Patenty sugerują, że Apple Vision Pro otrzyma nowe gesty głowy


Firma Apple niedawno ogłosiła duża aktualizacja oprogramowania układowego trafi do najnowszych AirPods Proktóry umożliwia nowe gesty potrząsania głową, aby odbierać lub odrzucać połączenia bardziej dyskretnie. Teraz wydaje się, że firma pracuje również nad podobnymi gestami głowy dla Apple Vision Pro, przynajmniej w oparciu o nowy patent.

Nowe gesty głowy dla Apple Vision Pro

Firma złożyła wniosek patentowy do Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dla nowego systemu do sterowania „ustawieniami urządzenia za pomocą pozycji głowy”. W przykładach pokazanych w patencie użytkownik będzie mógł obracać głową, aby kontrolować takie rzeczy, jak poziom jasności i głośność urządzenia.

„Na podstawie zmian pozycji głowy, skalarna ilość ustawienia urządzenia i pozycja wskaźnika na suwaku mogą być aktualizowane. Kierunek ruchu może odpowiadać kierunkowi ruchu wskaźnika na suwaku” – czytamy w patencie. Opis mówi, że technologia została opracowana dla „urządzenia montowanego na głowie”.

Jak zauważył Mac ObserverApple mogłoby włączyć tę technologię do Apple Vision Pro jako nowy sposób sterowania urządzeniem – być może jako funkcję ułatwień dostępu. Obecnie visionOS pozwala użytkownikom Vision Pro na wskazywanie elementów interfejsu ruchem głowy.

iOS już zawiera funkcje ułatwień dostępu, które umożliwiają sterowanie interfejsem za pomocą ruchów głowy. A dzięki iOS 18, użytkownicy mogą nawet polegać na śledzeniu ruchu gałek ocznych, aby poruszać się po ekranie.

Reklama
Patenty sugerują, że Apple Vision Pro w przyszłości będzie miał nowe gesty głowy

Oczywiście, warto zauważyć, że Apple ciągle składa nowe patenty i nie wszystkie z nich ujrzą światło dzienne. Mimo to, miło jest widzieć, że firma jest zaangażowana w rozwijanie nowych sposobów interakcji użytkowników z ich urządzeniami.

Co myślisz o tym pomyśle? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Przeczytaj także

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment