Plan zewnętrznego sklepu z aplikacjami firmy Apple to „bezwstydna zniewaga” i „nie może być tolerowany” – twierdzi Coalition for App Fairness


Jabłko ogłosił swój plan aby zachować zgodność z ustawą o rynkach cyfrowych (DMA) w Europie, która zostanie wczoraj spełniona zezwalaj na sklepy z aplikacjami innych firm. Jednakże Koalicja na rzecz uczciwości aplikacji uważa, że ​​podejście Apple zostanie uznane za nielegalne i twierdzi, że plan producenta iPhone’a jest „bezwstydną obrazą Komisji Europejskiej i milionów europejskich konsumentów, których reprezentuje…”

Po latach przygotowań Komisja Europejska zmusiła Apple do udostępnienia iOS zewnętrznym sklepom z aplikacjami (wśród innych zmian) w UE na mocy przepisów DMA, które wchodzą w życie w marcu.

Jednak szczegóły planu Apple’a są pod ostrzałem – na przykład wymaganie prowizji płacono za aplikacje sprzedawane na zewnątrz Apple App Store poprzez nową „opłatę za technologię podstawową” za instalację, a „Akredytywa” o wartości 1 000 000 EUR otwarcie sklepu z aplikacjami i trudniejsze wymagania dla programistów.

Koalicja na rzecz uczciwości aplikacji (CAF) zinterpretowała decyzje Apple, jako że firma „nie ma zamiaru przestrzegać DMA”.

I jak napisał dziś rano mój kolega Ben, plan Apple bez wątpienia toruje drogę do dalszych postępowań sądowych:

Reklama

W oświadczeniu dyrektora wykonawczego CAF Ricka VanMetera po wczorajszych wiadomościach stwierdzono, że plan Apple „narusza prawo” i „nie osiąga celu DMA, jakim jest zwiększenie konkurencji i sprawiedliwości na rynku cyfrowym – nie jest sprawiedliwy, rozsądny ani niedyskryminujący .”

Idąc dalej, twierdzi, że programiści Apple muszą wybrać między „strasznym status quo” a „nowym, zawiłym zestawem warunków, które są złe zarówno dla programistów, jak i konsumentów”.

Na zakończenie stwierdza, że ​​„„plan” Apple’a jest bezwstydną obrazą Komisji Europejskiej i milionów europejskich konsumentów, których reprezentuje – nie może się on utrzymać i powinien zostać odrzucony przez Komisję”.

Oto pełne oświadczenie:

„Apple wyraźnie nie ma zamiaru przestrzegać DMA. Apple wprowadza nowe opłaty za bezpośrednie pobrania i płatności, z którymi nie robi nic, co stanowi naruszenie prawa. Ten plan nie realizuje celu DMA, jakim jest zwiększenie konkurencji i sprawiedliwości na rynku cyfrowym – nie jest sprawiedliwy, rozsądny ani niedyskryminujący” – powiedział Rick VanMeter, dyrektor wykonawczy Koalicji na rzecz uczciwości aplikacji. „Propozycja Apple zmusza programistów do wyboru pomiędzy dwiema antykonkurencyjnymi i nielegalnymi opcjami. Albo trzymaj się okropnego status quo, albo zdecyduj się na nowy, zawiły zestaw warunków, które są złe zarówno dla programistów, jak i konsumentów. To kolejna próba obejścia przepisów, jaką widzieliśmy w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Korei Południowej. „Plan” Apple’a jest bezwstydną obrazą Komisji Europejskiej i milionów europejskich konsumentów, których reprezentuje – nie może się on utrzymać i powinien zostać odrzucony przez Komisję.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment