Pełna prędkość Verizon 5G jest ograniczona tylko do klientów premium


Jeśli chcesz mieć pełną prędkość Verizon Kiedy 5G pojawi się online pod koniec roku, będziesz musiał wyskoczyć na jeden z planów premium firmy.

Firma przyznała się o swoim 5G plany podczas a Dzień wirtualnego inwestora prezentacja…

tło

Zauważyliśmy wcześniej to, co jest obecnie rozliczane jako 5G zarówno przez AT&T, jak i Verizon jest często hybrydą pokrycia 4G i 5G znaną jako dynamiczne współdzielenie widma (DSS). Zapewnia to średnie prędkości, a nawet zostało opisane jako wykorzystując „pozostałą” pojemność 4G.

Aby zrozumieć skomplikowaną sytuację 5G w Stanach Zjednoczonych, musisz najpierw wiedzieć, że istnieją częstotliwości o niskim, średnim i wysokim paśmie, z których mogą korzystać operatorzy. Niskie pasmo jest wolniejsze, ale zapewnia szerokie pokrycie. Wysokopasmowe, często nazywane mmWave, jest bardzo szybkie, ale ma bardzo ograniczony zasięg. Pasmo środkowe znajduje się w idealnym miejscu między nimi, z dobrym zasięgiem i prędkościami lepszymi niż LTE.

Gdybyś budował sieć 5G od zera, prawdopodobnie chciałbyś mieć trochę pasma średniego pasma, prawda? Problem w tym, że widmo to ograniczony zasób. Sascha Segan, główny analityk mobilny w PCMag i bogata wiedza na temat 5G, podsumowuje część problemu widma.

„Nasz rząd nie udostępnił przewoźnikom odpowiednich kanałów” – mówi. „Verizon i AT&T po prostu wykorzystywały pozostałe szanse i końce ich widma 4G… umieszczając kodowanie 5G na tych pozostałych bitach i bobach, aby mogły wyskoczyć z ikony 5G na ekranie. A wydajność jest bez znaczenia ”.

Wstęp na pełną prędkość Verizon 5G

The Verge donosi, że chociaż Verizon kupił wystarczającą ilość pasma środkowego, aby oferować pełną prędkość 5G, klienci korzystający z planów taryfowych i innych niż premium nie będą mogli z niego korzystać – utkną w DSS.

Jeśli masz podstawowy plan Verizon, utkniesz w słabo działającej „ogólnokrajowej” sieci 5G firmy – nawet po pojawieniu się krytycznego widma w paśmie C. Firma ujawniła w prezentacji dla inwestorów i potwierdziła The Verge, że częstotliwości pasma C i ich większe prędkości będą dostępne tylko dla klientów korzystających z nieograniczonych planów „premium”. Osoby korzystające z planu taryfowego lub podstawowego planu Start Unlimited zostaną zdegradowane do wolniejszego, niskopasmowego 5G.

IPhone 12 jest kompatybilny z pasmem C 5G, ale to, czy będziesz mógł z niego korzystać, zależy od twojego planu.

Witryna zauważa, że ​​przewoźnik ma doświadczenie w oferowaniu wolniejszych prędkości tym, którzy mają tańsze plany.

W ten sposób firma już traktuje swoje ultraszybkie mmWave 5G: klienci korzystający z nieograniczonego planu na poziomie podstawowym nie mają dostępu do tej sieci, podczas gdy subskrybenci Graj więcej, Zrób więcej i Uzyskaj więcej Unlimited. Klienci korzystający z taryfowych planów również nie mają dostępu do mmWave, a także nie mają pasma C, chociaż mogą dodać dostęp do obu za dodatkową opłatą.

Reklama

Więc może nie powinniśmy być zbyt zaskoczeni. Mimo wszystko wydaje się to raczej cyniczne podejście.

zdjęcie zrobione przez Chuttersnap na Unsplash

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

COLORFUL wprowadza na rynek laptop do gier EVOL X15 AT

Colorful Technology Company Limited, profesjonalny producent kart graficznych, płyt głównych, wszechstronnych rozwiązań do gier i multimediów oraz wysokowydajnych pamięci masowych, ogłasza globalną premierę...

MSI prezentuje flagowy dysk SSD Spatium M570 PRO z rozwiązaniami chłodzącymi FROZR i FROZR+

Powtarzającym się trendem w Computex było wprowadzanie na rynek flagowych dysków SSD NVMe 5. generacji i rozwiązań chłodzących wymaganych do osiągnięcia ich potencjału,...

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...
Advertisment