Peloton otrzymuje zgodę organów regulacyjnych na naprawy Tread Plus


Po dwóch latach ogłosiła to amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC). zgodę na bezpłatną naprawę dla Peloton Tread Plus. Rozwiązaniem jest tylna osłona zabezpieczająca, która zapobiega wciągnięciu ludzi, zwierząt domowych i przedmiotów pod maszynę. Peleton mówi, że tak zapewnić naprawę za darmo jeszcze w tym roku, ale użytkownicy mogą zgłaszać się na naprawy od dziś.

Tread Plus został początkowo wycofany po kilku doniesieniach o urazach i, w jednym przypadku, śmierci dziecka. Maszyna posiadała pas z listew, który miał zwiększać przyczepność i zmniejszać uderzenia, a także podnoszony pokład. Jednak ta kombinacja spowodowała wadę projektową, która ułatwiła wciągnięcie pod 455-funtową maszynę. The Bieżnik Plus został następnie wycofany, a właścicieli zachęcano do zwrotu maszyny w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

Zbliżenie na tylną osłonę zabezpieczającą.
Zdjęcie: CPSC, peleton

Tylna osłona nie jest całkowitym zaskoczeniem. Dyrektor generalny Barry McCarthy otwarcie mówił o tym, że Peloton był pracuje z CPSC nad naprawą dla Tread Plus, z nadzieją pewnego dnia ponownie go uruchomić. Jest też bardzo potrzebny. CPSC twierdzi, że od czasu wycofania w maju 2021 r. zgłoszono dodatkowe 61 obrażeń i 279 zgłoszonych przypadków ciągnięcia ludzi lub przedmiotów pod tylną rolką przez bieżnię. Daje to łącznie 351 zgłoszonych incydentów i 90 obrażeń.

Według CPSC tylna osłona ma „odrywaną konstrukcję, która odchyla się od bieżni”, jeśli wejdzie w kontakt z osobą lub przedmiotem. W tym momencie bieżnia odetnie również zasilanie i zwolni pas. Obecnie trwa produkcja osłony tylnej, a według regulatora powinna być dostępna jesienią.

W tej chwili właściciele Tread Plus mają dwie opcje. Jeśli chcą zachować bieżnię, mogą to wypełnić formularz zarejestrować się w celu bezpłatnej naprawy. W przeciwnym razie CPSC wydłużył okres zwrotu pełnego zwrotu kosztów do 6 listopada 2023 r.

Reklama

Tylna osłona nie jest jedynym środkiem bezpieczeństwa związanym z wycofaniem, który wprowadził Peloton. Wkrótce po pierwszym wycofaniu firma wprowadziła aktualizację oprogramowania wprowadzającą hasło do odblokowania bieżni, gdy nie są używane. Bardziej przystępne Nadepnąćktóry został wycofany wraz z Tread Plus, otrzymał również bezpłatną poprawkę chwiejącego się ekranu.

Podniesiony pokład i pas z listew ułatwiły wciągnięcie pod 455-funtowy Tread Plus.
Zdjęcie: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Nie jest jasne, jaki wpływ ta poprawka będzie miała na działalność firmy Peloton. Jego nękana cena akcji — spadła do około 7 USD od czasu osiągnięcia szczytowego poziomu 162 USD w grudniu 2020 r. — wzrosła o 3,5 proc po wiadomościach, chociaż firma wciąż walczy o odzyskanie ogólnej pozycji.

Peloton zgłosił skromne ulepszenia w swoim ostatnie dwa rozmowy o zarobkachpomimo tego katastrofalny 2022 rok. Planuje również wznowić swoją markę jeszcze w tym miesiącu. Z drugiej strony firma rozpoczęła rok 2023 od grzywny w wysokości 19 milionów dolarów nałożonej przez CPSC za brak natychmiastowego rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem Tread Plus. Tylko w zeszłym tygodniu firma również wycofał 2,2 miliona rowerów Peloton z powodu wadliwego siedzenia. Cokolwiek się stanie, kolejka górska Peloton nie skończy się w najbliższym czasie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowszy iPad Mini firmy Apple spada do rekordowo niskiej ceny

W przeciwieństwie do iPada 10. generacji, iPad Mini jest kompatybilny z Apple Pencil drugiej generacji. Jest również lżejszy, ma mniejszy ekran o...

Lokalizacja świątyni Iun-orok i opis przejścia w grze Zelda: TOTK

Świątynia Iun-orok jest sanktuarium w środku The Legend of Zelda: Łzy królestwaRegion Tabantha Frontier. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć Świątynia Iun-orok lokalizację,...

Varmilo przedstawia zupełnie nowe mechaniczne klawiatury Minilo 75% i Shine Kara na targach Computex

Varmilo ma duże stoisko na Computex 2023 i pokazał dwie nowe klawiatury mech – Minilo 75% i Shine Kara – ta pierwsza jest...
Advertisment