Pierwszy samochód elektryczny Volvo utknął na statkach towarowych, czekając na aktualizację oprogramowania


Elektryczne SUV-y Volvo XC40 Recharge są obecnie przetrzymywane w portach w USA, ponieważ firma czeka na wysłanie kluczowej aktualizacji oprogramowania przed udostępnieniem jej klientom i dealerom, The Verge nauczył się.

Wydaje się, że problem polega na tym, że te SUV-y XC40 Recharge – które są pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem Volvo – opuściły fabrykę firmy bez aktywowanego oprogramowania Volvo On Call. Volvo On Call to usługa abonamentowa, która łączy samochody Volvo ze smartfonem właściciela, umożliwiając zdalne włączanie i wyłączanie pojazdu, blokowanie lub odblokowywanie drzwi oraz dostęp do informacji diagnostycznych.

Jeden z klientów, który miał odebrać swój XC40 Recharge pod koniec lutego, opowiada The Verge sprzedawca przypuszczał, że jego SUV może opuścić port w Newark w stanie New Jersey dopiero w połowie kwietnia.

„[Y]nasza ładowarka dotarła do Port Newark. Jednak w tym czasie dostawa Twojego XC40 Recharge będzie opóźniona, ponieważ system Volvo On Call jeszcze nie działał z powodu problemu z oprogramowaniem ”- czytamy w jednym z e-maili z działu obsługi klienta korporacyjnego Volvo, wysłanym w połowie lutego i przejrzanym przez The Verge. „Czekamy na wiadomość od Volvo Sweden w sprawie ostatecznych aktualizacji samochodów w portach”.

Nie jest jasne, ile SUV-ów XC40 Recharge utknęło obecnie w oczekiwaniu na poprawkę oprogramowania. Ale klienci na forach Volvo udostępnili podobne wiadomości i zgłoszone samochody utknęły na statkach w Nowym Jorku, Maryland i Kalifornii. Niektórzy nabywcy, zwłaszcza w Europie, informowali o odebraniu pojazdu, który zaczął zjeżdżać z linii produkcyjnej Volvo pod koniec ubiegłego roku.

Russell Datz, krajowy menedżer ds. Relacji z mediami Volvo na rynek amerykański, nie odpowiedział na konkretne pytania dotyczące widocznego opóźnienia i problemu z oprogramowaniem. „Termin dostaw XC40 Recharge do klientów w USA nie zmienił się w stosunku do pierwotnego harmonogramu z I kwartału 2021 r.” – napisał w e-mailu.

Reklama

W zeszłym tygodniu Volvo wydało pierwsza bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania dla obecnych klientów XC40, które obejmowały „nowe oprogramowanie podstawowe dla głównych układów elektronicznych samochodu, zwiększenie prędkości ładowania i polepszony zasięg jazdy”, a także nieokreśloną „ważną poprawkę związaną z bezpieczeństwem napędu”. Datz odmówił powiedzenia, czy jest to związane z tym, że Volvo On Call nie działa na SUV-ach XC40, które obecnie utknęły w portach.

„[A] nowe Volvo nie jest już w najlepszym wydaniu, kiedy opuszcza fabrykę, ale z czasem staje się coraz lepsze, ponieważ wprowadzane są dodatkowe aktualizacje OTA ”- napisała firma w komunikacie prasowym.

Volvo nie jest pierwszym producentem samochodów, który napotkał problemy ze swoim pierwszym masowym pojazdem elektrycznym, nie mówiąc już o problemach z oprogramowaniem. Pierwszy masowo produkowany samochód elektryczny Volkswagena, ID 3, był opóźniony w 2020 r., a następnie ostatecznie wydany z niekompletnym oprogramowaniem. Inni producenci samochodów napotkali znacznie poważniejsze problemy, jak General Motors i Hyundai, z którymi ostatnio się borykają raporty o pożarach akumulatorów ich pojazdów elektrycznych.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment