Pierwszy Apple Watch miał zadebiutować z monitorowaniem poziomu cukru we krwi


Nowy raport oparty na wywiadach z insiderami mówi to pierwsze Zegarek Apple pierwotnie miało zostać wprowadzone na rynek z nieinwazyjnym monitorowaniem poziomu cukru we krwi. Rzeczywiście, jak twierdzi, miała to być główna funkcja urządzenia.

Artykuł ujawnia także wewnętrzne spory dotyczące zasięgu firmy zdrowie ambicje powinny zniknąć, a niektórzy krytykują go za ukierunkowanie na „dobrze zmartwionych”, a nie na tych, którzy najbardziej potrzebują technologii medycznych…

Bloomberga rozmawiał zarówno ze znawcami Apple, jak i komentatorami, aby stworzyć obraz rozbieżności między ambicjami firmy a tym, co udało jej się dotychczas osiągnąć.

Ale, co ważniejsze, ujawnia również znaczące różnice w kierownictwie firmy co do tego, jakie powinny być te ambicje.

Zaczyna się od historii premiery Apple Watcha w 2015 roku. Wielu z nas wydawało się, że Apple początkowo nie wiedział, jaki problem ma rozwiązać zegarek: firma początkowo skupiała się na powiadomieniach na nadgarstku jako głównym produkcie sprzedażowym. punktu widzenia, zanim później uznają zdrowie i sprawność fizyczną za kluczową korzyść. Ale w artykule napisano, że zdrowie zawsze było wizją – po prostu firma nie mogła osiągnąć swoich celów w pierwszym modelu.

Tim Cook stał w tym samym wypełnionym po brzegi audytorium, w którym jego poprzednik Jobs zaprezentował oryginalnego Macintosha i przedstawił Apple Watch. Cook nazwał to „kolejnym rozdziałem w historii Apple”. Nowe urządzenie mogło pochwalić się funkcjami zdrowotnymi: monitorem tętna, sposobem pomiaru wykonanych kroków i spalonych kalorii oraz aplikacją fitness do śledzenia treningów. Ale pierwotna wizja była wspanialsza. Firma wyobrażała sobie zegarek jako maleńkie laboratorium medyczne, którego centralnym elementem będzie glukometr Avolonte.

Reklama

Avolonte była spółką zależną, którą Apple potajemnie utworzyła cztery lata wcześniej, specjalnie w celu pracy nad nieinwazyjnym monitorowaniem poziomu glukozy.

Jak głosi artykuł, frustracja spowodowana tą porażką skłoniła wyższą kadrę kierowniczą Apple do ograniczenia swoich ambicji.

Wysiłki firmy mające na celu wplecenie monitorowania zdrowia i zapobiegania chorobom w swoje bestsellerowe urządzenia przyniosły przełomy, ale strategia została również udaremniona przez nieporozumienia filozoficzne, kulturę konserwatyzmu i realia technologiczne. Apple wstrzymał lub spowolnił prace nad szeroką gamą obiecujących projektów, co frustrowało niektórych lekarzy i inżynierów zatrudnionych do pracy nad nimi.

Zamiast próbować pomagać chorym, na przykład chorym na cukrzycę, Apple skupił się na „dobrze zmartwionych” – osobach, które nie mają żadnych poważnych problemów zdrowotnych, ale mają lęki, które wzbudzają zainteresowanie technologiami monitorowania stanu zdrowia.

Chociaż firma wciąż pracuje nad wprowadzeniem monitorowania poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi do Apple Watch, cel jest obecnie mniej ambitny. Zamiast zapewniać dokładne pomiary, które byłyby przydatne dla osób cierpiących na problemy zdrowotne, ma obecnie na celu jedynie identyfikację trendów, na podstawie których może zasugerować komuś, aby zwrócił się o odpowiednie badania lekarskie.

Oczywiście częściowo wynika to ze strachu przed regulacjami. Uzyskanie zatwierdzenia technologii medycznej może zająć lata, a Apple nie chce, aby to wstrzymywało rozwój jej produktów. Ale jeden ze znawców twierdzi, że dzieje się tak również ze strachu przed porażką.

„Tim i Jeff tak bardzo boją się, że zrobią coś złego, i skupiają się na ochronie wizerunku firmy” – stwierdziła jedna z osób, odnosząc się do Cooka i dyrektora operacyjnego Jeffa Williamsa, który jest odpowiedzialny za pracę firmy w zakresie opieki zdrowotnej.

Zewnętrzny dyrektor ds. opieki zdrowotnej twierdzi, że jeśli Apple chce, aby opieka zdrowotna była jego najważniejszym wkładem w świat – jak twierdzi dyrektor generalny Tim Cook – musi być skłonne sprostać tym wyzwaniom.

„Głównym wnioskiem z całej ich strategii jest to, że unikają faktycznej opieki” – powiedział Adrian Aoun, założyciel i dyrektor generalny Forward, firmy prowadzącej sieć zaawansowanych technologicznie stacjonarnych i zdalnych klinik. Apple tworzy „niesamowite technologie”, ale „omija problem” – stwierdził. „W służbie zdrowia panuje bałagan i trzeba ubrudzić sobie ręce” – stwierdził. „W pewnym momencie trzeba być gotowym na pobranie krwi”.

Cały kawałek jest warty przeczytania, ale niestety jest płatny, więc inne ciekawe fragmenty to:

 • Znawcy twierdzą, że Avolonte było najtajniejszą inicjatywą firmy
 • Podczas rozmów pracownicy nie wiedzieli, kto jest właścicielem firmy
 • Zakazano im noszenia ubrań Apple w biurze
 • Czujnik tętna w Apple Watch S1 nie był na tyle dobry, aby go naprawdę promować
 • Jony Ive zaprojektował ciśnieniomierz, którego nie trzeba było napompowywać
 • Ale był wystarczająco dokładny tylko w przypadku trendów, a nie konkretnych pomiarów
 • Apple rozważało stworzenie szeregu urządzeń zdrowotnych, w tym wag
 • Apple Watch miał być kompatybilny z Androidem
 • Firma jednak porzuciła ten plan, obawiając się utraty sprzedaży iPhone’a
 • 2024 AirPods będą działać jako aparaty słuchowe
 • I móc przeprowadzać badania słuchu
 • 2024 Apple Watch będzie w stanie wykryć oznaki bezdechu sennego
 • Czujnik temperatury Apple Watch może w przyszłości wykrywać gorączkę

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA rozdaje kupony Green Man o wartości 500 dolarów i szansę na wygranie nasadek na klawisze RTX, aby uczcić RTX 500

NVIDIA świętuje kamień milowy w postaci posiadania aż 500 gier i aplikacji w ramach ekosystemu NVIDIA RTX, o czym możesz przeczytać w naszym...

MSI GE76 Raider z procesorem Intel Core i9 otrzymuje rabat w wysokości 500 dolarów

Najnowsze oferty Amazona obejmują kilka bardzo wydajnych laptopów do gier, w których znajdziesz MSI GE76 Raider w cenie 2499 USD po otrzymaniu natychmiastowej...

Røde przejmuje Mackie w ramach transakcji o wartości 120 milionów dolarów w USA

Røde Microphones ogłosiło przejęcie kultowej amerykańskiej firmy pro audio Mackie od Transom Capital, firmy private equity z siedzibą w Los Angeles. Dla...
Advertisment