Pierścień Oura wkrótce będzie w stanie ocenić, ile lat ma Twoje serce


Oura była zajęta przez ostatni rok wodowanie kilka nowy cechy — a posiadacze inteligentnego pierścienia w wersji 3. generacji wkrótce dostaną jeszcze dwa. Pod koniec maja firma wprowadzi wskaźniki wieku sercowo-naczyniowego i wydolności układu sercowo-naczyniowego, umożliwiające ocenę długoterminowego stanu zdrowia serca. Nacisk na długoterminowość.

„Wiek układu sercowo-naczyniowego i jego wydolność są takie, że są to wskaźniki, na które faktycznie możesz wpłynąć” – wyjaśnia Shyamal Patel, kierownik ds. nauki w firmie Oura. W tej chwili, jak mówi Patel, obecny zestaw funkcji Oury jest znacznie bardziej skupiony na krótkoterminowych wskaźnikach. „Dzięki tym funkcjom w pewnym sensie wprowadzamy koncepcję długoterminowego zdrowia. Jakie są rzeczy, które dzisiaj robisz? W jaki sposób przyczyniają się one do Twojego zdrowia w dłuższej perspektywie, Twojego zdrowia i długowieczności?

Oura definiuje wiek sercowo-naczyniowy jako wiek układu naczyniowego w porównaniu z wiekiem chronologicznym. Inteligentny pierścień jest wyposażony w czujniki fotopletyzmografii (PPG) – zielone diody LED, których wiele urządzeń do noszenia używa do pomiaru tętna – i na podstawie tego czujnika może mierzyć prędkość fali tętna w celu określenia sztywności tętnic.

Istota jest taka, że ​​im sztywniejsze są naczynia krwionośne, tym mniej wydajny jest układ naczyniowy. Twoje serce musi pracować ciężej, a narządy ulegają większemu zużyciu, ponieważ sztywniejsze naczynia krwionośne nie są w stanie przystosować się do zmian ciśnienia krwi tak dobrze, jak te bardziej elastyczne. Po około 14 dniach śledzenia użytkownicy Oura Ring otrzymają odczyt informujący, czy Twój wiek chronologiczny jest wyższy, niższy, czy zgodny (plus minus pięć lat).

Aplikacja poda również zalecenia dotyczące poprawy wieku sercowo-naczyniowego lub VO2 max.
Zdjęcie: Nasza

Funkcja wydolności cardio w Oura może być nieco bardziej znana użytkownikom urządzeń noszonych na ciele. Właściciele Oura Ring będą mogli przystąpić do sześciominutowego testu, podczas którego zostaną poproszeni o chodzenie tak szybko, jak to możliwe. Na podstawie tego testu pierścień poda szacunkową wartość VO2 Max.

Reklama

VO2 Max to wskaźnik mierzący zdrowie układu sercowo-oddechowego. Wyższy VO2 Max ogólnie oznacza lepsze wyniki w sportach wytrzymałościowych. W obecnej postaci te dane są zwykle wyróżnione w urządzeniach przeznaczonych dla sportowców — takich jak Whoop 4.0, Garmins i Polars. Jednakże filozofia Oury dotycząca VO2 Max celowo odchodzi od skupienia się na sporcie.

„Wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić swoją wydolność krążeniowo-oddechową, będzie miało również długoterminowe korzyści zdrowotne. Dlatego dla nas podejście polega bardziej na pokazaniu, co to może oznaczać” – mówi Patel. Na przykład aplikacja powie Ci, jak będzie wyglądać wspinanie się po pięciu kondygnacjach schodów za 10 lat na Twojej obecnej trajektorii w porównaniu z sytuacją, w której poprawisz swoje VO2 Max.

Nie można zignorować czasu wystąpienia tych funkcji. Po latach bycia dominującym graczem w kosmosie, przestrzeń inteligentnego pierścienia zaczyna się nagrzewać. Co najważniejsze, Samsung ogłosił datę premiery swój pierwszy inteligentny pierścień później tego roku. Biorąc to pod uwagę, logiczne jest, że Oura pragnie wykorzystać swoją wiedzę i reputację, inwestując dużo w badania naukowe. (Na przykład wiek sercowo-naczyniowy był projektem będącym pasją jednego z inżynierów biomedycznych firmy, który wymagał kilku lat testów i rozwoju). Firma niedawno wprowadziła na rynek także funkcja laboratoryjna, która umożliwia użytkownikom korzystanie z funkcji beta, takich jak wczesne wykrywanie chorób. Patel twierdzi, że firma ma w przygotowaniu dalsze plany, a kolejne aktualizacje zaplanowano na rok 2025.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment