Pięć nocy u Freddy’ego, nowy film o egzorcyście i wszystkie nowe filmy do obejrzenia


Kolejny tydzień, kolejny zestaw nowych filmów do obejrzenia w domu. Halloween jest tuż za rogiem, co oznacza, że ​​upiorny sezon technicznie dobiega końca, ale nie pozwól, aby to Cię powstrzymało: możesz oglądać świetne horrory cały rok.

W tym tygodniu masz do wyboru wiele opcji. Najlepszy z tego grona to przerażający Kiedy czai się zło, który jest obecnie transmitowany strumieniowo w Shudder. Jeśli masz większą ochotę na znaną postać, mamy dla Ciebie nowe oferty franczyzowe, które możesz obejrzeć w domu Egzorcysta: wierzący, Zakonnica III pięć nocy u Freddy’ego.

Szukasz czegoś innego niż horror? Netflix wprowadza nowy, pełen gwiazd spisek kryminalny Pogromcy bóluwschodzące gwiazdy Mackenyu i Kiersey Clemons mają nowe filmy, nową komedię akcji Jackie Chana można oglądać w domu, a także nowy dokument o Davidzie Lynchu, w którym można się zapoznać między innymi.

Zajmijmy się tym.


Nowość w Netfliksie

Pogromcy bólu

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Netflixa

Reklama

Obraz: Netflix

Gatunek muzyczny: Dramat kryminalny
Czas działania: 2h 2m
Dyrektor: Davida Yatesa
Rzucać: Emily Blunt, Chris Evans, Catherine O’Hara

Powtarzający się reżyser Harry’ego Pottera i Fantastycznych zwierząt, David Yates, odchodzi od tej serii i skupia się na historii o szansach i złu amerykańskiego przemysłu.

Z nasza recenzja:

Nie angażują się ani w Scorsese’owską wyprawę w samo serce ciemności, ani w coś takiego Erin Brockovichjasnowidząca krucjata. Połączenie tych sprzecznych pomysłów zamienia ten naśladowca w film o połowie siły oddziaływania i ułamku ciężaru moralnego któregokolwiek z tych filmów. Ale nadal Pogromcy bólu to zabawny zegarek, który wyjaśnia także jeden z najciemniejszych spazmów współczesnego amerykańskiego kapitalizmu, a to już coś. To sprawia, że ​​sprzedaż.

Rycerze Zodiaku

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej Netflixa

Seiya, bohaterka aktorskiej gry Rycerze Zodiaku z 2023 r., przechadza się po piaszczystej, wietrznej przestrzeni, ubrana w brązową tunikę, pojedynczą metalową rękawicę i mosiężny naramiennik w kształcie skrzydła

Zdjęcie: David Lukacs/Stage 6 i Toei Animation

Gatunek muzyczny: Akcja fantasy
Czas działania: 1 godz. 52 min
Dyrektor: Tomasz Bagiński
Rzucać: Sean Bean, Famke Janssen, Mackenyu

Ten mitologiczny film fantasy o sztukach walki opowiada historię nastoletniego sieroty o imieniu Seiya (Mackenyu), który dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest ochrona reinkarnacji bogini Ateny (Madison Iseman) po tym, jak został zrekrutowany przez bogatego miliardera (Sean Bean). Zakładając zbroję Rycerza Pegaza, Seiya musi stoczyć bitwę z siłami nadprzyrodzonymi, aby chronić ludzkość przed krzywdą.

Z naszego recenzja:

[There are] dwie rzeczy, które sprawią przyjemność nowym widzom: niestety krótkie występy Beana i Janssena oraz krótkie, nieregularne wybuchy twórczej akcji. Wygląda na to, że ludzie z tyłu Rycerze Zodiaku zaczął od czerpania z najgorszej części serii, a następnie podejmował coraz gorsze decyzje. Jedynym ratunkiem dla filmu jest fakt, że był kiedyś aktorski pilot amerykańskiej telewizji z lat 90. (z którego zachowało się tylko 19 sekund), więc Rycerze Zodiaku przynajmniej nie można tego nazwać najgorszym kawałkiem mediów Saint Seiya, jaki kiedykolwiek powstał.

Nowość w Hulu

Wyszukiwania Susie

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej na Hulu

Kiersey Clemons jako Susie klęcząca w szafie wypełnionej pudełkami oznaczonymi jako dowody w Susie Searches.

Obraz: Rozrywka pionowa

Gatunek muzyczny: Kryminał
Czas działania: 1 godz. 45 min
Dyrektor: Zofia Kargman
Rzucać: Kiersey Clemons, Alex Wolff i Jim Gaffigan

Kiersey Clemons (Błysk, Monarcha: Dziedzictwo potworów) występuje jako wyrzutek studenta college’u i prawdziwy podcaster kryminalny, który próbuje odnaleźć zaginionego studenta.

Nowość w Maxie

Zakonnica II

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej na Max

Kobieta unosi się bezradnie przed wysoką, wyłaniającą się postacią ze świecącymi oczami w stroju zakonnicy w Zakonnicy 2.

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Gatunek muzyczny: Thriller grozy
Czas działania: 1 godz. 50 min
Dyrektor: Michaela Chavesa
Rzucać: Taissa Farmiga, Jonas Bloquet i Storm Reid

Cztery lata po wydarzeniach z Zakonnica, ksiądz zostaje zamordowany w wyniku przerażającego zdarzenia o zjawiskach nadprzyrodzonych w mieście Tarascon we Francji. Siostra Irene (Taissa Farmiga), służąca obecnie w klasztorze we Włoszech, zostaje wezwana do zbadania sprawy i zmuszona do ponownej konfrontacji ze swoim nieziemskim wrogiem: demoniczną zakonnicą znaną jako Valak.

Nowość w Prime Video

Shazama! Wściekłość Bogów

Gdzie obejrzeć: Dostępne do strumieniowego przesyłania w Prime Video

Shazam w barze w Fury of the Gods

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Gatunek muzyczny: Superbohater
Czas działania: 2 godz. 10 min
Dyrektor: Davida F. Sandberga
Rzucać: Zachary Levi, Helen Mirren, Lucy Liu

Coraz więcej filmów i programów Warner Bros. trafia na platformę Prime i jedna z największych wpadek DC jest następny. Tym razem Billy Batson/Shazam (Asher Angel/Zachary Levi) zmierzą się z Tytanami Hesperą (Helen Mirren) i Kalypso (Lucy Liu).

Nowość w firmie Peacock

pięć nocy u Freddy’ego

Gdzie obejrzeć: Dostępne do transmisji strumieniowej na Peacock

Posiniaczony i dziki ochroniarz Mike (Josh Hutcherson) mierzy się z dziarsko wyglądającą policjantką Vanessą (Elizabeth Lali) w filmie „Pięć nocy u Freddy’ego”

Zdjęcie: Patti Perret/Universal Pictures

Gatunek muzyczny: Thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych
Czas działania: 1 godz. 50 min
Dyrektor: Emmę Tammi
Rzucać: Josha Hutchersona, Elizabeth Lail i Piper Rubio

Ta niezwykle popularna gra wideo w końcu doczekała się adaptacji w postaci horroru, a Universal zdecyduje się na model wydania w 2021 r., obejmujący równoczesną premierę w domu i w kinach. Czy to zadziała dla nich? Czas pokaże, ale dla Ciebie oznacza to to, że możesz obejrzeć film o niesławnej, przerażającej pizzerii i jej przeklętych animatronicznych zwierzętach w domu lub w kinie.

Z nasza recenzja:

Najzabawniejsze zdanie w filmie jest niezamierzone, gdy Mike szczerze wyjaśnia: „Ciężko mi jest po prostu przetworzyć wszystko, co się wydarzyło”, jakby przeżywał trudne rozstanie, a nie serię coraz dziwniejszych ataków animatronów. Jednak ma rację. Jak na film o tak prostym, atrakcyjnym założeniu, pięć nocy u Freddy’ego to dużo do przetworzenia.

Nowość na kanale Criterion

Lyncha/Oz

Gdzie obejrzeć: Dostępny do transmisji strumieniowej na kanale Criterion

Gatunek muzyczny: film dokumentalny
Czas działania: 1 godzina 48 minut
Dyrektor: Alexandre O. Philippe

Kochamy Davida Lyncha i jestem skłonny przypuszczać, że Ty też. David Lynch uwielbia Czarnoksiężnik z krainy Oz. Film szczegółowo ukazuje jego obsesję na punkcie klasycznego kina oraz sposób, w jaki jego wpływ pojawia się w jego filmach i programach.

Nowość w Shudder

Kiedy czai się zło

W „When Evil Lurks” Ezequiel Rodríguez z twarzą pokrytą krwią siedzi na siedzeniu kierowcy samochodu z rękami na kierownicy.  Przednia szyba samochodu jest rozbita, z dużą ilością krwi.

Obraz: Dreszcz

Gdzie obejrzeć: Dostępny do transmisji strumieniowej na Shudder i AMC Plus

Gatunek muzyczny: Przerażenie
Czas działania: 1 godz. 39 min
Dyrektor: Demián Rugna
Rzucać: Ezequiel Rodriguez, Demián Salomon, Luis Ziembrowski

The najstraszniejszy horror 2023 roku, Kiedy czai się zło to argentyński film o opętaniu z głęboką, tajemniczą historią i mroczną, podłą passą.

Z nasza recenzja:

Kiedy czai się zło to film zarówno dla najohydniejszych gorehoundów, jak i dla fanów mózgowego horroru – praktyczne efekty są skrajnie makabryczne, a w miarę wzrostu liczby ofiar śmierć staje się coraz bardziej tępa i obrazowa. Rugna nigdy nie musi polegać na tanich szokach ani jump-scarech, skoro ma tak wiele sposobów na wywołanie prawdziwego strachu. Ale w głębi serca ten film jest przeznaczony dla fanów horrorów, którym wydawało się, że widzieli już wszystko mieli już dość strachu przed thrillerami o opętaniu. Dzięki temu projektowi Rugna łamie wiele zasad horroru i dosłownie pisze własne, zmieniając swój film w najbardziej wytrącającą z równowagi premierę horroru 2023 roku – i mile widziane odrodzenie podgatunku, który wydawał się być na ostatnich wrzecionowatych, szponiastych nogach wspinających się po ścianach.

Nowe do wynajęcia

Egzorcysta: wierzący

Dwoje opętanych, posiniaczonych i posiniaczonych dzieci siedzi plecami do siebie na podłodze i wpatruje się w kamerę nad nimi w filmie Egzorcysta: wierzący

Zdjęcie: Universal Studios

Gdzie obejrzeć: Dostępne do wypożyczenia na Amazon, Apple i Vudu

Gatunek muzyczny: Przerażenie
Czas działania: 1 godz. 51 min
Dyrektor: Davida Gordona Greena
Rzucać: Leslie Odom Jr., Ellen Burstyn, Ann Dowd

Po krótkim występie teatralnym nowy wpis Davida Gordona Greena w Franczyza egzorcystów dociera do domu. To dziwaczny zwrot w franczyzie, według naszej recenzji:

Aż do najnowszego filmu pt Egzorcysta dźwigał jakiś ciężar. Chociaż jego rola jako reprezentacji jakości była przedmiotem dyskusji, jego znak jako przejaw ambicji nie. Od oryginału Egzorcystaserial dał najlepszym i najciekawszym artystom kina amerykańskiego przestrzeń do rozmyślań na temat wiary i zła. Wierny brakuje mu ambicji, która miałaby definiować film o egzorcystach. To najgłębsze stwierdzenie, jakie ten film ma do zaoferowania, pozornie przez przypadek: jeśli w wyniku opuszczenia Boga wszystko na świecie będzie wydawało się tak samo puste i bezsensowne jak Egzorcysta: wierzącypowinniśmy trzymać się wiary na zawsze.

Jechać na

Koń galopuje po otwartej przestrzeni, a Jackie Chan instruuje w „Ride On”.

Zdjęcie: Well Go USA Entertainment

Gdzie obejrzeć: Dostępne do wypożyczenia na Amazon, Apple i Vudu

Gatunek muzyczny: Komedia akcji
Czas działania: 2h 6m
Dyrektor: Larry’ego Yanga
Rzucać: Jackie Chana, Haocuna Liu i Kevina Guo

Jackie Chan powraca i tym razem zabrał ze sobą swój klasyczny styl komedii akcji. W Jechać naChan to starzejąca się legenda kaskaderów, która nigdy nie osiągnęła sławy gwiazdy filmowej. Dni spędza na dorywczych pracach ze swoim ukochanym koniem, Czerwonym Zającem, którego tresuje, odkąd był źrebakiem. Kiedy windykatorzy i prawnicy próbują odebrać mu konia, kaskader musi wykorzystać wszystkie swoje sztuczki, aby utrzymać razem swoją ukochaną, choć niekonwencjonalną rodzinę.

Z nasza recenzja:

To właśnie ta relacja jest tym, co film błyszczy – Chan i artystka jeżdżąca na koniach, Chitu, mają niesamowitą chemię, i najwyraźniej świetnie się razem bawili. Słodki i szczery występ Chana idealnie pasuje do komedii o kumplach, w której występuje zwierzęcy partner, a jego dziecięcy, niewinny uśmiech wciąż potrafi rozświetlić ekran. (Córka Luo zauważa: „Zestarzałeś się, zanim dorosłeś.”) Sceny Mistrza Luo i Czerwonego Zająca ćwiczących swoje sztuczki kaskaderskie są zachwycające, zwłaszcza gdy Luo mówi delikatnie, a potem surowo do upartyego konia, jakby to był mały uczeń .

Boudika

Gdzie obejrzeć: Dostępne do wypożyczenia na Amazon, Apple i Vudu

Olga Kurylenko, z niebieską farbą na twarzy, trzyma włócznię i wrzeszczy w rydwanie, podczas gdy wojownicy stoją za nią w Boudice.

Zdjęcie: Saban Films

Gatunek muzyczny: Akcja historyczna
Czas działania: 1 godz. 41 min
Dyrektor: Jessego V. Johnsona
Rzucać: Olga Kurylenko, Clive Standen, Nick Moran

Niezwykły reżyser akcji Direct-to-Video Jesse V. Johnson, najbardziej znany ze współpracy ze Scottem Adkinsem, m.in. Zemsta i filmy o windykatorze lub czas Piekło nie zna furii, zabiera swoje talenty do tego historycznego dramatu wojennego. Olga Kurylenko zrobiła ostatnio całkiem niezłą karierę aktorską, a współpraca między nimi ma po prostu zbyt duży sens. To drugi z trzech wspólnych projektów, po ubiegłorocznym Biały Słoń.

Odpowiednie mięso

Gdzie obejrzeć: Dostępne do wypożyczenia na Amazon, Apple i Vudu

Elizabeth (Heather Graham) celuje pistoletem w kamerę ze strasznym uśmiechem, stojąc na pożółkłym szpitalnym korytarzu w szpitalnym szlafroku w filmie Odpowiednie ciało

Zdjęcie: AMP/Eyevox

Gatunek muzyczny: Przerażenie
Czas działania: 1 godz. 40 min
Dyrektor: Joe Lyncha
Rzucać: Heather Graham, Judah Lewis i Barbara Crampton

Adaptacja Lovecrafta na podstawie Stuarta Gordona Ponowny animatorW tym tajemniczym horrorze Heather Graham wciela się w psychiatrkę, która zostaje uwikłana w starożytną klątwę po tym, jak jeden z pacjentów twierdzi, że jego ojciec próbuje ukraść jego ciało.

Z nasza recenzja:

Lynch i Paoli otwarcie kierują ten film do widzów, którzy kochają dzieła wywodzące się z Lovecrafta, ale nie traktują go na tyle poważnie, aby musieli wychodzić z każdego filmu Lovecrafta z uczuciem przygnębienia i ucisku. I celowo udostępniają ten film każdemu fanowi Stuarta Gordona, który martwi się, że nikt inny nie zrobi filmów tak jak on. Jego dziedzictwo jest w dobrych rękach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment