Partnerzy SoundHound AI i Perplexity umożliwią wykorzystanie dużych modeli językowych w asystentach głosowych nowej generacji


SoundHound AI, pionier sztucznej inteligencji głosowej, ogłosił, że nawiązał współpracę z Perplexity, konwersacyjną wyszukiwarką odpowiedzi opartą na sztucznej inteligencji. Obie firmy planują wspólnie wprowadzić możliwości internetowych modeli dużych języków (LLM) firmy Perplexity do SoundHound Chat AI – nowej generacji asystentów głosowych, które wykorzystują setki domen czasu rzeczywistego, a także generatywne odpowiedzi AI.

SoundHound AI, pionier sztucznej inteligencji głosowej, ogłosił, że nawiązał współpracę z Perplexity, konwersacyjną wyszukiwarką odpowiedzi opartą na sztucznej inteligencji. Obie firmy planują wspólnie wprowadzić możliwości internetowych modeli dużych języków (LLM) firmy Perplexity do SoundHound Chat AI – nowej generacji asystentów głosowych, które wykorzystują setki domen czasu rzeczywistego, a także generatywne odpowiedzi AI.

Dzięki możliwościom Perplexity SoundHound Chat AI będzie odpowiadać na pytania w sposób konwersacyjny, korzystając z wiedzy dostępnej w czasie rzeczywistym z Internetu. Asystent AI SoundHound Chat wykorzysta technologię Perplexity do zapewnienia dokładnych, aktualnych odpowiedzi na zapytania internetowe, na które statyczne LLM nie są obecnie w stanie odpowiedzieć, co zwiększy rodzaj i złożoność pytań, z którymi asystent jest w stanie sobie poradzić.

Na przykład użytkownik może zadać pytanie: „Jaka jest cena gazu w tym tygodniu w porównaniu z zeszłym tygodniem?”, a odpowiedź będzie zawierać dokładne, aktualne informacje na temat cen gazu z kompleksowymi wyjaśnieniami w stylu sztucznej inteligencji, które zapewnią dalszy kontekst Użytkownik może następnie skorzystać z opcji „Nawiguj do najbliższej stacji benzynowej”, która wykorzystuje technologię SoundHound do płynnego łączenia danych z odpowiednich źródeł i integracji z oprogramowaniem nawigacyjnym urządzenia takiego jak samochód lub telefon.

Produkty głosowej sztucznej inteligencji SoundHound powstały w oparciu o prawie 20-letnie doświadczenie w sztucznej inteligencji, rozpoznawaniu mowy i przetwarzaniu języka naturalnego. Opatentowana technologia firmy pozwala użytkownikowi mówić naturalnie i uzyskać dostęp do szerokiego zakresu dziedzin wiedzy w czasie rzeczywistym (takich jak czasy lotów, wyniki sportowe, wybór muzyki i wyszukiwanie restauracji), generatywnych odpowiedzi AI (z wielu LLM), a teraz Perplexity wyniki wyszukiwania w Internecie.

Założona w 2022 roku przez byłych członków OpenAI, Meta, Quora, Bing i Databricks, firma Perplexity AI stworzyła konwersacyjny silnik odpowiedzi, który czerpie w czasie rzeczywistym z wiarygodnych źródeł i bezpośrednio odpowiada na pytania użytkowników, podając źródła i cytaty.

 

Reklama

SoundHound Chat AI był pierwszym asystentem głosowym na świecie, z którym wystartowano generatywne możliwości sztucznej inteligencji, a także jako pierwszy na świecie rozpoczął produkcję dla motoryzacji. SoundHound Chat AI jest już wdrożony w ponad 12 krajach w 18 językach wraz z partnerem motoryzacyjnym, firmą Stellantis.

Asystent wykorzystuje również specjalnie opracowaną technologię arbitrażu, która wykorzystuje połączenie inżynierii oprogramowania i uczenia maszynowego, aby inteligentnie wybrać bardziej odpowiednią reakcję, pomagając zminimalizować szkodliwe „halucynacje sztucznej inteligencji”.

„Dzięki integracji z asystentem Chat AI firmy SoundHound jesteśmy o krok bliżej naszego celu, jakim jest udostępnienie Perplexity każdemu na każdym urządzeniu, z którego korzysta” – powiedział Dmitry Shevelenko, dyrektor ds. biznesu w Perplexity AI. „Wraz z rosnącą popularnością głosowej sztucznej inteligencji umożliwiamy użytkownikom łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji, kiedy ich potrzebują”.

„Integrując funkcje wyszukiwania Perplexity z SoundHound Chat AI, podnosimy poprzeczkę dla asystentów głosowych i rodzajów zapytań, z którymi mogą sobie poradzić bez wysiłku” – mówi Mike Zagorsek, dyrektor operacyjny w SoundHound AI. „Tam, gdzie ta technologia jest już wdrożona w pojazdach , widzimy znaczną zmianę nawyków użytkowania – wielokrotny wzrost. Jesteśmy przekonani, że to ulepszenie jeszcze bardziej zachwyci użytkowników, ponieważ coraz więcej osób woli rozmawiać niż pisać”.

www.soundhound.com

www.perplexity.ai

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment