Pathfinder usunął wszelkie ślady D&D ze swoich nowych zasad


Kiedy proponowane zmiany w Lochy i smoki Otwarta licencja na gry wyciekło w styczniudyrektor kreatywny i wydawca Paizo, Erik Mona, powiedział, że ta wiadomość wywarła wpływ na harmonogram wydawniczy firmy na cały 2023 rok. Paizo już odchodziło od swojej zależności od OGL poprzez wydanie Drugie wydanie Pathfindera, ale Wizards of the Coast zachwiało podstawowymi założeniami, które kierowały modelem biznesowym Paizo przez ponad dekadę. Unikanie przyszłości konflikt prawny będzie wymagało czegoś więcej niż tylko kilku dokumentów zawierających erratę.

„Zdecydowaliśmy, że naprawdę musimy jeszcze raz spróbować ponownie opublikować podstawowe zasady, co rozpoczęliśmy niemal od razu” – Mona powiedziała Polygon w niedawnym wywiadzie. „W ciągu kilku tygodni od kryzysu OGL rozpoczęliśmy dwa projekty. Jednym z nich był Remaster Pathfindera projekt, który ujednoliciłby zasady w stosunku do instrumentów pochodnych OGL, a drugim były nowe otwarte ramy gier.

15 listopada Paizo wydało pierwsze książki oparte na tym dziele: zremasterowane Rdzeń gracza Pathfinder I Rdzeń Pathfindera GM. Podczas gdy podstawą Pathfinder 2E pozostaje nienaruszona, programiści szczegółowo przeanalizowali wszystkie zasady, aby wyeliminować ryzyko przyszłych konfliktów licencyjnych z Wizards.

Oznaczało to zmianę nazw wszystkiego, począwszy od mechaniki (jak zamiana stanu płaskiej stopy D&D w wersji 3.5 na zaskoczenie) po zmianę nazw fikcyjnych języków specyficznych dla D&D (takich jak ojczysty język żywiołaka ognia, znany jako Ignan, który Pathfinder nazywa teraz Pyric ). Nawet przodkowie postaci, jak diabli i niebiańscy, musieli zostać wrzuceni do nowego wiadra zwanego nephilim, zbiorczego dla postaci dotkniętych innymi planami.

„Nie wiem, czy jest coś, co da się chronić w zmiażdżeniu sowy i niedźwiedzia i nazwaniu go sowiodźwiedziem, ale z pewnością jest to potwór, za którym D&D cieszy się dużym uznaniem” – stwierdziła Mona. „Idziemy trochę dalej, aby jeszcze bardziej podkreślić dystans między Pathfinderem a D&D”.

Ponowna ocena dała także szansę na nową kreatywność. Mona powiedziała, że ​​w ciągu 15-letniej historii Paizo wydawca w dużej mierze trzymał się modelu D&D przedstawiającego chromatyczne i metaliczne smoki z powodu nostalgii, nie zapewniając zbyt wiele dodatkowego rozwoju dla jednego z najbardziej kultowych potworów w całej fantasy.

Reklama

„Teraz przeglądamy i wymyślamy całą masę nowych smoków, które łączą się z zasadami Pathfindera w tym sensie, że każdy smok jest połączony z jednym ze źródeł magii: tajemnej, boskiej, okultystycznej lub pierwotnej” – powiedziała Mona. „W miarę jak będziemy kontynuować pisanie przygód, staną się one znacznie ważniejszą częścią marki Pathfinder”.

Mimo, że Czarodzieje porzucił próbę zmiany OGL Mona stwierdziła, że ​​Paizo nie może zignorować zagrożenia dla swojego modelu biznesowego i umieściła zasady gry w obszarze Creative Commons.

„Problem polega na tym, że następuje erozja zaufania na najwyższym szczeblu” – stwierdził. „Złapali się na internetowym oburzeniu i niemal natychmiast się wycofali, ale kto powiedział, że nie spróbują ponownie w przyszłym roku lub roku? Jeśli włożymy w grę kolejnych siedem podręczników i kolejne kilka milionów dolarów, nagle wrócimy tam, gdzie byliśmy wcześniej.

Zdjęcie: Paizo

Zamiast tego Paizo stworzyło własną alternatywę dla OGL, tzw Licencja Open RPG Creative (ORC).. Firma tak naprawdę nie kontroluje licencji, więc nie można jej nigdy aktualizować ani poprawiać.

„Chciałam stworzyć środowisko dla lepszej współpracy, inspiracji i innowacji oraz zapewnić wydawcom pewność, że nie zostanie im wyciągnięty dywanik” – powiedziała Mona. „Otrzymaliśmy informacje od ponad 1000 wydawców, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się, co jest dla nich ważne”.

Zremasterowany Pionier Podstawowe zasady na nowo definiują kilka kluczowych elementów D&D. Dostosowanie zostało zastąpione edyktami i klątwą, które reprezentują osobistą filozofię i kodeks postępowania postaci.

„Dostosowanie jest w pewnym sensie tak wszechobecne kulturowo, że zastanawiam się, czy w tym momencie w ogóle można je chronić, ale jest to dość uproszczony sposób podsumowania tego, jak ludzie faktycznie wchodzą w interakcje i jakie są ich systemy przekonań” – powiedziała Mona. „Każdy mijający rok wydaje się coraz bardziej przestarzały. Staramy się stworzyć grę, która jest na czasie i przemawia do współczesnych graczy i graczy.”

Liczby wyników zdolności pierwotnie opracowane na podstawie rzutu trzema sześciościennymi kośćmi zostały usunięte i zastąpione atrybutami od -5 do +5, modyfikatorami powszechnie używanymi w D&D. Jest to zmiana zasad zastosowana po raz pierwszy w Pudełko dla początkujących Pathfindera aby gra była bardziej przystępna.

„Po co mieć złożoność, która nic nie dodaje do systemu?” – zapytała Mona.

Rewizja książek dała także Paizo możliwość ustosunkowania się do krytyki Pathfinder 2E. Zastraszająca 640-stronicowa książka Podstawowy podręcznik zasad Pathfinder 2E został podzielony na wersję dla graczy i wersję dla mistrzów gry, a karta postaci została zaktualizowana w oparciu o opinie, że wygląda trochę jak formularz podatkowy. Tylko połowa z 16 zajęć opublikowanych w Podstawowy podręcznik zasad Pathfinder 2E zostały wydane w tym tygodniu, a najbardziej złożone opcje gracza są zarezerwowane dla książki drugiego gracza, która zostanie wydana na Gen Con 2024.

„Mieliśmy okazję już w styczniu, a wielu graczy mówiło:”Nie chcę już grać w D&D. Chcę znaleźć inną grę” – powiedziała Mona. „Chcieliśmy, aby ta gra była tak łatwa do zrozumienia i zachęcająca, jak to tylko możliwe”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment