Plan zgodności Apple w sprawie Epic jest niewystarczający, twierdzi Meta, Microsoft w sądzie


Apple nie postępuje zgodnie z literą i duchem nakazu wydanego przez kalifornijskiego sędziego federalnego w procesie przeciwko Epic Games. To właśnie Meta, Microsoft, Match Group i X powiedziały sądowi w środę w spotkaniu amicus.

Sędzia Yvonne Gonzalez Rogers powiedziała Apple w 2021 roku że nie może uniemożliwić twórcom aplikacji używania „przycisków, linków zewnętrznych lub innych wezwań do działania” w celu informowania użytkowników o opcjach płatności poza ich aplikacjami. Epic i inni programiści nie zgadzają się z pobieranymi przez Apple opłatami w wysokości od 15 do 30 procent za zakupy w aplikacji, których Apple utrudnia, uniemożliwiając im także kierowanie użytkowników do opcji płatności po niższej cenie poza ekosystemem iOS. Apple bronił tych opłat jako rozsądnej rekompensaty za własne usługi w App Store.

Jednak firmy, które złożyły w środę krótkie oświadczenie, a wszystkie twierdzą, że podlegały przepisom Apple zabraniającym odwracania użytkowników od własnego przetwarzania płatności, twierdzą, że koncepcja Apple dotycząca zgodności nie rozwiąże problemu. Propozycja umożliwienia programistom wskazywania zewnętrznego linku do zakupu jest złożona i uciążliwa – twierdzą firmy.

Sam Epic zwrócił się do sędziego z prośbą do wyegzekwowania swojego pierwotnego nakazu, twierdząc, że Apple „rażąco narusza” nakaz. Warto jednak zauważyć, że inni duzi programiści, tacy jak Meta i Microsoft, zdecydowali się teraz zabrać głos i pokazać, że zasady Apple mogą mieć wpływ nawet na największe firmy technologiczne.

amici twierdzą, że pobierana przez Apple opłata od zakupów zewnętrznych wynosząca od 12 do 27 procent jest sprzeczna z celem nowego wymogu, ponieważ jest tylko o kilka punktów procentowych niższa od kwoty, którą programiści musieliby w przeciwnym razie płacić za zakupy w aplikacji. Zewnętrzna opłata za zakup może sprawić, że programiści nie będą w stanie nawet skonfigurować zewnętrznego systemu płatności, biorąc pod uwagę, że inne koszty transakcji, jakie mogą ponieść w ramach tej transakcji, mogą wyeliminować którykolwiek z 3-procentowych zysków, jakie uzyskaliby w wyniku odejścia od systemu Apple. Ponadto jest mało prawdopodobne, aby klienci wybrali opcję zewnętrzną, jeśli jest ona w tej samej cenie lub wyższa.

Firmy wyjaśniają, w jaki sposób wymagania Apple dotyczące płatności w aplikacji wpływają na nie i rzekomo szkodzą im oraz ich użytkownikom. Meta twierdzi na przykład, że w 2022 r. Apple zdecydowało się nałożyć na Meta obowiązek uiszczania opłaty za IAP za swój produkt, który pozwala reklamodawcom promować posty w swoich aplikacjach, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników. Meta twierdzi, że ta zmiana zwiększa koszty korzystania z tej funkcji, co nie miałoby miejsca, gdyby Meta mogła kierować użytkowników do własnych opcji płatności.

Reklama

Apple będzie miało możliwość złożenia odpowiedzi przed rozprawą w sprawie wykonania nakazu, która odbędzie się 30 kwietnia.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment