Partner Apple, Foxconn, rozważa nową fabrykę w Meksyku do produkcji iPhone’ów, czytamy w raporcie


Apple produkuje Foxconn i Pegatron i podobno eksploruje inwestycje w nowe fabryki w Meksyku. Raport z El Economista i mówi, że źródła podają, że Foxconn specjalnie planuje wykorzystać zakład do produkcji iPhone’a.

Foxconn ma już pięć fabryk w Meksyku, ale jak wyjaśnia raport, są one obecnie wykorzystywane głównie do produkcji telewizorów i serwerów. W raporcie czytamy, że badanie to skupiłoby się na sprowadzeniu do Meksyku produkcji niektórych iPhone’ów:

Według dwóch źródeł, Foxconn planuje wykorzystać zakład do produkcji iPhone’a Apple’a. Jednak według jednego źródła nadal nie było oznak bezpośredniego udziału Apple w planie.

Foxconn prawdopodobnie podejmie ostateczną decyzję do końca roku, a prace nad fabryką rozpoczną się po podjęciu decyzji. Szczegóły dotyczące planów Pegatron w Meksyku są nieco bardziej niejasne i nie ma pewności, czy produkcja Apple może być jedną z planowanych zmian.

Raport wskazuje również, że administracja Trumpa faktycznie bada zachęty, które zachęciłyby firmy takie jak Foxconn i Pegatron do zbliżenia się do Stanów Zjednoczonych:

Plany pojawiają się, gdy idea „bliskiej relokacji” zyskuje na popularności w Waszyngtonie. Administracja Trumpa bada zachęty finansowe, aby zachęcić firmy do przenoszenia swoich zakładów produkcyjnych z Azji do Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Wreszcie raport dodaje mimochodem, że Luxshare rozważa również nową fabrykę w Meksyku, ale nie jest od razu jasne, które linie produktów można by przenieść. Luxshare jest głównym producentem AirPods dla Apple.

Apple jest liderem w zmniejszaniu swojej zależności od Chin w związku z pandemią COVID-19 i wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. W rzeczywistości w oświadczeniu do The Times of India Dziś Apple powiedział, że robi iPhone’a SE w Indiach dla lokalnych nabywców.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!