Piaskowa Kraina Akiry Toriyamy potrzebuje więcej zabawy, aby być Mad Maxem w grach


Spośród wszystkich dem, w które grałem na Gamescom 2023, Piaskowa Kraina było z pewnością najbardziej kłopotliwe. Na podstawie jednorazowej serii mangi autorstwa Smocza kula I Chrono wyzwalacz legenda Akiry Toriyamy, Piaskowa Kraina to ekscytująca wizualnie gra, ale praktyczny podgląd sprawił, że zapragnąłem więcej treści pod stylem.

Piaskowa Kraina to RPG akcji, którego akcja rozgrywa się w ekobójczym świecie dotkniętym niedoborem wody, w którego centrum znajduje się 2500-letni telepatyczny demon-gracz o imieniu Belzebub. Wraz z parą zrzędliwych starych kolesi o imieniu Thief i Rao Belzebub wyrusza w pustynną odyseję, aby znaleźć legendarne źródło, które może zaradzić nieszczęściom H2 jego świata.

To fajne założenie i po obejrzeniu zwiastun zapowiadający grę, Byłem szczególnie zaintrygowany klipami przedstawiającymi potajemne infiltracje placówek i walki samochodowe w otwartym świecie. Anime RPG w stylu 2015 roku Mad Max gra jest interesującą perspektywą; podobnie jak ILCA i Bandai Namco radzą sobie ze spuścizną Toriyamy Piaskowa Kraina, Avalanche Studios wyschło pełną pragnień atmosferę filmów Mad Max George’a Millera, żonglując jednocześnie głębokimi drzewkami umiejętności pełnymi znaczących, modułowych ulepszeń samochodów i postaci. Aby zatriumfować, gracz musiał także zdobyć te ulepszenia, podbijając terytorium wroga i odkrywając sprytne konwoje, aby zamienić wiadro rdzy w prawdziwego zabójczego hot roda.

Od tego czasu niewiele gier opierało się na unikalnej formule Avalanche, ale sądząc po wczesnych materiałach filmowych, Piaskowa Kraina wyglądał na gotowego do przejęcia pałeczki. Jednak chaotyczny charakter mojej 15-minutowej rozgrywki na PS5 oznaczał, że nie miałem dostępu do systemowych wzajemnych interakcji, które często definiują dobrą grę z otwartym światem.

Reklama

Zdjęcie: ILCA/Bandai Namco Entertainment

Zapowiedź rozpoczęła się od scenariuszowej sekwencji jazdy, w której musiałem unikać (w pewnym sensie uroczego) kopiącego smoka. Pomimo banalności tej początkowej części, służyła ona jako sposób na oswojenie się z nią Piaskowa Krainaunikalny styl artystyczny. Zamierzone linie i cieniowanie samochodów i postaci wspaniale kontrastują z porównawczym hiperrealizmem Piaskowa Krainapustynne środowiska, pełne cieni i warstwowych skał. W zasięgu wzroku nie ma błotnistych tekstur, wyborów służących wiernemu tłumaczeniu ukochanej techniki Toriyamy. Później spotkałem przywódcę gangu w sprzęcie BDSM, którego falujący irokez rzucał przekonujący cień na jego przekreśloną klatkę piersiową.

W końcu udało mi się wydostać z kanionu bólu i dotrzeć do zrujnowanej wioski, gdzie poświęciłem trochę czasu na rozmowę z jej dziwacznymi mieszkańcami. Sprzedawca podzielił się ciekawą historią wojenną, a ja przeglądałem jego towary w poszukiwaniu serum HP, siły i obrony. Zauważyłem również, że mogę zbierać i sprzedawać stopniowane części i mody, co, jak zakładam, odegra rolę w systemie dostosowywania pojazdów, który będzie dostępny w pełnej wersji gry. Było mi smutno, że nie mogłem zająć się tym aspektem Piaskowa Kraina w moim demo, ponieważ wydaje się, że będzie to duża część doświadczenia i potencjalnie sekretny sos.

Niezależnie od tego, dzielnie dążyłem do następnego celu, przyspieszając i dryfując po spalonych równinach w turkusowym buggy. Co dziwne, przyspieszeniem steruje się lewym drążkiem, a sterowanie zbiornikiem sprawia, że ​​precyzyjne manewrowanie jest nieco niewygodne, choć zaczyna mieć większy sens, gdy znajdziesz się za kierownicą dużego samochodu. Po przejechaniu kilku wypoczętych na słońcu dinozaurów na niskim poziomie porzuciłem wózek golfowy nitro na rzecz pobliskiego czołgu bojowego i zacząłem strzelać.

Belzebub uderza żołnierza na terenie wojskowym różową energią bijącą od ciosu w Krainie Piasku

Czołg zestrzeliwuje ciężarówki Mac na pustyni za murami twierdzy w Sand Land

Zdjęcia: ILCA/Bandai Namco Entertainment

Piaskowa Kraina nie jest to dokładnie Armored Core, ale walka czołgów w grze jest dobrą zabawą, gdy przybliżasz i szturchasz minibossów z dystansu za pomocą armaty, pokonując ich stwory z bliska za pomocą karabinu maszynowego. Po raz kolejny styl gry Toriyama wszedł na wyższy poziom, gdy delikatne kłęby czarnego dymu i pokruszonych odłamków wystrzeliły z tyłu mojej machiny bojowej w stylu Metal Slug, a elementy dotykowe DualSense mruczały w moich dłoniach.

Ale czołgi na kółkach nie są w stanie się z nimi równać Piaskowa Krainaopcjonalne jaskinie z łupami, a Belzebub ma ruchy do walki w zwarciu na takie niecodzienne okazje, uzupełnione celowymi atakami magicznymi przywiązanymi do prawego przycisku na ramieniu. To typowy festyn kombinacji ciosów, kopnięć i uników, przypominający walkę na chleb i masło z gier Dragon Ball Xenoverse firmy Bandai.

Ustaw odpowiednią kadencję, a Belzebub wykona rzut z podpowiedzią lub żongluje wrogami ogonem, wykorzystując opóźnione sygnały do ​​wbicia bandytów w ziemię. Nie jest to najbardziej ekscytujący system walki na świecie (i blednie w porównaniu z bitwami pancernymi), ale spełnia swoje zadanie, nie będąc zbyt uciążliwym. W wersji demo, w którą grałem, nie było nic niezwykle wymagającego, co pozwoliłoby mi zgłębić ją naprawdę dogłębnie i odniosłem wrażenie, że to Belzebub w otchłani swoich mocy.

Przebicie opony przez gang złodziei ostatecznie położyło kres moim eksploracjom i zakończyło demo walką z bossem. Kiedy walczyłem, zrzędliwi opiekunowie złego księcia biegali bez celu po arenie i… Słuchaj, wiem, że są starożytni, ale wydawało mi się, że stracili szansę, aby nie podać pomocnej dłoni i nie urozmaicić trochę walki. Piaskowa Krainafajne projekty postaci nie mogły uchronić tego spotkania przed wrażeniem instancyjnej wersji wszystkiego, co było wcześniej, i „Dziękujemy za grę!” ekran pojawił się zbyt szybko.

Bez dostępu do bardziej mięsistej mechaniki, Piaskowa Kraina pozostawił niezwykłe wrażenie. Jestem zmuszony przez różnorodność pojazdów dostępnych w pełnej wersji gry oraz proponowaną możliwość dostrojenia ich pod mój gust, aby dręczyć mieszkańców otwartego świata. Bardzo podoba mi się pomysł naciśnięcia hamulców i przekradania się przez placówkę na pustyni, Ból fantomowy styl. Poza różnymi przebłyskami obietnic, które napotkałem w praktyce, chcę zobaczyć, jak wszystkie te drażniące cechy łączą się w coś istotnego, co przywołuje spójną wizję Avalanche Mad Max.

Ale nie w to grałem i trudno pogodzić moje rozczarowanie tą wczesną wersją z wyraźnym potencjałem w momencie premiery. Niestety, mój czas spędzony w praktyce był mocnym argumentem za tym Piaskowa Krainawalory estetyczne i niewiele więcej.

Piaskowa Kraina nie ma ustalonej daty premiery, ale oczekuje się, że pojawi się na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC za pośrednictwem Steam i Xbox Series X w 2024 roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment