Plan Demokratów, aby zwiększyć „sprawiedliwość drzewa” jest w rzeczywistości dobrym pomysłem


Drzewa stały się kontrowersyjnym elementem ustawy Build Back Better Act Demokratów, ustawy o pojednaniu budżetowym, która obejmuje szeroko zakrojone programy społeczne i środowiskowe. Republikanie z Kongresu przechwycili 3 miliardy dolarów z proponowanego prawie 2 bilionów dolarów przeznaczonych na sadzenie drzew, z naciskiem na zwiększenie „sprawiedliwości drzew” – pomimo faktu, że jest to strategia, która zdaniem ekspertów może zmniejszyć dysproporcje zdrowotne w miastach.

Podczas gdy przeciwnicy nazwali rezerwy kapitałowe drzewa wskaźnikiem „lekkomyślnych wydatków” Demokratów hulanka” i „marnotrawstwo [of] jeszcze więcej dolarów podatników” w rzeczywistości różnice w pokryciu drzew w amerykańskich miastach są ogromnym problemem, który wpływa na ekspozycję na ciepło, jakość powietrza i nie tylko, co ma poważne konsekwencje dla zdrowia ludzi. Ta nierówność w rzeczywistości opiera się na dziedzictwie segregacji, zanieczyszczania i dezinwestycji w kolorowe społeczności. Sadzenie drzew we właściwych miejscach może być jednym z kroków w kierunku uzdrowienia niektórych z tych niesprawiedliwości.

„Pozbawiamy społeczności, które potrzebują tych drzew i są od nich zależne, aby mogły żyć w dobrej jakości”, mówi Charity Nyelele, badaczka z tytułem doktora na Wydziale Nauk o Systemie Ziemi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine.

Dzielnice, w których większość mieszkańców to ludzie kolorowi, mają średnio 33 procent mniej osłony baldachimu niż większość białych dzielnic, według danych Tree Equity Score, inicjatywy wspieranej przez organizację non-profit American Forests. Kolorowi Amerykanie bardziej prawdopodobne do mieszkać na „miejskich wyspach ciepła”, miejsc, które zatrzymują ciepło, ponieważ jest o wiele więcej betonu i asfaltu niż drzew i zieleni.

To nie przypadek. Miejskie wyspy ciepła pokrywają się również z mapami czerwona linia dzielnice, miejsca, do których czarnoskórzy Amerykanie byli zmuszani do osiedlania się od lat 30. XX wieku z powodu dyskryminującej polityki mieszkaniowej, która odmawiała im kredytów mieszkaniowych i ubezpieczenia. Teraz te dzielnice osiągają temperatury nawet o 7 stopni Celsjusza wyższe niż sąsiednie dzielnice bez czerwonych linii, według Badania opublikowany w zeszłym roku.

Jednym ze sposobów na ochłodzenie miejskich wysp ciepła jest sadzenie większej liczby drzew. Drzewa nie tylko zapewniają cień, ale także obniżają temperaturę, gdy woda wyparowuje z ich liści (chłodzenie proces zwanej ewapotranspiracją, która jest podobna do pocenia się u ludzi). Jeden badanie w Phoenix odkryli, że drzewa jeszcze skuteczniej pomagały dzielnicom chłodzić się w ciągu dnia niż inne strategie łagodzenia ciepła, takie jak malowanie dachów i ulic na biało, aby odbijały promieniowanie słoneczne.

Reklama

To jest usługa ratująca życie. Ekstremalne upały zabiły więcej ludzi niż jakakolwiek inna katastrofa związana z pogodą w USA w przeszłości trzydzieści lat. Zgony często koncentrują się w najbardziej narażonych społecznościach. W Nowym Jorku, na przykład ekstremalne upały zabiły a nieproporcjonalnie duża liczba czarnych mieszkańców. Fale upałów są tylko coraz groźniejsze z powodu kryzysu klimatycznego.

„Większość ludzi po prostu myśli, że chodzi o upiększanie lub estetykę, po prostu sadzisz drzewa, ponieważ są ładne i piękne” — mówi Nyelele. „Ale tak nie jest. Chodzi o korzyści, które możemy czerpać.”

inne korzyści do posiadania większej liczby drzew w sąsiedztwie. Drzewa mogą faktycznie pomóc w oczyszczaniu powietrza, co jest kolejnym powszechnym problemem w dzielnicach bez dużej ilości zieleni. I mogą zmniejszyć zalewanie ulic, ponieważ ich korzenie i gleba, w której rosną, pochłaniają wodę, w przeciwieństwie do nieprzepuszczalnych nawierzchni, takich jak asfalt.

Co zabawne, Republikanie zaatakowali ustawę Build Back Better Act i jej postanowienia dotyczące drzew, mimo że w rzeczywistości byli wentylator sadzenia drzew jako strategii przeciwdziałania zmianom klimatu. W zeszłym roku nawet były prezydent Trump zaangażowany USA do przyłączenia się do inicjatywy sadzenia bilionów drzew na całym świecie. Chociaż ta inicjatywa zdobyła znacząca krytyka Naukowcy twierdzą, że zdrowe lasy są ważnymi pochłaniaczami dwutlenku węgla, ponieważ drzewa zatrzymują i magazynują ogrzewający planetę dwutlenek węgla.

„Istnieją również korzyści, których tak naprawdę nie da się zmierzyć”, mówi Ariane Middel, adiunkt na Uniwersytecie Stanowym Arizony, która koncentruje się na nauce o klimacie miejskim. „Sama przebywanie na łonie natury przynosi korzyści, ogólnie dla zdrowia ludzi. A te są naprawdę trudne do policzenia”.

W obecnej formie Odbuduj lepsze działanie obejmuje 3 miliardy dolarów dotacji dla plemion, agencji państwowych, samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych na sadzenie drzew. Priorytetowo traktuje „projekty, które zwiększają kapitał drzewa”, ale w innym przypadku brakuje szczegółów na temat tego, jak te pieniądze zostałyby wydane. Kolejne 100 milionów dolarów w rachunku dla Służby Leśnej na tworzenie nowych lasów miejskich.

Chociaż stałby się największym pojedynczym pakiet polityki klimatycznej w historii USA, jeśli ostatecznie przejdzie do prawa, ustawa nadal czeka trudne głosowanie w podzielonym Senacie po miesiącach politycznych kłótni

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!