Pierwszy w Nowym Jorku morski węzeł wiatrowy zostanie zbudowany przy udziale pracowników związkowych


Grupy robotnicze podpisały pierwszą w swoim rodzaju umowę dotyczącą wspierania lokalnych pracowników i tworzenia miejsc pracy związkowych z deweloperem pierwszego morskiego portu wiatrowego w Nowym Jorku. Jest to umowa dotycząca terminalu morskiego South Brooklyn, który ma pełnić rolę kluczowego lądowego miejsca postoju dla niektórych z pierwszych morskich farm wiatrowych na skalę komercyjną w Ameryce.

Stany Zjednoczone pozyskują obecnie bardzo mało energii elektrycznej z morskiej energetyki wiatrowej, mimo że zasoby te mogą potencjalnie zaspokoić nawet ok jedną czwartą zapotrzebowania kraju na energię do 2050 r. U wschodniego wybrzeża budowany jest pierwszy zestaw morskich farm wiatrowych, co stanowi kluczowy element wysiłków administracji Bidena na rzecz przejścia kraju na czystą energię.

Decydenci twierdzą, że dobre miejsca pracy to kolejny filar tej transformacji. Mają nadzieję, że nowa umowa stworzy precedens w tej kwestii, mimo że rozwijający się przemysł morskiej energetyki wiatrowej próbuje przezwyciężyć niedawne niepowodzenia.

„To właśnie powinno się wydarzyć w całym Nowym Jorku w ramach przyszłych umów, a także w całym kraju – dobrze płatne miejsca pracy”.

„Jestem bardzo dumny z podpisania tej umowy, ponieważ to właśnie powinno mieć miejsce w całym Nowym Jorku w przypadku przyszłych umów, a także w całym kraju – dobrze płatne miejsca pracy” – powiedział senator Chuck Schumer (D-NY) podczas podpisywania ceremonia odbyła się wczoraj w Nowym Jorku.

Plan zakłada przekształcenie terminalu morskiego South Brooklyn w obiekt portowy przeznaczony dla morskiej energetyki wiatrowej, w którym można ustawiać i montować elementy turbin przed wypuszczeniem na morze. Połączy także Nowy Jork z Empire Wind 1, jedną z pierwszych w kraju dużych farm wiatrowych, która zostanie zbudowana około 25 mil od wybrzeży Long Island. Terminal będzie gospodarzem podstacji dla Empire Wind 1 i będzie służyć jako baza wypadowa do prac konserwacyjnych. Oczekuje się, że Empire Wind 1 będzie w pełni operacyjny do końca 2027 r., a budowa terminalu morskiego w South Brooklyn może rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

Reklama

„Equinor Empire Wind to projekt o kluczowym znaczeniu dla stanu Nowy Jork, a przebudowa terminalu morskiego w południowym Brooklynie jest podstawą potencjału morskiej energetyki wiatrowej w zakresie tworzenia miejsc pracy i inwestycji w łańcuchu dostaw w całym stanie i regionie” – Christopher Erikson, dyrektor ds. biznesu menadżer Lokalnego Związku nr 3 Międzynarodowego Bractwa Pracowników Elektryków (Lokalny 3, IBEW), powiedział podczas wydarzenia.

Equinor odmówił udostępnienia pełnego tekstu porozumienia, ale ma ono skutkować utworzeniem 1000 związkowych stanowisk pracy przy budowie terminalu morskiego w South Brooklyn i kilkuset długoterminowych miejsc pracy na miejscu po zakończeniu budowy w porcie. Obejmuje wymóg priorytetowego traktowania zatrudniania na poziomie lokalnym, zwłaszcza weteranów i mieszkańców mieszkań komunalnych oraz okolic Sunset Park na Brooklynie.

Od lat zwolennicy Sunset Park to robią walczył o przebudowę nabrzeża w centrum miejsc pracy w zakresie czystej energii. Equinor podpisał porozumienie z Radą Branży Budowlanej stanu Nowy Jork i okolic, organizacją zrzeszającą 15 związków zawodowych reprezentujących 100 000 pracowników. Firma również mówi umowa „promuje zaangażowanie” z przedsiębiorstwami będącymi własnością mniejszości, kobiet i przedsiębiorstwami będącymi własnością weteranów niepełnosprawnych.

Firma Equinor wstrzymała niedawno rozwój jeszcze większego projektu w Nowym Jorku o nazwie Empire Wind 2. Oczekiwano, że farmy Empire Wind 1 i 2 łącznie wygenerują ostatecznie wystarczającą ilość energii dla ponad miliona domów (2 GW). W styczniu Equinor rozwiązał umowę ze stanem Nowy Jork na planowany projekt Empire Wind 2 o mocy 1260 MW, cytując „zmieniła się sytuacja gospodarcza na skalę całej branży”. Projekty w całych Stanach Zjednoczonych mocno ucierpiały z powodu inflacji, wysokich stóp procentowych i zakłóceń w łańcuchu dostaw. Aby uwzględnić wszystkie te czynniki, Equinor prawdopodobnie podejmie próbę renegocjacji nowej umowy po wyższych stawkach.

„Lokalna trójka i nowojorskie firmy budowlane okazały się niezawodnymi sojusznikami w uruchomieniu morskiej energetyki wiatrowej pomimo bardzo trudnego roku 2023” – powiedziała Molly Morris, prezes Equinor Renewables Americas podczas ceremonii podpisania umowy, która odbyła się w Lokalu 3, centrum szkoleniowym IBEW .

Nowy Jork ma najsolidniejszy w kraju rurociąg do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, obejmujący m.in pięć projektów w przygotowaniu. W ramach projektu opracowanego przez Ørsted i Eversource o nazwie South Fork Wind rozpoczęto w grudniu dostarczanie energii elektrycznej na Long Island z pierwszej działającej turbiny, co czyni go uruchomiona została pierwsza farma wiatrowa o skali użytkowej na wodach federalnych.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wieloletni szef sterowników Linux Nouveau, Ben Skeggs, dołącza do firmy NVIDIA

Ben Skeggs, główny opiekun sterownika GPU NVIDIA o otwartym kodzie źródłowym dla jądra systemu Linux o nazwie Nouveau, dołączył do firmy NVIDIA. ...

NBA zakazuje Jontayowi Porterowi zawodnikowi Toronto Raptors prowadzenia zakładów sportowych online

NBA na stałe wykluczyła z ligi napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera za naruszenie zasad hazardu – napisano w oświadczeniu w środę. Według...

Intel buduje największy na świecie system neuromorficzny, aby zapewnić bardziej zrównoważoną sztuczną inteligencję

Intel ogłosił dzisiaj, że zbudował największy na świecie system neuromorficzny. Ten wielkoskalowy system neuromorficzny o kryptonimie Hala Point, początkowo wdrożony w Sandia...
Advertisment