ustawienia na iOS i macOS, Centrum sterowania, Wiadomości, Poczta i inne.

Nowy, „czystszy” interfejs aplikacji Ustawienia będzie oznaczać lepszą organizację i ulepszone wyszukiwanie, Pisze Mark Gurman w jego Zasilanie włączone Biuletyn dla Bloomberga Dzisiaj. Dodaje, że podobna aktualizacja nastąpi także w aplikacji Ustawienia systemu macOS.

Apple zaktualizuje także Centrum sterowania, rozwijane menu szybkich ustawień w iOS, o nowy widżet muzyczny i „ulepszenia obsługi inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego”. Gurman nie określił, co by się zmieniło, ale mimo że widżet Strona główna jest obecnie przydatny, z pewnością widzę pole do ulepszeń — na przykład przydatna byłaby możliwość dostosowania, które urządzenia mają się tam wyświetlać.

Wiadomości zyskają nową funkcję, która pozwoli animować poszczególne słowa w wiadomości tekstowej, pisze Gurman, tworząc kopię zapasową MacPlotki relacja z piątku. Dodaje, że Apple doda także nowe ikony Tapback – ikony w stylu emoji reakcji, które pojawiają się po długim naciśnięciu wiadomości. Apple podobno wprowadzi zmiany w interfejsie aplikacji Zdjęcia i zaktualizuje aplikację Mail, wprowadzając także „kilka ulepszeń”.

Apple najwyraźniej ogłosi także system VisionOS 2.0 z natywnymi wersjami aplikacji własnych. Obecnie w systemie VisionOS dostępne są tylko aplikacje Apple, takie jak Home, Kalendarz, Podcasty i Pages, w wersji na iPada.

Gurman powtórzył jednak, że Apple podczas WWDC 2024 skupi największy nacisk na sztuczną inteligencję. Jedną z największych plotek jest to, że Siri może to zaoferować bez żadnej konfiguracji ze strony użytkowników lub programistów wykonywać zadania w samych aplikacjach w oparciu o analizę tego, co robisz na Twoim urządzeniu — trochę jak obiecany przez Rabbit „Duży model akcji”, ale z odcieniami Clippy. Niektóre przykłady, które podał obejmują Siri oferującą podsumowania spotkań, przycinającą zdjęcia lub przenoszącą notatki w aplikacji Notatki z jednego folderu do drugiego.

Reklama

Według Gurmana niektóre funkcje sztucznej inteligencji zostaną podobno udostępnione tej jesieni, wraz z premierą iOS 18. Wcześniejsze pogłoski, że funkcje AI w iOS obejmują aplikacje Notatki głosowe i Notatki otrzyma transkrypcję głosu w czasie rzeczywistym. Istnieje również taki zwyczaj, Funkcja emoji stworzona przez sztuczną inteligencję to może nadejść. ŚWDC 2024 wyznaczono na 10 czerwcawięc nie będziemy musieli długo czekać, aby dowiedzieć się, co Apple ma w zanadrzu w tym roku w zakresie aktualizacji AI, iOS i macOS.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment