Parler wycofał pozew dotyczący hostingu przeciwko Amazon


Parler wycofał pozew przeciwko Amazonowi, kończąc dwumiesięczne starania, aby prawnie zmusić firmę do przywrócenia konta hostingowego. Parler podjął decyzję w wniosek złożony późnym wieczorem we wtorek w sądzie federalnym Zachodniego Dystryktu Waszyngtonu. Firma nie wyjaśniła tego posunięcia, ale zastrzegła sobie prawo do ponownego przelotu na podobnych podstawach w przyszłości.

W szczególności decyzja o wycofaniu się zapadła tego samego dnia, w którym Parler miał złożyć poprawioną skargę w tej sprawie. Parler nie dotrzymał wcześniejszego terminu na 16 lutego i otrzymał od sądu dwutygodniowe przedłużenie – ale po wycofaniu sprawy termin ten jest obecnie dyskusyjny.

Amazon pierwszy zawieszone usługi dla Parler 9 stycznia, w następstwie bezprecedensowego ataku tłumu na budynek stolicy. Parler próbował wykorzystać prawo antymonopolowe, aby zmusić Amazon do przywrócenia usług, ale stanął w obliczu żmudnej bitwy w sądzie. W odpowiedzi Amazon ujawnił ponad 100 brutalnych gróźb firma zgłosiła się do Parlera w tygodniach poprzedzających jej usunięcie, w tym jeden, który powiedział Jackowi Dorseyowi: „Umrzesz krwawą śmiercią”. Parler odmówił moderowania treści, powołując się na politykę wolności słowa.

21 stycznia sąd odrzucił wstępny wniosek nakazując Amazonowi przywrócenie konta hostingowego Parlera, określając przedstawione dowody jako „malejąco nieznaczne”.

Z Parlerem z powrotem onlinewiele podstawowych kwestii w tej sprawie jest mniej pilnych. Parler przywrócił usługę internetową 15 lutego, korzystając z szeregu mniejszych usług hostingowych i rejestracyjnych jako alternatywy dla Amazon. Treści opublikowane przed blokadą zostały jednak utracone, a aplikacja Parlera pozostaje niedostępna w sklepach z aplikacjami na iOS lub Google Play. Parler przytoczył sukces sieci w przywracaniu usługi jako powód do przedłużenia terminu składania wniosków, przewidując, że będzie to „miało istotny wpływ na sposób, w jaki Parler wnioskuje o poprawioną skargę”.

Parler nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Elden Ring

W sumie jest ich sześć zakończenia W Pierścień Eldena, a zobaczenie ich wszystkich może być ogromną inwestycją czasu. Realistycznie będziesz...

Sędzia nie kupuje epickich twierdzeń Google dotyczących „przerażającego świata chaosu”.

Epic ma nadzieję, że sąd wyrazi na to zgodę kilka środków przedstawiła wcześniej, co twierdzi Google są przesadzone i „szkodzą prywatności, bezpieczeństwu i...

Google wystawia czek na maksymalne odszkodowanie, aby uniknąć procesu z ławą przysięgłych

W zeszłym tygodniu w aktach drugiego pozwu antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Google pojawił się niezwykły dokument. Zawierał: kserokopia czeku które według Google...
Advertisment