Physint Kojimy został zainspirowany „pragnieniami” fanów Metal Gear


Hideo Kojima ogłosił nową „grę akcji i szpiegostwa” o nazwie Physint Na Wydarzenie Sony dotyczące stanu gry PlayStation w zeszłym miesiącu. I usłyszeć, jak założyciel Kojima Productions to opisywał, Physint z pewnością brzmi jak nowe podejście do Metal Gear, serii skradanek stworzonej przez Kojimę, ale doprowadzonej do skrajności.

W nowy odcinek programu YouTube HideoTube — pierwszy od siedmiu lat — Kojima twierdzi, że ciągłe namawianie fanów Metal Gear do stworzenia czegoś nowego w tym duchu skłoniło go do powrotu do gatunku gier akcji i szpiegostwa. Strach zdrowotny w 2020 r. również odgrywa kluczową rolę w decyzji Kojimy o realizacji trzeciego projektu rozwojowego.

Kojima opisuje Physint jako „zarówno grę, jak i film” – stąd premiera gry na terenie Sony Pictures. Kojima to podkreślił Physint będzie przede wszystkim grą. „Jeśli jednak twoja matka wejdzie i zobaczy, że grasz w tę grę, pomyśli, że oglądasz film” – stwierdził w przetłumaczonych komentarzach.

Następnie opowiada o ścieżce, która zaprowadziła go z powrotem do tego gatunku, mówiąc: „ponieważ stałem się niezależny, chciałem zrobić coś nowego z własnym IP. Aby rzucić sobie wyzwanie, najpierw zrobiłem [Death Stranding]. Następnie stworzyłem franczyzę [Death Stranding 2]. A chciałem zrobić coś jeszcze nowszego, więc zacząłem nad tym pracować OD. Od tego czasu pojawiło się wiele nowych pomysłów. Ale przez ostatnie osiem lat codziennie w mediach społecznościowych użytkownicy z całego świata prosili mnie o stworzenie kolejnego Metal Geara i tym podobnych rzeczy.

Kojima twierdzi, że „zachorował” w 2020 r., podczas pandemii Covid-19, i ze względu na tę chorobę przeszedł operację. Twórca twierdzi, że był wtedy w najgorszym momencie i rozważał wycofanie się z tworzenia gier. Kojima określa swój ówczesny stan jako straszny, zauważając, że spisał swój testament.

Reklama

„I w tym momencie zdałem sobie sprawę, że ludzie umierają” – wyjaśnił. „Ale w zeszłym roku skończyłem 60 lat. Za 10 lat skończę 70 lat. Mam nadzieję, że nigdy nie przejdę na emeryturę. Powiedziawszy to, skoro użytkownicy tak bardzo tego pragną, pomyślałem, że powinienem nieco zmienić swoje priorytety. Nadal chcę robić nowe rzeczy, ale zdecydowałem się stworzyć szpiegowską grę akcji.

Kojima odniósł się także do chęci nakręcenia filmu przez Hollywood (coś, co właściwie już robi w firmie produkcyjnej A24). Powiedział, że jego obowiązki w Kojima Productions uniemożliwiają to, a jednak Strand Śmierci współpracownik i reżyser filmowy Guillermo del Toro udzielił mu kilku rad.

„Rozmawiałem o tym z Guillermo del Toro” – wspomina Kojima, odnosząc się do tego Physintstworzenie. „A on powiedział: «Hideo, to, co robisz, to już film. Idź tak dalej, jak dotychczas. Jego słowa mnie uratowały. A ponieważ będziemy współpracować z wieloma twórcami w branży, mimo że efektem będzie gra, nie będzie się ona zbytnio różnić od filmów”.

Physint został ogłoszony w styczniu jako „zupełnie nowy, oryginalny adres IP”. Ta gra akcji i szpiegostwa „wykorzysta najnowocześniejszą technologię i gwiazdorską obsadę, aby zapewnić przeżycie jak żadne inne” i „[blur] granice między filmem a grami, oferując grafikę niemal realistyczną i nowe podejście do interaktywnej rozrywki” – stwierdziło studio w oświadczeniu. Physint wygląda na to, że do ukończenia prac jeszcze wiele lat – Kojima Productions wciąż musi dać z siebie wszystko Death Stranding 2: Na plaży w 2025 r. oraz OD w nieujawnionym terminie, co oznacza, że ​​powrót Kojimy do akcji szpiegowskiej może nastąpić dopiero w erze PlayStation 6.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment