Parodia problemu trzech ciał Boba Burgersa sprawia, że ​​serial Netflix jest lepszy


Nowa, błyszcząca adaptacja Problem trzech ciałz chłopaki, którzy to zrobili Gra o tron, to może być obecnie największy serial w serwisie Netflix, ale nie jest to jedyna adaptacja, którą warto obejrzeć. Jasne, jest też dłuższa, dokładniejsza i wierniejsza chińska wersja serii, ale też nie o nią nam chodzi. Nie, zamiast tego najlepsza adaptacja tej historii pochodzi prosto z animowanego serialu komediowego Burgery Boba.

Sezon 9, odcinek 9 Burgery Boba nosi tytuł „UFO No You Didn” i choć nazwa nie sugeruje żadnych takich wskazówek, w rzeczywistości jest to mniej więcej adaptacja/parodia Seria „Wspomnienie przeszłości Ziemi” Cixina Liu.

Odcinek zaczyna się, gdy Tina współpracuje ze swoją koleżanką z klasy Susmitą w ramach projektu Science Fair. Pomimo najlepszych starań Tiny, by nic nie robić, Susmita nalega, aby spróbowali wysłać sygnał radiowy w przestrzeń kosmiczną, aby skontaktować się z kosmitami. Kiedy ich kolega z klasy, Henry, słyszy ten plan, natychmiast stwierdza, że ​​to zły pomysł, po czym zwięźle wyjaśnia nieco zmienioną wersję teorii Ciemnego Lasu. Teoria ta, której nazwa wywodzi się od drugiej książki z serii Liu, zakłada, że ​​nie odkryliśmy kosmitów, ponieważ wszyscy ukrywali się przed czymś silniejszym od nich. Oczywiście i tak nie powstrzymuje to Tiny i Susmity od wysłania wiadomości. Ale spodziewając się ich bezczelnego braku strachu przed potencjałem bardziej zaawansowanych ras obcych, Henry przechwytuje ich sygnał i wysyła im podobną, choć zabawniejszą, wersję wiadomości, którą otrzymuje Ye Problem trzech ciałzaczynając od słów „Drodzy idioci Ziemi”, po których następuje ostrzeżenie, aby nie przesyłać więcej wiadomości.

Reklama

Zdjęcie: Ed Miller/Netflix

To świetny wstęp na odcinek i jeszcze lepsza parodia z ukrycia. Jest to samo w sobie w porządku, z wystarczającą ilością wewnętrznej logiki, aby wszystko było wiarygodne, ale jeśli znasz serię Liu, od razu zrozumiesz grę. A zanim dojdziesz do faktu, że „obca wiadomość” w Burgery Boba został wysłany przez Gene’a, to fantastyczna pointa, która w zabawny sposób pasuje do niej Problem trzech ciał odpowiednik.

Innymi słowy, Burgery Boba w zasadzie udaje mu się skondensować główne założenia dwóch pierwszych książek serii w jeden zabawny, 23-minutowy fragment. Nie jest to najzabawniejszy odcinek serialu, ale przejrzystość w wyjaśnieniu niektórych złożonych idei i teorii powieści, takich jak Mroczny Las czy komunikacja i tłumaczenie pozaziemskie, robi naprawdę wrażenie i sprawia, że ​​jest to zabawny dodatek zarówno do książki, jak i do książki. serialu Netfliksa.

Oczywiście zgodnie z Burgery Boba”zwykłym tonem i nieustannym optymizmem zakończenie odcinka różni się nieco od książki. Zamiast zbliżającej się śmierci ludzkości za sprawą istot pozaziemskich, wszystkich urzeka przemówienie Tiny o miłości i nadziei, że kosmici będą raczej przyjacielscy, a nie paranoiczni niszczyciele świata. To zabawna krótka przemowa, ale stanowi także wyraźny kontrast w stosunku do książki, w sposób, który sprawia, że ​​obie wersje tej historii są bardziej skuteczne. Wszyscy zgadzają się ze ślepym optymizmem Tiny, co jest urocze w sposób, który podkreśla, jak i dlaczego zagrożenie w powieściach Liu jest tak przerażające: Tina przedstawia to jako metaforę randkowania, gdzie ryzyko jest odrzucane, a nie eliminowane. Rzeczywistość opisana w książkach jest znacznie poważniejsza i zakłada, że ​​pomaganie innej cywilizacji wiąże się tylko z ryzykiem, że w przyszłości cię pokona, więc w ogóle pomoc byłaby sama w sobie poważnym ryzykiem. Poza tym, co może być jeszcze bardziej niebezpieczne, jeśli Tina Belcher jest o czymś przekonana, jest to prawdopodobnie dobra wskazówka, że ​​żadna inna inteligentna istota w żadnej galaktyce nie doszła do tego samego wniosku. I dlatego jest jedyna w swoim rodzaju.

Burgery Boba jest transmitowany na Hulu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment