Partia Pracy wykorzysta sztuczną inteligencję do wzrostu gospodarki o 0,5%, mówi sekretarz cieni ds. technologii, Peter Kyle


Partia Pracy dąży do wzrostu gospodarki o 0,5%, umożliwiając przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wdrażanie technologii sztucznej inteligencji (AI).

Sekretarz Stanu Cienia ds. Nauki, Innowacji i Technologii, poseł Peter Kyle powiedział wczoraj, że sztuczna inteligencja może zwiększyć swobodę budżetową rządu o 72 miliardy funtów w ciągu pięciu lat.

„Jeśli w wyniku obecnie dostępnej technologii cyfrowej nastąpi wzrost produktywności o 0,5%, bez względu na to, czy uda mi się to osiągnąć, zapewnię go” – powiedział.

Przyznał jednak, że Partia Pracy będzie musiała rozwiać obawy ludzi dotyczące zagrożeń stwarzanych przez sztuczną inteligencję, w szczególności obawy dotyczące jej wpływu na miejsca pracy.

Kyle powiedział, że uważa za niewiarygodne, że wicepremier, Oliver Dowden zachwala sztuczną inteligencję jako sposób na redukcję miejsc pracy w służbie cywilnej w czasie, gdy badania rządowe wykazały, że społeczeństwo było pesymistyczne co do wpływu sztucznej inteligencji.

„Nic dziwnego, że pesymizm wśród ogółu społeczeństwa się pogłębia. A pesymizm doprowadzi do mniejszej adopcji [in the UK] podczas gdy inne kraje będą przyspieszać wdrażanie sztucznej inteligencji w swoich gospodarkach” – powiedział.

Reklama

Tak powiedział rzecznik ds. technologii cieni sztuczna inteligencja mogłoby przynieść korzyści pracownikom, przedsiębiorstwom, pracodawcom i całemu krajowi, ale nie byłoby to możliwe bez spójnej strategii.

Powiedział, że kluczową częścią strategii Partii Pracy w zakresie sztucznej inteligencji będzie budowanie zaufania społeczeństwa przez rząd poprzez otwartość i przejrzystość w zakresie własnego wykorzystania sztucznej inteligencji i algorytmów.

„Rząd ma demokratyczne prawo do wyjaśnień i informacji o tym, jak podejmuje decyzje” – stwierdził.

Skrytykował rząd za to, że nie wywiązał się ze swoich zobowiązań w zakresie wyjaśniania społeczeństwu stosowania algorytmów do podejmowania decyzji w Whitehall.

Rządowe Standardowy koncentrator algorytmicznego nagrywania przezroczystości opublikował w tym roku tylko jeden raport publiczny i nie opublikował żadnego w 2023 r. – powiedział.

Było to „wyraźnie nie do przyjęcia” w przypadku Urzędu Rady Ministrów i rządu Inkubator AI sama prowadzi 10 projektów pilotażowych AI, w tym wykorzystanie sztucznej inteligencji do wykrywania oszustw i błędów w aptekach oraz do skuteczniejszego opuszczania hoteli przez większą liczbę osób ubiegających się o azyl.

„Istnieje wyraźna potrzeba, aby rząd zapewnił więcej informacji na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w tak wrażliwych obszarach” – stwierdził.

„Jeśli będzie wyglądać, że rząd próbuje ukryć sposób wykorzystania sztucznej inteligencji, będzie to szkodliwe dla zaufania w całym hrabstwie, a zaufanie stanie się niepokojące i zatrzyma rozwój, który musimy zobaczyć” – dodał.

Rząd Partii Pracy zobowiązałby się do przejrzystości w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji i wymagałby od firm opracowania najbardziej zaawansowanych znanych form sztucznej inteligencji graniczna sztuczna inteligencja do sporządzania raportów bezpieczeństwa.

Kyle powiedział, że Partia Pracy utworzy także biuro ds. innowacji regulacyjnych, aby zapewnić organom regulacyjnym dotrzymanie kroku szybko postępującym zmianom w sztucznej inteligencji i innych technologiach.

Rząd wyznaczyłby cele czasowe w zakresie wydawania decyzji regulacyjnych i porównałby wyniki organów regulacyjnych z międzynarodowymi konkurentami.

„Zagwarantuje, że regulacje nie spowalniają niepotrzebnie innowacji” – powiedział.

Priorytetem byłoby wspieranie stosowania „codziennej sztucznej inteligencji” w małych firmach, a także wspieranie „kolejnych 10 Deep Minds poprzez ich start-up i rozwój w Wielkiej Brytanii”.

„Oznacza to zapewnienie, że brytyjski sektor publiczny będzie liderem odpowiedzialnej przejrzystości, przejrzystego stosowania sztucznej inteligencji, a nie przechodzenia od skrajnego ryzyka do skrajnego optymizmu, jak robi to obecny rząd” – powiedział.

Trud strategię przemysłową określiłaby jasne priorytety na następne dziesięć lat – po raz pierwszy partia polityczna zobowiązała się do realizacji trwającego dekadę programu przemysłowego – i „katapulowałaby” w kluczowych obszarach gospodarki.

Sekretarz stanu w cieniu powiedział, że zdaje sobie sprawę, że sztuczna inteligencja może mieć znaczący wpływ na siłę roboczą w niektórych firmach i sektorach przemysłu.

„Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, w jaki sposób możemy sprawić, że to zakłócenie będzie pozytywne dla naszej gospodarki i jej siły roboczej” – powiedział.

„Jestem bardzo świadomy tego, co wydarzyło się w latach 80. Doszło do negatywnych zakłóceń na rynku pracy, a rząd uchylił się od jakiejkolwiek odpowiedzialności za kształtowanie tego, co będzie dalej” – dodał.

Rząd laburzystowski współpracowałby ze związkami zawodowymi i pracodawcami. „Nie będziemy się przed tym ukrywać” – zapewnił.

Według Kyle’a w USA jedna na cztery małe firmy korzysta ze sztucznej inteligencji, ale w Wielkiej Brytanii połowa małych firm nie jest świadoma istnienia sztucznej inteligencji, powiedział na konferencji zorganizowanej przez grupę ds. handlu technologią TechUK.

„Musimy zacząć od zapewnienia opinii publicznej, że zachowujemy przejrzystość w zakresie tego, co robimy, i od przeprowadzenia debaty publicznej” – dodał.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment