Pierwszy elektryczny pojazd Lexusa, RZ 450e, zaczyna się od mniej niż 60 000 USD


Toyota była krytykowana za powolne wypuszczanie swojego pierwszego dedykowanego pojazdu elektrycznego, ale można argumentować, że opóźnienie dało największemu na świecie producentowi samochodów wystarczająco dużo czasu na zbadanie konkurencji, gdy wprowadza w życie własne plany. Dziś firma ogłosiła luksusową markę Lexus szczegóły cenowe za swój pierwszy samochód elektryczny, RZ 450e, i jak widać, to dużo mniej niż większość innych luksusowych pojazdów elektrycznych dostępnych obecnie na rynku.

RZ 450e jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: Premium i Luxury. Wersja Premium z napędem na wszystkie koła i 18-calowymi kołami zaczyna się od 59 650 USD, w tym koszty dostawy, podczas gdy wariant 20-calowy zaczyna się od 60 890 USD. Wersja Luxury z napędem na cztery koła zaczyna się od 65 150 USD.

I chociaż jest zbudowany na tej samej platformie e-TNGA, co w pełni elektryczna Toyota bZ4X, Lexus RZ będzie miał bardziej luksusową stylistykę, ładniejsze materiały i panoramiczny szklany dach, a także inne fantazyjne dodatki. Oczywiście, jeśli wolisz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz zejść na dół 42 000 $ za bZ4X i uzyskaj ten sam akumulator 71,4 kWh, co RZ.

Co ciekawe, RZ ma szacowany przez EPA zasięg 220 mil na 18-calowych kołach i 196 mil na 20-calowych kołach. To mniej niż szacowany przez EPA zasięg bZ4X wynoszący 252 mile, co prawdopodobnie można przypisać do rozkład masy i aerodynamika.

Należy pamiętać, że Toyota powiedziała, że ​​spodziewa się wyprodukować samochód sportowy Lexus, który miałby „zasięg przelotowy” 700 km (434 mil) i byłby w stanie przyspieszyć od zera do 60 mil na godzinę w mniej niż dwie sekundy. To wyraźnie nie jest RZ, więc będziemy musieli poczekać trochę dłużej, zanim zobaczymy, co ma do zaoferowania szybszy, dłuższy samochód sportowy Lexus.

Toyota nadrabia zaległości w wyścigu o elektryfikację przemysłu samochodowego. W 2021 roku Lexus zapowiedział, że do 2025 roku wprowadzi 20 nowych pojazdów, ale tylko 10 z nich będzie w pełni elektrycznych, hybrydowych lub napędzanych wodorem. Ale kilka miesięcy później Toyota ogłosiła, że ​​do 2035 roku Lexus stanie się marką wyłącznie elektryczną.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!